Noslēgusies partneru mācību tikšanās “Pieredzes apmaiņas tiešsaites konference “Francijā””.

Noslēgusies partneru mācību tikšanās “Pieredzes apmaiņas tiešsaites konference “Francijā””.

Pagājušajā nedēļā noslēdzās Starptautiskā virtuālā CoLabora partneru mācību tikšanās konference. Starptautiskā konference ilga no 7.10. – 9.10., kurā bija iespējams pirmajā dienā piedalīties no divām koprades telpām- “Dzīvoklis” Olainē un “CoLabora Lielvārde”. Pārejās divās dienās biedrība “Pierīgas Partnerība” devās uz Lielvārdi.

Šo trīs dienu laikā virtuālajā tūrē apskatījāmies Francijas koprades telpas. Piedalījāmies diskusijās, atbildot uz jautājumiem, kādas vērtības ir svarīgas atšķirīgām mērķa grupām, kādi ir koprades telpu praktiskie aspekti, kādām īpašībām jāpiemīt kopienas veidotājam  un rezidentam.

Paralēli Starptautiskai konferencei, mēs paviesojāmies Ogres biznesa inkubātorā un Mr. Plūmes sidra darītavā, kur tika pastāstīti pieredzes un iedvesmas stāsti uzņēmējdarbībā.

Dita Trapaciere no Radošā industrijas centra “Koprades māja SKOLA6” sniedza mums ieskatu kā viņiem ir gājis veidojot koprades māju. Kā Dita teica: ’’Sākumā jau ir grūti saprast vai tāda koprades telpa cilvēkiem ir vajadzīga. Cilvēki sāka paši nākt, darboties un teikt JĀ, mums ir vajadzīga koprades telpas. Un telpas labiekārtojumus veica paši rezidenti, kuri turpmāk arī šeit darbojās”.

Pasākuma laikā ne tikai darbojāmies teorētiski, bet gan arī praktiski. Šī bija noderīga konference, kuras laikā bija lieliska iespēja iepazīt viens otru, daloties ar savu pieredzi un uzdodot jautājumus citu kompetenču pārstāvjiem. Katrs paņēma sev noderīgākās atziņas un informāciju.

Liels paldies par noderīgu, iespaidīgu un atmiņās paliekušo konferenci Francijas noskaņās. Līdz nākamai tikšanās reizei!

Jusqu’ à la prochaine réunion!

 

 

 

 

 

 

 

Pasākums tiek organizēts projekta „European cooperation project on coworking spaces in rural areas” Nr.18-00-A019.333-000015 Eiropas Lauksaimniecības fonda lauku attīstībai Latvijas Lauku attīstības programmas 2014.-2020.gadam apakšpasākuma „Starpteritoriālā un starpvalstu sadarbība” ietvaros.

Biedrības "Pierīgas partnerība" darbības nodrošināšana un teritorijas aktivizēšana” projekta Nr. 23-00-U31523.0-000003

Atbalsta Zemkopības ministrija un Lauku atbalsta dienests

© 2022 biedrība "Pierīgas partnerība"

Mājaslapas izstrādi finansē Islande, Lihtenšteina un Norvēģija EEZ un Norvēģijas grantu programmas “Aktīvo iedzīvotāju fonds” ietvaros.