Piņķos aizvadīts noslēdzošais ģimeņu pārgājiens ciklā ”Par aktīvām ģimenēm”

Piņķos aizvadīts noslēdzošais ģimeņu pārgājiens ciklā ”Par aktīvām ģimenēm”

Svētdien, 14. augustā, Piņķos, projekta “Par aktīvām ģimenēm” ietvaros, ģimenes devās pārgājienā, kur apvienojumā ar radošām darbnīcām un aktīvu uzdevumu spēlēm iepazina Piņķu ūdenskrātuves apkārtni pārgājiena vadītāja Māra Rešņa pavadībā.

Ap 20 ģimeņu devās 3 km garā pārgājienā, kurā tika gūtas jaunas ierosmes, kā dažādot ģimenes brīvā laika pavadīšanu, tostarp, kā izmantot dabas materiālus un elementus praktisko lietu izgatavošanai. Ģimenes pulcējās pie Piņķu ūdenskrātuves, kur kopā ar mākslinieci Santu Lubāni ģimenes radīja gleznu vēstules, definējot pašvaldībai savas vēlmes par sava novada attīstību ģimenes jautājumu jomā. Tālāk ģimenes kopā ar vadītāju Māri Resni devās pārgājienā ap Piņķu ūdenskrātuvi, kur ģimenes sagaidīja radošās darbnīcas. Vienā no darbnīcām ģimenes apgleznoja auduma maisiņus, izmantojot pašu radītu spiedogu, bet otrā darbnīcā ģimenes no koka veidoja kukaiņu mājiņas. Noslēgumā ģimenēm tika prezentēts veids, kā skaisti un atbildīgi pret dabu veidot pikniku vai svinēt svētkus piemājas dārzā. Mazākie apmeklētāji kopā ar pirātu un lauvu apguva spēles, rotaļas, ko iespējams spēlēt ikvienā vietā, atrodoties brīvā dabā, bet vecāki dalījās ar ieteikumiem un idejām nākamajiem ģimeņu pasākumiem. 

Apkopojot aptaujas datus par pieredzi dalībai pārgājienā „Par aktīvām ģimenēm”, var secināt, ka projekta mērķis ir sasniegts, jo 80% no dalībniekiem anketā atzina, ka došanās ar ģimeni dabā viņiem ir vērtīga, un 90% atzina, ka noteikti turpmāk izmantos jauniegūtās prasmes, ko ieguva šo pārgājienu laikā. Darbnīcās radītās lietas var turpmāk ģimenes izmantot nākotnē, esot kopā ārā un tas viss ģimenēm kalpos kā lielisks motivators pavadīt laiku kopā, doties pārgājienos un izmantot jauniegūtās spēles un prasmes.

Projekta “Par aktīvām ģimenēm” ietvaros arī tika nodrošinātas tiešsaistes sarunas ar ekspertiem, lai vecākiem sniegtu nepieciešamās zināšanas un iedvesmu uzdrīkstēties doties ģimenes pārgājienos. 11. augustā notika trešā Facebook LIVE saruna, kur  aktīva dzīvesveida piekritēja, 3 bērnu mamma Aija Bandere kopā ar Dabas aizsardzības pārvaldes pārstāvi Lindu Liepiņu runāja par tēmu “Atbildīga iešana dabā un attieksme pret dabu”. Sarunā var rast atbildes uz jautājumiem: Kā atbildīgi doties dabā, cilvēku darbību ietekme uz dabu, kur drīkst un kur nedrīkst atpūsties pie dabas, kādi ir bīstamie augi u.c. Pilnu sarunu iespējams noskatīties šeit: https://ej.uz/SIF_LIVE3 

Projektu "Par aktīvām ģimenēm" īsteno biedrība "Pierīgas Partnerība" sadarbībā ar biedrību „Jaunolaines attīstībai. Projekts ir sagatavots ar Sabiedrības integrācijas fonda finansiālu atbalstu no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. Projekta pieteikums Nr. 2022.LV/ĢDP/51.

 

Biedrības "Pierīgas partnerība" darbības nodrošināšana un teritorijas aktivizēšana” projekta Nr. 23-00-U31523.0-000003

Atbalsta Zemkopības ministrija un Lauku atbalsta dienests

© 2022 biedrība "Pierīgas partnerība"

Mājaslapas izstrādi finansē Islande, Lihtenšteina un Norvēģija EEZ un Norvēģijas grantu programmas “Aktīvo iedzīvotāju fonds” ietvaros.