FOTO: Mārupes novada jauniešiem notika pārgājiens "PĀRdzīvo – PIEdzīvo"

FOTO: Mārupes novada jauniešiem notika pārgājiens "PĀRdzīvo – PIEdzīvo"

Biedrība “Pierīgas Partnerība” kopā ar biedrību “Jaunolaines attīstībai” projekta “Kā Tev iet? Dabā iet!” ietvaros 19. oktobrī Ziemassvētku kauju piemiņas vietās Tīreļpurva apkārtnē Mārupes novadu jauniešiem organizēja āra dzīves neformālās izglītības pasākumu “PĀRdzīvo – PIEdzīvo”, kas veicināja jauniešu socializēšanos, iespēju izprast aktīvās atpūtas iespējas un pieejamību, tās ietekmi uz psihoemocionālo stāvokli.

Jaunieši, vecumā no 11 līdz 15 gadiem, devās pārgājienā pa Ziemassvētku kauju piemiņas vietām Tīreļpurva apkārtnē, kur viņus sagaidīja dabu un vēsturi izzinoši stāsti, dabas elementu iepazīšana, izaicinājumi un šķēršļi mežā, drosmes un izturības pārbaudījumi, tikšanās ar interneta satura veidotāju Viktoru Blūmu, sarunas ar psihologu Emīlu Ūdri un vakarēšana.

Pārgājiena sākuma punkts bija Ziemassvētku kauju piemiņas vieta pie Antiņu brāļu kapiem un noslēguma punkts – Ložmetējkalna skatu tornis, ceļā mērojot aptuveni 7 km. Viņus pavadīja vēsturnieks Māris Ribickis un dabas eksperts Kārlis Lapiņš no Dabas aizsardzības pārvaldes. Visa maršruta garumā jaunieši saskārās ar izaicinājumiem, ko nodrošināja Tērvetes vēstures muzejs, lai izkāptu no komforta zonas, tie bija fiziskie uzdevumi veiklībai, drosmes un izturības pārbaudījumi, gan komandās, lai mācītos sadarboties, gan individuālie, lai apzinātos savu spēku. Noslēgumā, neformālā gaisotnē, jauniešiem bija iespēja uzklausīt interneta satura veidotāja Viktora Blūma iedvesmas stāstu par to kā vērtīgi pavadīt brīvo laiku, kā pārvarēt Covid-19 pandēmijas seku negatīvo ietekmi uz sevi, taču psihologs Emīls Ūdris jauniešiem sniedza psiholoģisku atbalstu, ar mērķi motivēt jauniešus iesaistīties aktivitātēs vīrusa Covid-19 pandēmijas apstākļos. Dienas garumā jauniešu veselību uzmanīja medmāsiņa, kā arī pārgājienā jauniešus pavadīja pētniece Una Arbidāne, kura novēroja jauniešu reakciju un spēju pielāgoties jaunajiem apstākļiem, izaicinājumiem. Pašā noslēgumā jaunieši rakstīja vēstules Olaines novada pārgājiena dalībniekiem par savu pieredzi pārgājienā – par efektu, kā viņiem palīdz šāds formāts, kas patīk un nepatīk, un ko viņi novēlētu Olaines novada dalībniekiem. Paldies atvērtajiem jauniešiem par izrādīto zinātkāri un lieliski pavadīto laiku kopā! Pārgājiens notika ievērojot valstī noteiktos ierobežojumus.

Tāpat projekta “Kā Tev iet? Dabā iet!” ietvaros tiks izstrādāts pētījums „Covid-19 seku mazināšana jauniešiem ar āra dzīves elementiem” Olaines un Mārupes novadā. Pētījuma ietvaros, pētnieks, veic jauniešu tiešo anketēšanu gan pirms pārgājiena, gan pēc, kas palīdzēs izanalizēt rīkus jauniešu atbalstam turpmāk. Pētījuma rezultātā tiks sniegti pašvaldībām priekšlikumi un iespējamie risinājumi jauniešu atbalsta mehānismu nodrošināšanai citiem jauniešiem Covid-19 seku mazināšanai.

Projekts „Kā Tev iet? Dabā iet!” īstenots Izglītības un zinātnes ministrijas Jaunatnes politikas valsts programmas 2021.-2023. gadam ietvaros. Projekta pieteikums Nr. VP2021/1-101.

Biedrības "Pierīgas partnerība" darbības nodrošināšana un teritorijas aktivizēšana” projekta Nr. 23-00-U31523.0-000003

Atbalsta Zemkopības ministrija un Lauku atbalsta dienests

© 2022 biedrība "Pierīgas partnerība"

Mājaslapas izstrādi finansē Islande, Lihtenšteina un Norvēģija EEZ un Norvēģijas grantu programmas “Aktīvo iedzīvotāju fonds” ietvaros.