Olaines un Mārupes novada jaunieši tiek aicināti kopīgam pārgājienam "Ejam purvā!"

Olaines un Mārupes novada jaunieši tiek aicināti kopīgam pārgājienam "Ejam purvā!"

Eurodesk informācijas punkts - biedrība “Pierīgas Partnerība” - sadarbībā ar organizāciju “Creative Minds for Culture” 27. oktobrī aicina Olaines un Mārupes novada jauniešus piedalīties pārgājienā ar purva kurpēm pa Cenu tīreli. Pasākuma mērķis ir veicināt jauniešu sadarbību starpnovadu līmenī, radīt kopīgas idejas vietējās teritorijas attīstībā, iepazīstināt jauniešus ar līdzdalības iespējām Olaines un Mārupes novados un informēt jauniešus par mobilitātes iespējām Eiropā.

Mārupes un Olaines novada jaunieši vecumā no 13 līdz 30 gadiem aicināti doties pārgājienā pa Cenas tīreli ar purva kurpēm kopā ar pārgājiena vadītāju Kristapu Kiziku, kurš iepazīstinās jauniešus ar dabas vērtībām, to attīstību un pārmaiņām gadu laikā, veicinot izpratni par dabas resursiem, to nozīmi. Pārgājiena laikā atraktīvā veidā jauniešiem tiks doti uzdevumi un jautājumi par jauniešu mobilitātes iespējām Eiropā ar mērķi jauniešus motivēt piedalīties mobilitātes programmās, kā arī radīt kopīgas idejas vietējās teritorijas attīstībā.

Pārgājiena sākums plkst. 12:00 un noslēgums paredzēts plkst. 16:00. Maršruts aptuveni 4 km garš. Dalībniekiem tiks nodrošināts transports un uzkodu paciņa. Iepriekšēja pieteikšanās pasākumam obligāta, aizpildot pieteikuma formu līdz 23. oktobrim: https://ej.uz/Ejam_purva (vietu skaits ierobežots).

Pasākuma programma:
11:00 Tikšanās pie transporta Mārupē, jauniešu centrs "Hēlijs";
11:00 Tikšanās pie transporta Olainē, jauniešu centrs "Popkorns";
11.30 Pasākuma dalībnieku reģistrācija pie ieejas Cenu tīreļa purvā, uzkodu paciņas izsniegšana;
12.00 Ievadinstruktāža par pasākuma drošības un kārtības jautājumiem;
12.10 Dalībnieku došanās pārgājienā ar purva kurpēm pa Cenu tīreļa purvu ar profesionālu gidu;
13.30 - 14.00 pusdienu pauze - interaktīvas sarunas un uzdevumi par jauniešu mobilitātes iespējām;
15.30 Noslēgums, izvērtēšana - anketa, dalībnieku došanās mājās;
16:30 Atgriešanās Olainē/ Mārupē.

Pārgājiens “Ejam purvā!” notiks jauniešu mobilitāti veicinošās kampaņas “Time to Move” ietvaros ar Jaunatnes starptautisko programmu aģentūras un Eiropas jaunatnes informācijas tīkla “Eurodesk”  finansiālo atbalstu. Pasākuma sadarbības partneri: biedrība "Creative Minds for Culture"Olaines jauniešu centrs "Popkorns", Mārupes jauniešu centrs "Hēlijs".

Biedrības "Pierīgas partnerība" darbības nodrošināšana un teritorijas aktivizēšana” projekta Nr. 23-00-U31523.0-000003

Atbalsta Zemkopības ministrija un Lauku atbalsta dienests

© 2022 biedrība "Pierīgas partnerība"

Mājaslapas izstrādi finansē Islande, Lihtenšteina un Norvēģija EEZ un Norvēģijas grantu programmas “Aktīvo iedzīvotāju fonds” ietvaros.