Dabas iedvesmots, videi draudzīgs: “SEV fabrics”

Dabas iedvesmots, videi draudzīgs: “SEV fabrics”

Uzņēmums dibināts: 2022

Darbinieku skaits: līdz 5

Nozare: apģērba apdruka

Inovatīvais virziens: bioekonomika

Ropažu novadā darbojas jaunuzņēmums “SEV fabrics”, kas iedvesmo ar savu inovatīvo pieeju apģērbu un tekstila izstrādājumu ražošanā. Uzņēmuma dibinātāji ir Santa un Igors Voitešonoki, kuri apvienojuši savas prasmes un pieredzi, lai radītu ilgtspējīgu un inovatīvu uzņēmumu.

Uzņēmuma pirmsākumi meklējami idejas autores Santas Voitešonokas pieredzē apģērbu ražošanas un apstrādes nozarē. Viņa saskārās ar problēmu, ka Latvijā nebija pieejami individuāli gatavoti pilnas apdrukas apģērbi uz dabīga auduma, tikai uz sintētiskās šķiedras auduma, tāpēc Santa nolēma radīt zīmolu “SEV” jeb “SEV.eco”, kas piedāvātu unikālus un dabai draudzīgus apģērbus un aksesuārus.

“SEV fabrics” piedāvā plašu pakalpojumu klāstu, sākot no individuāla dizaina izstrādes līdz pilna cikla ražošanai. Tiek izmantoti videi draudzīgi (Oeko-Tex 100 un GOTS standarta) kokvilnas audumi, lai nodrošinātu augstākās kvalitātes audumu apdruku, apģērbu un tekstila izstrādājumu izgatavošanu.

Igors Voitešonoks, uzņēmuma līdzdibinātājs, ir pārliecināts, ka ilgtspējīga biznesa pamatā ir atbalsts vietējai ekonomikai un rūpes par dabu. Tā vietā lai pasūtītu gatavos izstrādājumus no lielām rūpnīcām, “SEV fabrics” drukā uz auduma pats un veic sadarbību ar mazām šuvēju darbnīcām Latvijā. Igors uzsver: “Sadarbība ar vietējām šuvējām ļauj mums nodrošināt augstas kvalitātes produkciju un rūpēties par godīgu atalgojumu un darba apstākļiem tieši Latvijas iedzīvotājiem.”

Produkti tiek izgatavoti no sertificētiem, videi draudzīgiem kokvilnas audumiem. Kokvilna ir atjaunojams resurss, kas nozīmē, ka to var audzēt atkārtoti, nekaitējot videi. Ražošanas procesā tiek izmantotas modernas tehnoloģijas, kas samazina ūdens un enerģijas patēriņu.

“SEV fabrics” produkciju ražo pēc pasūtījuma jeb “on demand”, tādējādi samazinot nevajadzīgu atkritumu rašanos. Ražošanas procesā radušos audumu pārpalikumus nodod tālākai pārstrādei vai izmanto kā lupatiņas. Vienlaikus “SEV fabrics” ir izveidojis kontu platformā “Andele Mandele”, lai veicinātu apģērbu tālāknodošanu un tekstila atkritumu daudzuma samazināšanu.

“Sākumā bija ļoti sarežģīti nevis izvēlēties pašu iekārtu, bet tādu atrast. Mums uzsmaidīja veiksme, jo no sākuma bijām noskatījuši konkrētu iekārtu, kuru mums neizdevās notestēt. Vēlāk izdevās atrast citu, vēl labāku iekārtu, kas mums ir spējusi nodrošināt nepieciešamo kvalitāti un ātrumu,” stāsta Igors.

Atrast audumus, kas atbilst uzņēmuma ilgtspējas un kvalitātes principiem, nebija viegli. Sadarbība ar audumu ražotājiem no dažādām valstīm prasīja rūpīgu testēšanu un pielāgošanu, lai panāktu vēlamo rezultātu. Neskatoties uz grūtībām, “SEV fabrics” turpina pilnveidoties, apgūstot jaunas prasmes un ieviešot efektīvākus procesus.

Nākotnes plānos ietilpst ambiciozas iniciatīvas – digitalizētas platformas izveide klientu individuālajiem pasūtījumiem un saules paneļu uzstādīšana, kā arī sadarbība ar Latvijas uzņēmumu “Zaļā josta”, lai atrisinātu tekstila atkritumu utilizācijas jautājumu.

“SEV fabrics” pieredze rāda, ka drosme un neatlaidība var palīdzēt pārvarēt jebkuras grūtības un radīt pozitīvas pārmaiņas pasaulē. “Mēs aicinām visus domāt par ilgtspējīgu patēriņu un atbalstīt uzņēmumus, kas rūpējas par vidi. Izvēloties apģērbu, kas ir izgatavots no dabīgiem materiāliem un atbildīgi ražots, jūs varat dot savu ieguldījumu zaļākā nākotnē,” aicina Igors Voitešonoks.

Biedrības "Pierīgas partnerība" darbības nodrošināšana un teritorijas aktivizēšana” projekta Nr. 23-00-U31523.0-000003

Atbalsta Zemkopības ministrija un Lauku atbalsta dienests

© 2022 biedrība "Pierīgas partnerība"

Mājaslapas izstrādi finansē Islande, Lihtenšteina un Norvēģija EEZ un Norvēģijas grantu programmas “Aktīvo iedzīvotāju fonds” ietvaros.