Pirmspēdējais POP-UP pasākums Rīgas reģiona uzņēmējiem

Pirmspēdējais POP-UP pasākums Rīgas reģiona uzņēmējiem

Piektais POP-UP (sa)darbības pasākums "KOPĀ BŪS AUGT!" Rīgas reģiona uzņēmējiem norisināsies 16. maijā Doles salā Salapspils novadā. Pasākuma tēma: bioekonomika un īsās piegād ķēdes, un tajā gūsim jaunas zināšanas un praktisko pieredzi par pasākuma tēmām, kā arī kopīgi diskutēsim, kā risināt šos jautājumus Rīgas reģiona novados, veidot sadarbības produktu bezatlikumu pārstrādē un saražotās produkcijas realizācijā vietējā tirgū, tepat Rīgas reģiona novados. Neiztrūks arī visu iepriekšējo pasākumu viena no svarīgākajām daļām – savstarpējā tīklošanās un kontaktu dibināšana.
Jēdziens bioekonomika pasaulē tiek saprasts dažādi. Latvijā bioekonomika tiek definēta kā tautsaimniecības daļa, kas balstās bioresursu izmantošanā, lai saražotu pārtiku, barību, enerģiju, preces un pakalpojumus. Latvija ir viena no bioresursiem bagātākajām valstīm Eiropas Savienībā. Tomēr viena lieta ir darboties bioekonomikas nozarē, otra – saražoto realizēt. Ņemot vērā tirgus lielumu, maksātspēju un dažādus sociāli ekonomiskos faktorus, Latvijā mājražotājiem un mazajiem uzņēmējiem savu produktu un pakalpojumu realizācija nereti ir liels izaicinājums. Nozīmīgs atslēgas vārds šajā procesā ir - sadarbība. Par to arī pasākumā runās, ģenerēs idejas un sniegs iedvesmu no pieredzes stāstiem.
Pasākuma mērķis ir veicināt Rīgas reģiona uzņēmēju sadarbību, izceļot ilgtspējīgus un inovatīvus uzņēmumu darbības risinājumus, kā arī iepazīt Salaspils novada uzņēmumus.
Lai pieteiktu dalību, līdz 13. maijam jāaizpilda anketa: https://ej.uz/POP_UP_Doles_sala Pasākums ir bez maksas.
Pasākuma programma:
Plkst. 15.00 “Doles tējas”: dabas garšu bagātība (ekskursija pa saimniecību)
Plkst.15.45 Uzkodas un iepazīšanās (fonā “Doles tējas” prezentācija)
Plkst. 16.15 Kopdarbības nozīme bioekonomikas veicināšanā (Agnese Radžele - Šulce, Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centra Stratēģijas un komercattīstības direktore)
Plkst. 16.45 “Dreiling” gardumi: veselīgi un dabīgi (saimnieces Daigas Zaicevas pieredzes stāsts)
Plkst. 16.55 Īsās piegādes ķēdes (bioloģiskās saimniecības vadītājas Lienes Mucenieces pieredzes stāsts)
Plkst. 17.05 Tiešās pirkšanas pulciņš Ķekavas novadā (Līgas Brodužas un Līvas Priedes pieredzes stāsts par sadarbību veidošanu ar piegādātājiem)
Plkst. 17.15 Idejošana par sadarbības iespējām bioekonomikā
Plkst. 18.00 Vakariņas, tīklošanās.
Projekta “(sa)DARBĪBA: uzņēmēju sadarbības ekosistēmas stiprināšana” ietvaros Pierīgas reģionā norisinājušies jau četri POP-UP pasākumi, katrs par savu uzņemējdarbības tēmu. Pēdējais POP-UP pasākums norisināsies 14. jūnijā Saulkrastos.
Aktivitāte notiek LEADER sadarbības projekta “(sa)DARBĪBA: uzņēmēju sadarbības ekosistēmas stiprināšana” (Nr. 23-00-A019.332-000003), ko īsteno biedrība “Partnerība Daugavkrasts” sadarbībā ar piecām vietējās rīcības grupām - biedrībām “Pierīgas partnerība", “Jūras zeme”, “Ropažu Garkalnes partnerība”, “Stopiņu Salaspils Partnerība” un “Publisko un privāto partnerattiecību biedrība "Zied zeme" Latvijas Lauku attīstības programmas 2014. – 2020.gadam apakšpasākuma „Starpteritoriālā un starpvalstu sadarbība” ietvaros. Vairāk par projektu: https://ej.uz/sa_DARBIBA

Biedrības "Pierīgas partnerība" darbības nodrošināšana un teritorijas aktivizēšana” projekta Nr. 23-00-U31523.0-000003

Atbalsta Zemkopības ministrija un Lauku atbalsta dienests

© 2022 biedrība "Pierīgas partnerība"

Mājaslapas izstrādi finansē Islande, Lihtenšteina un Norvēģija EEZ un Norvēģijas grantu programmas “Aktīvo iedzīvotāju fonds” ietvaros.