Ieskats tematiskajos semināros stratēģijas izstrādei

Ieskats tematiskajos semināros stratēģijas izstrādei

2015. gada maija beigās un jūnija sākumā biedrība „Pierīgas partnerība” rīkoja tematiskos seminārus, kuru Babītes, Olaines un Mārupes novada pārstāvjiem bija iespēja uzzināt par līdzfinansējuma piesaistes iespējām, piedalīties LEADER projektu izstrādes darbnīcā, analizēt nozares attīstības iespējas un iepazīties ar kaimiņu novadu pārstāvjiem.

21. maijā kafejnīcā „Lāči” tika aicināti uzņēmējdarbības pārstāvji, t.sk. mājražotāji un amatnieki. Seminārā tie prezentēja saražoto produkciju. Seminārā par mājražošanas atbalsta iespējām stāstīja SIA "Latvijas Lauku konsultācijas un izglītības centrs" Lauku attīstības nodaļas pārstāve I. Krivašonoka, kā arī savā pieredzē dalījās sidrdaris Mr.Plūme un SIA „Lāči” dibinātājs N. Skauģis. LEADER projektu darbnīcā tika izstrādāta ideja par Pierīgas amatnieku festivālu, mobilās amatu mājas izveidi, kā arī esošie mājražotāji radīja ideju par kopīgu uzņēmumu, kas pārstrādātu izaudzēto produkciju.

25. maijā Babītes Kultūrizglītības centrā tika aicināti nevalstisko organizāciju pārstāvji. Pieredzes stāstos ar dalībniekiem dalījās biedrības „Latvijas Pilsoniskā alianse” direktore Rasma Pīpiķe un „Homo Ecos” vadītāja Santa Krastiņa. Dalībnieki prezentēja projektu idejas par Jāņupes karjera labiekārtošanu, kultūrvēsturisko objektu saglabāšanu novados un velonomas izveidi.

27. maijā Babītes, Mārupes un Olaines novadu tūrisma pakalpojumu sniedzēji tikās BEST WESTERN Hotel Māra, lai pārrunātu tūrisma nozares aktualitātes un sadarbības iespējas. Par lauku tūrisma iezīmēm stāstīja Latvijas lauku tūrisma asociācijas „Lauku ceļotājs” vadītāja A.Ziemele, savukārt Vidzemes tūrisma asociācijas pārstāvis J.Sijāts stāstīja par velotūrisma ekonomisko ietekmi. LEADER projektu darbnīcā tika izstrādāti projekti par interaktīvo informācijas centru, Olaines Vēstures un Mākslas muzeja brīvdabas ekspozīciju un bānīti Medema purvā.

2. jūnijā Mārupes novadā pulcējās sociālo un sadzīves pakalpojumu sniedzēji. Šajā seminārā piedalījās trīs novadu sociālā dienesta darbinieki. Par brīvprātīgo piesaistīšanu stāstīja biedrības „Brīvprātīgais.lv” vadītāja D.Mauliņa un biedrības „Es redzu” vadītāja A.Bārda. Ar dalībniekiem tika pārrunātas arī sociālās uzņēmējdarbības iespējas novados. Projektu darbnīcā tika prezentēta ideja par kultūras un atpūtas parka izveidi Ratniekos, Salas pagastā un dienas centra „Ieviņas” izveidi, kurš strādātu ar personu, ar garīgo, fizisko disfunkciju, integrāciju sabiedrībā.

16. jūnijā Olaines kultūras namā notika noslēdzošais seminārs jauniešiem. Tajā piedalījās Olaines un Mārupes novada jaunieši. Biedrības „Piedzīvojumu gars” pārstāvis V.Lūsis un Aizputes jauniešu „Ideju Māja" vadītāja P.Ābola stāstīja par savu pieredzi projektu sagatavošanā. Jaunieši izstrādāja idejas par sporta spēļu un jauniešu festivāla rīkošanu.

Paldies visiem par dalību un sniegtajām idejām!

Šobrīd biedrība apkopo iesniegtās idejas un turpina darbu pie sabiedrības virzītas vietējās attīstības stratēģijas izstrādes, pēc kuras apstiprināšanas novados dzīvojošie varēs īstenot savus projektus LEADER programmas finansējuma apguvei 2014.—2020.gada plānošanas periodā.

Biedrības "Pierīgas partnerība" darbības nodrošināšana un teritorijas aktivizēšana” projekta Nr. 23-00-U31523.0-000003

Atbalsta Zemkopības ministrija un Lauku atbalsta dienests

© 2022 biedrība "Pierīgas partnerība"

Mājaslapas izstrādi finansē Islande, Lihtenšteina un Norvēģija EEZ un Norvēģijas grantu programmas “Aktīvo iedzīvotāju fonds” ietvaros.