Atjaunots Švarcenieku muižas parks un labiekārtota dabas taka Skultes parkā

Atjaunots Švarcenieku muižas parks un labiekārtota dabas taka Skultes parkā

22.septembrī Mārupes novadā svinīgi atklāti divi parki – atjaunotais Švarcenieku muižas parks Jaunmārupē un Skultes dabas parka taka.

22.septembrī Mārupes novadā svinīgi atklāti divi parki – atjaunotais Švarcenieku muižas parks Jaunmārupē un Skultes dabas parka taka. Parki labiekārtoti un atjaunoti, pateicoties pašvaldības un biedrības “Pierīgas Partnerība” iniciatīvai, piesaistot Eiropas Lauksaimniecības fonda lauku attīstībai finansējumu.

Parku atklāšana notika “Eiropas Mobilitātes nedēļas 2018” ietvaros, mudinot cilvēkus būt aktīviem, pārvietoties gudri un automašīnu vietā aktīvāk izvēlēties ilgtspējīgus pārvietošanās veidus – pastaigas ar kājām, riteņbraukšanu un sabiedrisko transportu.

Parkā pie dienas centra “Švarcenieki” atjaunota stādījumu struktūra, izveidots funkcionāli izmantojams celiņu tīkls ar atpūtas vietām, soliņiem, atkritumu urnām un velo turētājiem, uzstādīts informācijas stends, ierīkots apgaismojums.

Darbi veikti Eiropas Lauksaimniecības fonda līdzfinansēta projekta “Kultūras objekta – parka pie Švarcenieku muižas labiekārtošana” (Nr. 17–04–AL04–A019. 2205–000002) ietvaros. Projekta īstenošanā investēti 48 874 eiro bez PVN, no tiem Eiropas Lauksaimniecības fonda lauku attīstībai finansējums 45 000 EUR. Būvniecību veica SIA “INFA BŪVE”, projektētājs SIA “OSE DOMUSS”.

Šis ir tikai pirmais posms parka labiekārtošanā, plānots vēl papildināt apstādījumus un solus, atjaunot vēsturisko ābeļdārzu un izveidot tikšanās laukumu ēkas priekšpusē.

Savukārt, parkā pie dienas centra “Skulte” ir izveidoti gājēju celiņi un uzstādītas līdzsvaru laipas Eiropas Lauksaimniecības fonda līdzfinansēta projekta “Skultes dabas un atpūtas parka izveide” (Nr. 17–04–AL04–A019.2202–000001) ietvaros. Projekta mērķis bija padarīt pievilcīgāku atpūtas vidi Skultes ciemā, izveidojot atpūtas parku. Projekta īstenošanā investēti 83 673 eiro bez PVN, no tiem Eiropas Lauksaimniecības fonda lauku attīstībai finansējums 45 000 eiro. Būvniecību veica SIA “V SERVICE”, projektētājs SIA “BM Projekts”.

Arī Skultes parkā darbi nākotnē tiks turpināti – plānots izveidot trasi skrituļslidotājiem un līdzsvara trasīti mazākiem bērniņiem, atpūtas vietas ar soliņiem, kā arī autostāvvietu. Tiks arī labiekārtoti celiņi uz mazdārziņiem. Līdztekus pašvaldības labiekārtojumam, privāts uzņēmējs šoruden uzsāks darbus pie gaisa taku izveides, papildinot aktīvās atpūtas iespēju piedāvājumu Skultes dabas parkā.

Jaunmārupē parka atklāšanas pasākumu papildināja dienas centra “Švarcenieki” radošā darbnīca bērniem un Mārupes dāmu klubiņa lēdiju klātbūtne. Savukārt ar jaunizveidotajām Skultes dabas parka takām klātesošos iepazīstināja īpašs viesis – Zaķis, kas bērniem bija sarūpējis dažādus pārbaudījumus, bet fizioterapeits Jānis iesaistīja visus sportiskās aktivitātēs, parādot dažādus interesantus vingrinājumus, ko veikt uz līdzsvara takas.

Biedrības "Pierīgas partnerība" darbības nodrošināšana un teritorijas aktivizēšana” projekta Nr. 23-00-U31523.0-000003

Atbalsta Zemkopības ministrija un Lauku atbalsta dienests

© 2022 biedrība "Pierīgas partnerība"

Mājaslapas izstrādi finansē Islande, Lihtenšteina un Norvēģija EEZ un Norvēģijas grantu programmas “Aktīvo iedzīvotāju fonds” ietvaros.