Aicinot uz sadarbību un iesaistīšanos, organizēti NVO gadatirgi

Aicinot uz sadarbību un iesaistīšanos, organizēti NVO gadatirgi

Lai iepazītu viens otru, plānotu kopīgus sadarbības projektus un lai iedzīvotājus iepazīstinātu ar darbīgo nevalstisko sektoru, uz NVO gadatirgiem pulcējās visu trīs novadu nevalstiskās organizācijas.

Olainē 18. oktobrī Jauniešu centrā "Popkorns" iedzīvotājiem, sevišķi jauniešiem, bija iespēja iepazīties gan ar nevalstiskajām organizācijām, gan iespējām iesaistīties aktivitātēs Eiropas mērogā. Par sadarbības iespējām un pieredzi iedvesmojoši dalījās Olaines novada senioru biedrība "Liepas", par Jāņupes un Olaines saikni, kopienas nozīmi teritorijas attīstībā stāstīja biedrība "Jāņupes iedzīvotāji", savukārt par neformālās izglītības un jauniešu iesaistes nozīmi stāstīja viena no nedaudzajām jauniešu organizācijām "Pierīgas partnerības" darbības teritorijā — biedrība "Māk-onis".

Babītes novadā ar darbīgajām nevalstiskajām organizācijām iepazīties iedzīvotājiem bija iespēja 20. oktobrī pirms vietējās mākslinieces Laumas Matules koncerta "Manas mājas ir...". Zīmīgajā nosaukumā slēpjas arī organizāciju noskaņojums — mājas ir vieta, kuru veidojam paši!

Savukārt Mārupes novadā 27. oktobrī Jaunmārupes sabiedriskajā ēkā par nevalstiskajām organizācijām iedzīvotāji uzzināja pēc pasākuma "Sociālā uzņēmējdarbība: iespējas un izaicinājumi". Ar sevi iepazīstināja tādas organizācijas kā Mārupes BMX klubs, "Cat Care Community", biedrība "Mārupes nākotnei", biedrība "Māruguns" un citas stāstīja par savu pieredzi un nākotnes plāniem.

Projekta īstenotāji — biedrība "Pierīgas partnerība" aicina izvēlēties savu organizāciju un iesaistīties novadu veidošanā. Projektā izveidotajā rīcības plānā pieejamas gan esošās organizācijas un to darbības jomas, gan nākotnes attīstības iespējas NVO atbalstam. Par rīcības plānu vairāk šeit.

Savukārt vairākos veidotajos video iespējams gan iepazīt un iedvesmoties no veiksmes stāstiem par organizācijām un nevalstisko sektoru kopumā, gan apskatīt esošās organizācijas. Video mūsu youtube kanālā.

Projekts "NVO atbalsta nodrošināšana Babītes, Mārupes un Olaines novados" tika īstenots ar Sabiedrības integrācijas fonda atbalstu no valsts budžeta līdzekļiem.

Biedrības "Pierīgas partnerība" darbības nodrošināšana un teritorijas aktivizēšana” projekta Nr. 23-00-U31523.0-000003

Atbalsta Zemkopības ministrija un Lauku atbalsta dienests

© 2022 biedrība "Pierīgas partnerība"

Mājaslapas izstrādi finansē Islande, Lihtenšteina un Norvēģija EEZ un Norvēģijas grantu programmas “Aktīvo iedzīvotāju fonds” ietvaros.