Īstenots projekts “Jāšanas laukuma izveide un zirgu pārvadājamās piekabes iegāde”

Īstenots projekts “Jāšanas laukuma izveide un zirgu pārvadājamās piekabes iegāde”

Projekta īstenotājs: BDR Rīgas jāšanas sporta klubs "SPORT DE LUX"

Projekta nosaukums: Jāšanas laukuma izveide un zirgu pārvadājamās piekabes iegāde

Projekta numurs: 17-04-AL04-A019.2101-000016

Publiskais finansējums: 29022.00 EUR (kopējā summa: 48370.00 EUR)

Īstenošanas vieta: "Sidrabas," Dzilnuciems, Babītes pagasts

Projekta mērķis: Projekta mērķis ir tieši saistīts ar vietējās teritorijas stratēģiju - tiks uzlabota ekonomiskā vide un uzņēmējdarbība, nodrošināti aktīvās atpūtas un aktīvā tūrisma pakalpojumi, attīstīts novada lauku reģions un uzlabota tūrisma infrastruktūra. Ilgtermiņā projekts veicinās tūrismu un aktīvo atpūtu novadā, sakārtojot vidi atpūtai un sportošanai.

Ar projekta realizāciju tiks piedāvāti aktīvā tūrisma pakalpojumi - vizināšanās ar zirgiem, jāšanas apmācība.

Projekts palīdzēs stiprināt vietējā teritorijā ekonomisko vidi, biedrībai kļūstot par veiksmīgu uzņēmēju, pelnot ar aktīvās atpūtas un tūrisma pakalpojumiem, kas saistīti ar zirgiem.

Ar projekta īstenošanu tiks veicināta vietas atpazīstamība, jo tiks radīts jauns aktīvā tūrisma objekts. Biedrība, realizējot projektu, palīdzēs attīstīt novada lauku teritoriju, jo tiks uzlabota un attīstīta vietējā infrastruktūra - izveidots plašs un ērts piebraucamais ceļš, sakopta laukumam blakus esošā meža teritorija, izvietoti gaismas objekti, izvietotas norādes, izvietotas reklāmas internetā. Objekts dos iespēju vietējiem iedzīvotājiem vairāk izmantot dažādotās aktīvās atpūtas aktivitātes un pakalpojumus ne tikai objektā uz vietas, bet pa sakārtotiem ceļiem varēs nodoties riteņbrauk;sanai, nūjošanai, zirgu izjādēm, distanču slēpošanai u.c. Sidrabās paredzētajā zirgu stallī plānota arī neliela kafejnīca, kas piesaistīs vietējos un tūristus. Objekts nākotnē paredzēts kā sakopta parka teritorija.

Uz laukuma paredzētās aktivitātes piesaistīs aktīvās atpūtas cienītājus no citiem reģioniem, jo uz laukuma tiks rīkoti dažādi sporta pasākumi.

Projekta īstermiņa mērķi:
1) Izveidojot speciālu jāšanas laukumu, paplašināt “Sport De Lux” darbību, pastāvīgi nodrošinot izjādes ar zirgiem visiem interesentiem, rīkojot jāšanas sporta sacensības, trenējot un apmācot jātniekus. 2) Iegādājoties zirgu pārvadāšanas piekabi, uzlabot jau esošu, bet nepietiekamu pakalpojumu - zirgu pārvadāšanas uz dažādiem pasākumiem un sacensībām un zirgu pārvadājamā transporta īre.

 

Projekts guvis atbalstu vietējās rīcības grupas biedrības „Pierīgas partnerība” sabiedrības virzītas vietējās attīstības stratēģijas 2015.—2020. gadam izsludinātajā projektu pieteikumu iesniegšanas 5. kārtā. Projekts īstenots Latvijas Lauku attīstības programmas 2014.—2020. gadam pasākumā „Darbību īstenošana saskaņā ar sabiedrības virzītas vietējās attīstības stratēģiju” ar Eiropas Lauksaimniecības fonda lauku attīstībai finansējumu. Valsts un Eiropas Savienības atbalsta piešķiršanu administrē Lauku atbalsta dienests.

Vairāk informācijas par Eiropas Lauksaimniecības fondu lauku attīstībai (ELFLA) pieejams Eiropas Komisijas tīmekļa vietnē šeit.

Biedrības "Pierīgas partnerība" darbības nodrošināšana un teritorijas aktivizēšana” projekta Nr. 23-00-U31523.0-000003

Atbalsta Zemkopības ministrija un Lauku atbalsta dienests

© 2022 biedrība "Pierīgas partnerība"

Mājaslapas izstrādi finansē Islande, Lihtenšteina un Norvēģija EEZ un Norvēģijas grantu programmas “Aktīvo iedzīvotāju fonds” ietvaros.