LEADER sadarbības projekta „Veiksmīgs sociālais uzņēmējs lauku teritorijā” ietvaros izdota rokasgrāmata topošajiem sociālajiem uzņēmējiem “No idejas līdz sociālajam uzņēmumam”
Rokasgrāmata “No idejas līdz sociālajam uzņēmumam” sniedz praktisku ieskatu sociālajā uzņēmējdarbībā un sociālā uzņēmuma veidošanā. Tā sniegs atbildes uz galvenajiem jautājumiem, kas rodas, veidojot sociālo uzņēmumu: kā formulēt uzņēmuma sociālo mērķi? Kā veidot biznesa modeli? Kā apzināties aktivitāšu radītās pārmaiņas? Kādi ir soļi, lai kļūtu par sociālo uzņēmēju?
Rokasgrāmatā atrodama gan nepieciešamā teorijas un praktiskās informācijas bāze sociālās uzņēmējdarbības uzsākšanai, gan ievietoti praktiski uzdevumi ar aizpildītu un paskaidrojošu piemēru. Apkopoti konkrēti soļi, kas jādara, lai izveidotu sociālo uzņēmumu, kā arī sociālā uzņēmuma attīstības iespējas un ieteikumi sadarbībai ar pašvaldību. Grāmatas noslēgumā ietverti praktisko uzdevumu paraugi, ko var ērti izdrukāt un aizpildīt, domājot par sava sociālā uzņēmuma veidošanu.
Biedrības “Partnerība Daugavkrasts” administratīvā vadītāja Aiga Smiltāne stāsta: “Jau projekta sākumā, realizējot apmācību ciklu visos projektā iesaistītajos, kopā deviņos novados, bija redzams, ka ir nepieciešams informatīvs materiāls, kur saprotamā veidā, loģiskā secībā izskaidroti procesi, kas ļauj idejai pilnveidoties par reālu sociālo uzņēmumu. Jāatzīmē arī, ka tas bija stratēģisks lēmums, veidot rokasgrāmatu paralēli citām aktivitātēm – iedzīvotāju un pašvaldību apmācībām un diskusijām, jo precīzi izkristalizējās tie jautājumi, kas ir aktuāli, kam ir nepieciešams skaidrojums.”
Rokasgrāmata ir digitāla un ikvienam interesentam lejuplādei pieejama bez maksas šeit: Sociālās uzņēmējdarbības rokasgrāmata
Vairāk informācija pieejama: www.pierigaspartneriba.lv , info@pierigaspartneriba.lv, Facebook lapā - https://ej.uz/biznesasiltumnica
Projekts „Veiksmīgs sociālais uzņēmējs lauku teritorijā”, projekta Nr.19-00-A019.332-000009, tiek īstenots Latvijas Lauku attīstības programmas 2014.-2020. gadam apakšpasākuma „Starpteritoriālā un starpvalstu sadarbība” ietvaros. Projektā iesaistītas biedrība “Partnerība Daugavkrasts”, biedrība “Lauku partnerība “Lielupe””, biedrība “Darīsim paši!”, biedrība “SATEKA” un biedrība “Pierīgas partnerība”.