Aicinām Olaines novada iedzīvotājus 19.maijā uz sarunu pasākumu “Ideju skrejceļš” pie Jāņupes karjera

Aicinām Olaines novada iedzīvotājus 19.maijā uz sarunu pasākumu “Ideju skrejceļš” pie Jāņupes karjera

Jau 19.maijā no plkst.11.00 otro reizi ar sarunu pasākumu “Ideju skrejceļš” ikvienam iedzīvotājam, iedzīvotāju kopienu un nevalstisko organizāciju pārstāvim tiks sniegta iespēja aktīvi līdzdarboties Olaines novada attīstības jautājumos un paust savu viedokli un idejas.

Pasākumu organizē biedrība “Pierīgas partnerība” sadarbībā biedrībai “Jāņupes iedzīvotāji” brīvā gaisotnē pie Jāņupes karjera. Līdz ar pieaugušo diskusijām par aktuāliem jautājumiem, tiks papildus iespējama līdzdarbošanās arī bērniem un jauniešiem.

Sarunu pasākuma vadītājs Ansis Bogustovs uzmundrinās, iedrošinās un sniegs nepieciešamo atbalstu aktīvai iesaistei diskusijās un līdzdalībai citās pasākuma aktivitātēs. Savukārt katras tēmas aktualizēšanai un dažādo viedokļu uzklausīšanai tiks piesaistīti moderatori - jomas speciālisti.

Pasākumā laikā būs iespēja:

  • Iepazīt biedrības "Jāņupes iedzīvotāji"pieredzes stāstu par Jāņupes karjera labiekārtošanu un aktivitātēm;
  • Uzzināt kā savstarpēji sadarboties, apzinoties ciema resursus.Par darbu ar viedajiem ciemiem stāstīs  Ieva Avetisjana, biedrība “Partnerība laukiem un jūrai”;
  • Kā nenoslīkt atkritumos? Agita Pusvilka no biedrības “Zaļā Brīvība” dalīsies ar ikdienas ieradumiem atkritumu šķirošanā.  Diskusija piedalīsies arī pārstāvis no AS “Olaines siltums un ūdens”.
  • Salabot vai izmest ārā?  Kā ar savām prasmēm atjaunot lietas sev un kaimiņam? Ar remontdarbnīcas kafejnīcas “Repair Cafe” darbības principiem iepazīstinās Krišjānis Liepa.

Pasākuma dalībnieki varēs piedalīties arī Repair Cafe darbnīcā, lūdzam ņemt līdzi lietas, kuras vēlaties salabot - apģērbi, somas, citi tekstila izstrādājumi; Sadzīves tehnika, kuras remontam nav nepieciešamas specifiskas rezerves daļas;Velosipēdi.

Ņemot vērā to, ka dalībnieku skaits ir ierobežots, aicinām iepriekš pieteikties: https://ej.uz/ideju_skrejcels_2024 

Paralēli  pasākumam:

  • Darbosies stādu un sēklu apmaiņas punkts, kur ikviens ir aicināts atnest dārzā audzēto augu sēklas un stādus, kā arī paņemt no pasākuma stādus savā dārzā.
  • SIA Rāmavas muižas kultūrtelpa nodrošinās aktivitātes bērniem ģimenes stūrītī un interaktīvā veidā jaunā paaudze varēs piedalīties ieteikumu sniegšanā par novada attīstību.
  • Kopā ar Olaines jauniešu centru “Popkorns” varēs uzspēlēt galda spēlesun jaunieši piedalīties dažādos izaicinājumos
  • Komunikācijas speciālists Ilva Smiltāne aicinās pasākuma dalībniekus dalīties kā veicināt iedzīvotāju iesaisti un sadarbību.

Sarunu pasākumi notiek arī 12.maijā Rāmavas muižas kultūrtelpā Ķekavas novada iedzīvotājiem un  2.jūnijā Tīrainē  Kungu ielā Mārupes novada iedzīvotājiem.

Sarunu pasākumus organizē biedrības “Pierīgas partnerība” un “Partnerība Daugavkrasts” sadarbības projekta „Kaimiņu kopienu kopspēks”, projekts Nr.2023.LV/NVOF/MAC/041/58, ietvaros. Projektu finansiāli atbalsta Sabiedrības integrācijas fonds no Kultūras ministrijas piešķirtajiem Latvijas valsts budžeta līdzekļiem.

Biedrības "Pierīgas partnerība" darbības nodrošināšana un teritorijas aktivizēšana” projekta Nr. 23-00-U31523.0-000003

Atbalsta Zemkopības ministrija un Lauku atbalsta dienests

© 2022 biedrība "Pierīgas partnerība"

Mājaslapas izstrādi finansē Islande, Lihtenšteina un Norvēģija EEZ un Norvēģijas grantu programmas “Aktīvo iedzīvotāju fonds” ietvaros.