Norisinājas pasākums: Nekāp uz tiem pašiem grābekļiem: Kādi principi jāievēro uzsākot biznesu?

Norisinājas pasākums: Nekāp uz tiem pašiem grābekļiem: Kādi principi jāievēro uzsākot biznesu?

Koprades telpai “Dzīvoklis” notika pasākums “Nekāp uz tiem pašiem grābekļiem: Kādi principi jāievēro uzsākot biznesu?” koprades telpas rezidentiem un ikvienam ieinteresentam. Pasākuma vadīja finanšu institūcijas “ALTUM” Centra reģionu vadītāja Diāna Lopeta.

Diāna Lopeta pastāstīja par tā saucamajiem “zemūdens akmeņiem” jeb grābekļiem uzsākot biznesu, kādas ir tipiskākās kļūdas un kā tās risināt.

Plānojot biznesa ideju un svarīgi saprast to, kāds ir tavs potenciālais klients. Veicot pētījumus, anketējot ir pēc iespējas efektīvāk jāsaprot kur atrodas tavs potenciālais klients. Organizējot savu naudas plūsmu, ikvienam ciparam ir jābūt pamatotam.

Diāna Lopeta, pasākuma vadītāja, deva ieskatu par to, kādi ir tipiskākie grābekļi jaunajiem uzņēmējiem. Lai izvairītos no šo kļūdu pieļaušanas ir jāievēro vairāki noteikumi, daži no tiem:

  • Izmaksas vienmēr iet pa priekšu, ieņēmumi seko pēc tam. Ļoti bieži uzņēmēji sākumā plāno savus ienākumus, bet tikai pēc tam izdevumus. Nevar arī aizmirst par to, ka bez apgrozāmajiem līdzekļiem nevar iztikt. Uzņēmēji bieži vien aizmirst par apgrozāmajiem līdzekļiem izejvielu iegādei, algām, degvielai, u.c.
  • Jaunā biznesa ieņēmumi parasti palielinās pakāpeniski un tiem ir sezonalitāte. Jauno uzņēmēju “grābeklis” slēpjas tajā, ka tie naudas plūsma iekļauj maksimālos ienākumus, neņemot vērā nedz biznesa ieskriešanās periodu, nedz sezonalitāti.
  • Katrs eiro biznesā jāiegulda racionāli un jēgpilni. Kļūda parādās tad, kas biznesu uzsāk ar plašu vērienu, nopērkot lielas telpas, pietiekami nenoslogojot iekārtas, iepērkot par daudz izejvielu ar īsu realizācijas termiņu, u.t.t.
  • Naudas plūsmā jāparedz pilnīgi visi izdevumi. Visbiežāk naudas plūsmā tiek aizmirstas ļoti būtiskas lietas- īpašnieka atalgojums, darbinieku algas, transporta izmaksas, jaunā un esošo aizdevumu atmaksa, neparedzētie izdevumi.

“Visiem naudas plūsmā iekļautajiem skaitļiem ir jābūt pamatotiem.” saka Diāna Lopeta.

Ja arī Tu vēlies iesaistīties koprades telpas “Dzīvoklis” darbībā, bet īsti vēl neesi sapratis kāda ir koprades telpas būtība un ko tajā var darīt vai vēlies uzzināt vairāk, tad droši raksti man, kopienas veidotājai Valērijai- valerija@pierigaspartneriba.lv vai zvani- 26454119

Pasākums tiek organizēts projekta „European cooperation project on coworking spaces in rural areas” Nr.18-00-A019.333-000015 Eiropas Lauksaimniecības fonda lauku attīstībai Latvijas Lauku attīstības programmas 2014.-2020.gadam apakšpasākuma „Starpteritoriālā un starpvalstu sadarbība” ietvaros.

Latvijas lauku attīstības programmas 2014-2020 gadam "Vietējās rīcības grupas darbības nodrošināšana un teritorijas aktivizēšana" projekta Nr. 16-00-A019.400-000013.

logo_line

Atbalsta Zemkopības ministrija un Lauku atbalsta dienests.

© 2022 biedrība "Pierīgas partnerība"

Mājaslapas izstrādi finansē Islande, Lihtenšteina un Norvēģija EEZ un Norvēģijas grantu programmas “Aktīvo iedzīvotāju fonds” ietvaros.