Meditē un ceļo lietojot mobilo lietotni “Miervidi”.

Meditē un ceļo lietojot mobilo lietotni “Miervidi”.

Šo nedēļu noslēgsim ar  IEDVESMAS stāstu par 2014.—2020. gada plānošanas periodā veiksmīgi īstenoto projektu.  Savā pieredzē dalījās uzņēmums "Miervidi" ar projektu “Mobilā aplikācija iedzīvotāju rekreācijai un tūrisma veicināšanai."

SIA “Miervidi” jau no 2014.gada pasniedz apzinātības prakses kursus un lekcijas savā centrā “Miervidi.”

Sandis Kristars Dūšelis, projekta īstenotājs stāsta, “Projekta rakstīšanas un īstenošanas brīdī Latvijā netika piedāvāta ikdienā lietojama mobilā lietotne ar meditācijas nodarbībām latviešu valodā. Turklāt mobilā lietotne ar audio gida funkciju, kura iespējams lietot noteiktā vietā, lai noklausītos apskates vietas raksturojumu kopā ar stresu mazinošiem vingrinājumiem ir jaunums, ko mēs spējām radīt. Šāda veida pakalpojums ir inovatīvs, tas popularizē pastaigu takas un dabas objektus citādā veidā un ir ar pievienoto vērtību tūrismam Pierīgā.”

Mobilajā lietotnē  “Miervidi” ir pieejamas daudz un dažādas apzinātības meditācijas, lai uzsāktu meditācijas praksi, lai samazinātu stresu, ka arī īsas meditācijas grūtiem laikiem, emocionālajam līdzsvaram, veselībai, miegam u.t.t. Lietotne ir orientēta uz pieaugušo mērķauditoriju, taču to arī var lietot arī jaunākā paaudze, jo tajā ir arī atsevišķi meditāciju vingrinājumi pusaudžiem un bērniem.

Mobilajā lietotnē ir pieejama Olaines, Babītes un Mārupes novadu karte, kurā ir atzīmētas tūrisma atpūtas vietas. Ierodoties noteiktajā tūrisma objektā, ieslēdzot mobilo lietotni ir iespējama saņemt audio formātā īsu informāciju par tūrisma objektu, ka arī prāta treniņa vingrinājumus mierpilnākai dabas baudīšanai. Šī ir inovatīvākā projekta sadaļa.

No medicīniskās puses, pētījumi liecina, ka 80% ārsta apmeklējumi ir saistīti ar stresa ietekmēm un izsauktajām slimībām. Tās ir elpošanas ceļu infekcijas, kuras rodas kā sekas novājinātai imūnsistēmai, kuru ietekmē stress, galvas sāpes, bezmiegs u.c. Apzinātības prakse, meditācija palīdz atslābināties, sakārtot domas, saprast sevi un savas vēlmes.

Pateicoties LEADER projekta sniegtajam finansējumam, tika izveidota mobilā lietotne, kura ļauj cilvēkiem meditēt, atslābināties un atpūsties dodoties pastaigās pie dabas.

SIA “Miervidi” projekts guvis atbalstu vietējās rīcības grupas biedrības „Pierīgas partnerība” sabiedrības virzītas vietējās attīstības stratēģijas 2015.—2020. gadam izsludinātajā projektu pieteikumu iesniegšanas 5. kārtā. Projekts īstenots Latvijas Lauku attīstības programmas 2014.—2020. gadam pasākumā „Darbību īstenošana saskaņā ar sabiedrības virzītas vietējās attīstības stratēģiju” ar Eiropas Lauksaimniecības fonda lauku attīstībai finansējumu. Valsts un Eiropas Savienības atbalsta piešķiršanu administrē Lauku atbalsta dienests. Projekta numurs: 2017/AL04/5/A019.21.03/2 

Vairāk informācijas par SIA “MIERVIDI” meklē viņu mājaslapā un sociālajos tīklos.

 

Biedrības "Pierīgas partnerība" darbības nodrošināšana un teritorijas aktivizēšana” projekta Nr. 23-00-U31523.0-000003

Atbalsta Zemkopības ministrija un Lauku atbalsta dienests

© 2022 biedrība "Pierīgas partnerība"

Mājaslapas izstrādi finansē Islande, Lihtenšteina un Norvēģija EEZ un Norvēģijas grantu programmas “Aktīvo iedzīvotāju fonds” ietvaros.