"Tūrisms kopā" iekustinās Pierīgu

"Tūrisms kopā" iekustinās Pierīgu

Pierīgā jaunais gads iesākts ar lieliem plāniem tūrisma nozarē. 19. janvārī tiks parakstīts sadarbības līgums starp vairākiem Pierīgas novadiem, kas paredz dažāda veida aktivitātes nozares stiprināšanai.

Pēdējo gadu tendences tūrismā rāda, ka nozari vieglāk attīstīt, apvienojoties vairākiem novadiem, tādējādi veidojot klasterus un jaunus tūrisma galamērķus. Visbiežāk šāda veida sadarbībai par pamatu ir vienotas mārketinga aktivitātes un kopīga atpūtas piedāvājuma popularizēšana. Babītes, Jelgavas, Ozolnieku, Ķekavas, Olaines, Mārupes novadiem kopā ar vietējās rīcības grupām ieceru ir vēl vairāk un savus plānus tie apstiprinās, parakstot sadarbības līgumu. Līguma slēgšanas pamatā ir Lauku atbalsta dienesta apstiprināts projekts “Tūrisms kopā” (Nr.17-00-A019.332-000005), ko īsteno biedrība “Pierīgas partnerība” Eiropas Lauksaimniecības fonda lauku attīstībai Latvijas Lauku attīstības programmas 2014.-2020.gadam apakšprogrammā „Starpteritoriālā un starpvalstu sadarbība”.

Projekts paredz ne tikai mārketinga aktivitātes, bet arī vienotas infrastruktūras uzlabošanu un vides objektu uzstādīšanu. Līdz 2019. gada beigām tiks izstrādāta tūrisma stratēģija, organizētas gidu apmācības un konkurss skolēniem, plānoti jauni maršruti, veidoti video, apvienotas interaktīvās kartes, uzstādīti lielformāta foto rāmji un vides objekti. Plānots, ka šīs aktivitātes dos papildus impulsu tūrisma attīstībai šajā reģionā, kas ļoti svarīgi ir tieši novadiem, kas ģeogrāfiski atrodas vistuvāk galvaspilsētai.

Sadarbības līguma parakstīšana starp sešu novadu vadītājiem un trim vietējās rīcības grupām – biedrību “Pierīgas partnerība”, “Lauku partnerība “Lielupe”” un “Partnerība Daugavkrasts”” svinīgā atmosfērā norisināsies 19.janvārī plkst.10.00 Doles Tautas namā, Ķekavā.

Rakstu sagatavoja Aiva Veršiņina,

 Ķekavas novada TKC direktora p.i.

sadarbībā ar biedrību “Pierīgas partnerība”

Biedrības "Pierīgas partnerība" darbības nodrošināšana un teritorijas aktivizēšana” projekta Nr. 23-00-U31523.0-000003

Atbalsta Zemkopības ministrija un Lauku atbalsta dienests

© 2022 biedrība "Pierīgas partnerība"

Mājaslapas izstrādi finansē Islande, Lihtenšteina un Norvēģija EEZ un Norvēģijas grantu programmas “Aktīvo iedzīvotāju fonds” ietvaros.