Atklāts Patriotu laukums Jāņupē

Atklāts Patriotu laukums Jāņupē

Šī gada 28. jūnijā Olaines novada ciemā Jāņupē tika atklāts Patriotu laukums. Tā ir vieta, kur vietējiem iedzīvotājiem un viesiem pulcēties valsts svētku laikā, gadskārtās un citos kopienai būtiskos brīžos.

Laukumu veido siena svecīšu novietošanai, karoga masts, ugunskura vieta, ap kuru ir trīs apļi ar sēdvietām, ko māksliniece Jeļena Kažoka ir ietērpusi košās mozaīkās. Tās stāsta par latviešu spēku un lietām, kas Jāņupes apkārtnē dzīvojošajiem ir svarīgas un mīļas.

“Ideja par laukumu tapa, attīstot iedzīvotāju ikgadējo iniciatīvu uz Jāņupes tilta balstiem nolikt svecītes valsts svētku laikā. Taču tilts nav piemērots, lai pulcētos un svinētu svētkus,” stāsta viena no projekta iniciatorēm, biedrības “Jāņupes iedzīvotāji” valdes priekšsēdētāja Dace Zaldāte-Rozentāle.

Laukums tapa projektā “Patriotu laukuma izveide” (nr. 16-04-AL04-A019.2201-000004), ko īstenoja DKS Jāņupe-2 sadarbībā ar biedrību “Jāņupes iedzīvotāji” ar Eiropas Lauksaimniecības fonda Lauku attīstībai Latvijas Lauku attīstības programmas 2014.–2020. gadam pasākuma “Atbalsts LEADER vietējai attīstībai (sabiedrības virzīta vietējā attīstības stratēģija)” apakšpasākuma “Darbību īstenošana saskaņā ar sabiedrības virzītu vietējās attīstības stratēģiju” finansējumu. Projekta pieteikums sagatavots un guvis atbalstu vietējās rīcības grupas biedrības „Pierīgas partnerība” sabiedrības virzītas vietējās attīstības stratēģijas 2015.—2020. gadam izsludinātajā projektu pieteikumu iesniegšanas 3. kārtā. Valsts un Eiropas Savienības atbalsta piešķiršanu administrē Lauku atbalsta dienests.

Projektu līdzfinansēja Olaines novada pašvaldība.

Vairāk: www.janupe.lv

Biedrības "Pierīgas partnerība" darbības nodrošināšana un teritorijas aktivizēšana” projekta Nr. 23-00-U31523.0-000003

Atbalsta Zemkopības ministrija un Lauku atbalsta dienests

© 2022 biedrība "Pierīgas partnerība"

Mājaslapas izstrādi finansē Islande, Lihtenšteina un Norvēģija EEZ un Norvēģijas grantu programmas “Aktīvo iedzīvotāju fonds” ietvaros.