Notikuši pasākumi NVO NOVADAM

Lai plānotu, kas novados ir nepieciešams un kā kopīgi to iespējams attīstīt, no 4. līdz 6. oktobrim Mārupes, Babītes un Olaines novados norisinājās semināri „NVO novadam”. Pasākumi pulcēja lielu skaitu vietējo sabiedrisko aktivitāšu interesentu un nevalstisko organizāciju.

Olaines novadam tikšanās notika 4. oktobrī Pieaugušo izglītības centra telpās. Pasākumā piedalījās un savā starpā iepazinās biedrība „Māk-onis”, „Jāņupes iedzīvotāji”, „Izvēlies brīvību”, Olaines NVO apvienība, „Ābolītis”, Olaines novada senioru biedrība „Liepas”, JDA „Kalējs”, biedrība „Grēnes”, biedrība „Olaines ģimeņu atbalstam „Pumpurs””, „Pasaule visiem”, Džosui karatē federācija, kā arī aktīvi iedzīvotāji. Dalībnieki identificēja tādus nepieciešamos uzlabojumus un neizmantotās iespējas kā industriālo ēku izmantošana, Mežaparka pilnveidošana, ēdināšanas iestāžu izveidošana, vēsturisko vietu un kultūras mantojuma popularizēšana un atjaunošana, jauniešu centra attīstīšana u.c. Savukārt pasākuma otrajā daļā dalībnieki pilnveidoja zināšanas par projektu realizēšanu un paši ķērās pie savu ideju plānošanas. Tika izstrādāts plāns par alpīnisma vietu attīstīšanu, amatnieku un mājražotāju mājas izveidi, energoefektivitātes informēšanas pasākumu kopumu un jauniešu centra pilnveidošanu. Aicinām radītās idejas realizēt! Pasākumu organizēja Olaines novada pašvaldība un biedrība „Pierīgas partnerība” sadarbībā ar Olaines NVO apvienību.

Mārupes novadam tikšanās norisinājās 5. oktobrī Mazcenu bibliotēkā Jaunmārupē. Biedrība „Radīts Mārupē”, „Saulesloka nams 10”, „Mārupes novada basketbola līga”, biedrība „Redzi mani” un 1991. gada barikāžu dalībnieku Mārupes biedrība identificēja problēmas un strādāja pie tādām idejām kā amatnieku centra izveide un jauna, paralimpiešiem pielāgota sporta centra izveidošana.

Babītes novadā tikšanās notika 6. oktobrī Babītes Kultūrizglītības centrā. Biedrība „IrBērni”, „Dārta”, nodibinājums „Babītes radošā darbnīca” un „Integrācija sabiedrībai”. Dalībnieki identificēja tādus nepieciešamos uzlabojumus kā uzņēmējdarbības uzsākšanas un starptautiskās pieredzes apmaiņas veicināšana, objektu kartes izveidošana, velomaršrutu kartes izveidošana, izglītības kvalitātes uzlabošana. Pašiem ķeroties pie ideju plānošanas, tika izstrādāts plāns par tūrisma objekta izveidi infrastruktūras attīstīšanai un par neformālās izglītības centra izveidi, kas būtu vieta prasmju pilnveidošanai un lietderīga brīvā laika pavadīšanai pieaugušajiem.

Seko līdzi informācijai www.pierigaspartneriba.lv un facebook.com/pierigaspartneriba.lv. Iesaisties un īsteno!

Biedrības "Pierīgas partnerība" darbības nodrošināšana un teritorijas aktivizēšana” projekta Nr. 23-00-U31523.0-000003

Atbalsta Zemkopības ministrija un Lauku atbalsta dienests

© 2022 biedrība "Pierīgas partnerība"

Mājaslapas izstrādi finansē Islande, Lihtenšteina un Norvēģija EEZ un Norvēģijas grantu programmas “Aktīvo iedzīvotāju fonds” ietvaros.