Notikuši pasākumi UZŅEMIES

Vēloties apzināt situāciju un iepazīstināt uzņēmējus, sevišķi tūrisma pakalpojumu sniedzējus un mājražotājus, ar dažādām atbalsta iespējām, biedrība „Pierīgas partnerība” 18., 19. un 21. oktobrī rīkoja iepazīšanās tikšanos ar Babītes, Mārupes un Olaines novadu uzņēmējiem.

Babītes novadā dalībnieki norādīja, ka novadā nepieciešams sakārtot vidi (Lielupes pusē ierīkot ziemas slēpošanas trases), izveidot interesantus tūrisma objektus, aktīvās atpūtas vietas, piemēram, mājas kokos. Trūkst informācijas par novadā esošajiem uzņēmumiem, kā arī uzņēmējiem nepieciešams papildu atbalsts no pašvaldības. Kā viena no iespējām minēta informatīvas platformas izveide, kurā būtu informācija par atpūtas iespējām, vietējiem ražotājiem, informācija par pieejamām telpām vai īpašumiem novadā, vismaz reizi gadā būtu nepieciešams rīkot mājražotāju tirdziņu, kurā varētu iepazīties ar vietējiem ražotājiem.
Paši dalībnieki izstrādāja projektus par Babītes miestiņa brūvēšanu un mobilas, labiekārtotas tirdzniecības vietas izveidi vietējiem ražotājiem.

Savukārt Olaines novadā dalībnieki minējuši, ka trūkst kafejnīcas, tējnīcas, tirdzniecības vietas, informācijas par vietējiem ražotājiem, netiek rīkoti tirdziņi pašmāju ražotājiem. Nepieciešams izveidot mājaslapu, vietējo zīmolu, tādējādi tiktu veicināta vietējo uzņēmumu atpazīstamība. Nepieciešama iniciatīva (intereses izrādīšana) no pašvaldības puses par uzņēmējiem teritorijā, trūkst komunikācijas, kontaktpersonas pašvaldībā. Ierosinājums bija, ka pašvaldība līdzīgi kā citos novados varētu par lētākām izmaksām izīrēt vietējiem ražotājiem telpas. Olaines novadā nepieciešams attīstīt infrastruktūru, piemēram, izveidot labiekārtotu sabiedrisko tualeti, atkritumu šķirošanas punktus. Pasākuma laikā dalībnieki izstrādāja projektus, kas nepieciešams, lai izveidotu un uzturētu sabiedrisko tualeti Mežaparkā un mājražotāju veikalu Olainē.

Kopā attīstāmies un gaidām priekšlikumus un arī ideju realizēšanu arī turpmāk!

Biedrības "Pierīgas partnerība" darbības nodrošināšana un teritorijas aktivizēšana” projekta Nr. 23-00-U31523.0-000003

Atbalsta Zemkopības ministrija un Lauku atbalsta dienests

© 2022 biedrība "Pierīgas partnerība"

Mājaslapas izstrādi finansē Islande, Lihtenšteina un Norvēģija EEZ un Norvēģijas grantu programmas “Aktīvo iedzīvotāju fonds” ietvaros.