Pirmdien, šī gada 23.aprīlī, plkst. 17.30 Babītes novada Kultūrizglītības centrā pie Piņķu bibliotēkas ieejas tiks atklāts multimediāls jeb interaktīvs digitāls stends, kas izgatavots deju kolektīva „Dārta” atbalsta biedrības projekta „Tautastērpu stāsti” īstenošanas laikā.
Deju kolektīvs „Dārta” vēlas iepazīstināt ikvienu interesentu ar Latvijas tautastērpu bagātību, tādēļ izveidots publiski pieejams digitāls stends, kurā iekļauta informācija par deju kolektīva „Dārta” tautastērpu kolekciju, kas prezentē Latvijas novadu tautastērpus. Lai informācija digitālajā stendā būtu pilnvērtīgāka, sniedzot priekšstatu par četriem Latvijas novadiem, projekta ietvaros esošā tautastērpu kolekcija papildināta ar diviem jauniem tautastērpu komplektiem – Zemgales novada un Rīgas apriņķa tautastērpu.
Līdztekus digitālā stenda informatīvajai sadaļai, kas izstrādāta tekstu un attēlu formā, izveidota arī speciāla interaktīva spēle ar tautastērpu profiliem un tautastērpu komplektēšanas uzdevumiem. Ikviens interesents, izlasot informāciju par Latvijas novadu tautastērpiem, savas zināšanas var pārbaudīt interaktīvā spēlē, pareizi atminot Kurzemes, Zemgales, Vidzemes un Latgales novadu tautastērpus. Spēle piemērota gan bērniem, gan pieaugušajiem, jo tā veidota animācijas formātā, bet vienlaicīgi sniedz izsmeļošu informāciju par tautastērpu raksturīgākajām iezīmēm un to vēsturisko attīstību.
Ikviens interesents aicināts apskatīt digitālo stendu un pārbaudīt zināšanas interaktīvajā spēlē.
Deju kolektīva „Dārta” atbalsta biedrības projekts „Tautastērpu stāsti” īstenots Eiropas Lauksaimniecības fonda lauku attīstībai Latvijas Lauku attīstības programmas 2014.-2020.gadam apakšpasākuma „Darbību īstenošana saskaņā ar sabiedrības virzītas vietējās attīstības stratēģiju” ietvaros un to finansiāli atbalstījusi arī Babītes novada pašvaldība. Projekta kopējās izmaksas 16 638,56 EUR.
Jau iepriekš stāstīts, ka 2017.gadā biedrība ar Babītes novada pašvaldības finansiālu atbalstu īstenoja Latvijas simtgadei veltītu projektu „Pa tautastērpa pēdām”, kura ietvaros tika rīkotas gan tautastērpu izstādes Piņķos un Spuņciemā, informējoši izglītojoši semināri par Latvijas novadu tautastērpiem, pieaicinot nozares speciālistus, gan arī izklaidējoši izglītojošas aktivitātes ģimeņu dienas ietvaros.
Projektu realizēšana ir komplekss process, kas vienlaicīgi papildina tautastērpu kolekciju, piedāvā māksliniecisko priekšnesumu dažādību, attīsta un bagātina latviešu kultūras mantojuma tradīciju Latvijā, sekmē sabiedrības iesaistīšanu kultūras procesos, sniedz ieguldījumu jaunās paaudzes izglītošanā, pārmantoto kultūras vērtību apzināšanās procesā un ļauj padziļināti iepazīt Latvijas reģionu tautastērpus.
Deju kolektīva „Dārta” atbalsta biedrība pateicas Babītes novada pašvaldībai, biedrībai „Pierīgas Partnerība”, SIA „ASPIRED”, SIA „Musturi”, Uldim Šteinbergam, Elīnai Badūnei, tautas deju ansamblim „Lielupe” un vidējās paaudzes deju kolektīvam „Daiļrade” par sniegto atbalstu projekta īstenošanā.