MĀRUPES NOVADA DAUDZBĒRNU ĢIMENES TIEK AICINĀTAS UZ KOPĪGU AKTĪVĀS ATPŪTAS PASĀKUMU

MĀRUPES NOVADA DAUDZBĒRNU ĢIMENES TIEK AICINĀTAS UZ KOPĪGU AKTĪVĀS ATPŪTAS PASĀKUMU

Mārupes novada Dome startēja Valsts reģionālās attīstības aģentūras izsludinātajā atklātajā projektu konkursā Latvijas valsts budžeta finansētās mērķprogrammas "Ģimeņu atbalsta projektu konkurss pašvaldībām sadarbībā ar NVO" ietvaros un saņēma apstiprinājumu par līdzfinansējuma piešķiršanu konkursā iesniegtajam projektam “Būt līdzās!”.

bilde_gimenes_garens_0.png

Sadarbībā ar biedrību “Mārupes Nākotnei” un biedrību “Pierīgas Partnerība” Mārupes novada pašvaldība projekta ietvaros šogad īstenos vairākas aktivitātes, kuru mērķis ir kvalitatīvi un radoši piepildīt ģimeņu kopā pavadīto laiku.

Vasaras sākumā un rudenī novada jaunajām māmiņām, ģimenēm, auklītēm, audzinātajām un citiem interesentiem tiks organizēti semināri par pirmās palīdzības sniegšanu bērnam un zīdainim, kuru ietvaros tiks apgūtas teorētiskās un praktiskās zināšanas kā palīdzēt bērnam līdz ierodas mediķi. Informācija par pieteikšanos sekos jau drīzumā – sekojiet līdzi jaunumiem lapā www.marupe.lv.

Jūnijā plānota svētku diena audžuģimenēm, kurām būs iespēja sirsnīgās, aktīvās noskaņās pavadīt radošu un piedzīvojumiem piepildītu dienu. Pasākumā piedalīsies arī atbalsta programmas PLECS pārstāvis, kurš pastāstīs par atbalsta programmas piedāvāto palīdzību cilvēkiem, kuri ir gatavi kļūt par audžuģimeni, aizbildni, adoptētāju, viesģimeni, kā arī par atbalstu ģimenēm, kurās bērns jau ienācis. Pasākumā tiks aicinātas piedalīties novada audžuģimenes un visi, kas apsver iespēju uzņemt savā ģimenē audžubērnu.

Augustā pirms skolas gaitu uzsākšanas plānota sporta un aktīvās atpūtas diena novada daudzbērnu ģimenēm, kurām būs iespēja pavadīt kopā sportisku un piedzīvojumiem piepildītu dienu. Pasākumā vēlamies pulcināt kopā šīs ģimenes, godināt un stiprināt tās, ceļot daudzbērnu ģimeņu nozīmīgumu sabiedrības attīstībā.

Tāpat projekta ietvaros plānota ģimenei draudzīgu infrastruktūras objektu izveide novadā. Jaunmārupē iepretim Jaunmārupes sabiedriskajai ēkai tiks uzstādīti brīvdabas mūzikas instrumenti (ksilofons, bungas, marimba, vertikālie zvani, melodiskie zvani), savukārt Konrādu skvēru Mārupē plānots papildināt ar interaktīvu āra rotaļu “krustiņi-nullītes”. Jaunie rotaļu objekti dos iespēju bērniem attīstīt radošās spējas, stratēģiskās un loģiskās domāšanas spējas, muzikālās spējas, kā arī sniegs iespēju ģimenēm interesanti pavadīt kopā laiku. Rotaļu elementu uzstādīšana plānota no jūlija līdz oktobrim.

Projekta kopējās izmaksas ir 26 800,00 EUR. Valsts reģionālās attīstības aģentūras finansiālais atbalsts no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem ir 18 500,00 EUR, pārējais finansējums tiks segts no pašvaldības budžeta.

Projekta kontaktpersona: Mārupes novada domes Attīstības nodaļas projektu koordinatore Iveta Eizengrauda, tālr.: 67149876, e-pasts: iveta.eizengrauda@marupe.lv

Biedrības "Pierīgas partnerība" darbības nodrošināšana un teritorijas aktivizēšana” projekta Nr. 23-00-U31523.0-000003

Atbalsta Zemkopības ministrija un Lauku atbalsta dienests

© 2022 biedrība "Pierīgas partnerība"

Mājaslapas izstrādi finansē Islande, Lihtenšteina un Norvēģija EEZ un Norvēģijas grantu programmas “Aktīvo iedzīvotāju fonds” ietvaros.