Ko vispār nozīmē nevalstiska organizācija? Kas ir pilsoniska sabiedrība? Kā gūt atbalstu savu ideju īstenošanai un kā par tām komunicēt? 7. jūnijā Olaines vēstures un mākslas muzejā tikās Mārupes, Babītes un Olaines novadu nevalstiskās organizācijas un interesenti, lai, "Pierīgas partnerības" mudināti, dalītos pieredzē un pilnveidotu savas kompetences un zināšanas par NVO nozīmi teritorijas attīstībā, atbalsta instrumentu piesaisti un komunikāciju.
Pēc sirsnīgas iepazīšanās un savu organizāciju prezentēšanas "caur rozā brillēm" dalībniekiem bija iespēja piedalīties trīs dažādās nodarbībās. Latvijas Lauku foruma padomes loceklis un MK un NVO sadarbības memoranda padomes loceklis Āris Ādlers stāstīja par to, ko vispār nozīmē līdzdarbība, pilsoniskā sabiedrība, nevalstiskās organizācijas, kopienas, kāda ir to loma ilgtspējīgas attīstības veidošanā. Dalībniekiem bija iespēja arī uzzināt vairāk par lauku attīstības veidošanos, LEADER pieejas pamatprincipiem un dažādām NVO iesaistes formām. Atsevišķs jautājums bija pilsoniskās sabiedrības attiecības ar valsts pārvaldi un sadarbības procesa ieguvumiem — veidojas vietēji līderi, uzlabojas komunikācija un informācijas apmaiņa, pašvaldībai ir partneris turpmākajā darbā un tiek attīstīta vieta. Āris Ādlers prezentēja arī pirmos rezultātus pētījumā, kas visa projekta laikā tiks veikts par biedrības "Pierīgas partnerība" teritoriju — Mārupes, Olaines un Babītes novadiem. 2017. gadā Mārupes novadā reģistrētas 255 organizācijas, gada pārskatu iesniegušas 145; Babītes novadā reģistrētas 141, gada pārskatu iesniegušas 78; Olaines novadā reģistrētas 119, gada pārskatu iesniegušas 66. Pētījums norisināsies visa projekta laikā, aicinām organizācijām būt atsaucīgām!
Olaines novada pašvaldības projektu vadītāja un biedrības "Jāņupes iedzīvotāji" valdes priekšsēdētāja Dace Zaldāte-Rozentāle ar ilggadēju pieredzi nevalstiskajā sektorā savukārt dalījās pieredzē un ieteikumos, kā iesniegt projektus, kā apgūt finansējumu un cik svarīga ikdienas darbā organizācijā tomēr ir spēcīga komanda. Pašas organizācijas dalījās pieredzē un apzinājās, cik dažādus finanšu un cita atbalsta instrumentus iespējams apgūt.
Savukārt biedrības "Pierīgas partnerība" projektu vadītāja komunikācijas un jaunatnes jomā Brigita Medne dalījās pieredzē un rosināja pašus dalībniekus domāt, kāpēc komunicēt, ar ko organizācijām ikdienā jākomunicē un kā to darīt. Brigita dalījās padomos par satura veidošanu, kas ir pats svarīgākais jebkurā sociālajā tīklā, kā arī rosināja dalībniekus aizdomāties, kurš sociālais tīkls katram ir piemērotākais, atceroties, ka jāfokusējas un jāveido atšķirīgs vēstījums.
Pasākuma lielākā pievienotā vērtība bija iespēja organizācijām gan no blakus novadiem, gan no viena iepazīt vienai otru, dalīties zināšanās, pieredzē, veidot tālākus kontaktus un potenciālu sadarbību. Biedrība "Pierīgas partnerība" aicina to darīt arī turpmāk gan ikdienā pašiem, gan arī pievērst uzmanību turpmākajiem "NVO atbalsta nodrošināšana Babītes, Mārupes un Olaines novados" pasākumiem un pētījuma rezultātiem.
Ar interesi piedalīties un iesaistīties projekta realizēšanā raksti info@pierigaspartneriba.lv!
Projektu "NVO atbalsta nodrošināšana Babītes, Mārupes un Olaines novados" (Nr.2017.LV/NVOF/PSA/059/10) atbalsta Sabiedrības integrācijas fonds no valsts budžeta līdzekļiem.