Kāds ir labākais, veids, kā rast iedvesmu sava biznesa uzsākšanai un izkāpšanai ārpus ierastajām komforta robežām? Klausoties pieredzes stāstos no līdzīgi domājošiem cilvēkiem. Un 28.jūlijā mēs kopīgi iedvesmojāmies, daloties ar savām ražām un neražām, idejas attīstībai un virzībai tālākās gultnēs. Sadarbojoties ar biedrību Zied zeme un koprades telpu CoLabora Lielvārde, noturējām tiešsaistes tikšanos ar jaunajiem uzņēmējiem, kas sevi jau pierādījuši un nostabilizējuši vietu tirgū.
Pirmie stāsta varoņi bija uzņēmums Lūšu Drava, kas nodarbojas ar biškopību un dažādu neierastu medus garšu izgatavošanu, papildus ražojot arī bišu maizi. Tas ir ģimenes uzņēmums, kur visu dara paši, pēc savām izjūtām, ieliekot patiesu degsmi un mīlestību savā darbā. Kā atzina uzņēmuma pārstāvji, sākotnēji priekšzināšanas par uzņēmējdarbību esot bijušas teju nekādas, tomēr lielā vēlme izveidot ko savu, ir ņēmusi virsroku. Tā nu radās ideja par dažādu medus veidu ražošanu, meklējot, testējot veidus, kā produktu padarīt interesantāku un klientam saistošu. Kā liels atbalsts jāmin ALTUM un LEADER iegūtie finansējumi, kas palīdzējuši atsperties un uzsākt biznesu ātrāk. No savas puses obligāts priekšnosacījums esot kvalitatīva mājas lapa, kur iespējams uzzināt visu nepieciešamo informāciju par piedāvāto produkciju un pašu uzņēmumu, toties lielākā komunikācija caur facebook.com kanālu, kas tiek darīts dabīgā veidā, īpaši nesekojot līdzi facebook.com noteiktajiem algoritmiem.
Kā atzina Lūšu Dravas saimnieks Jānis - Viens no lielākajiem ieguvumiem ir iespēja celties un iet uz darbu ar prieku, un ar prieku sirdī darīt savu darbu!
Ieteikums jaunajiem uzņēmējiem, entuziastiem un ideju uzsācējiem:
Darīt to, kas patīk, kas pašam ir sirdī un kas padodas! Tad arī panākumi būs daudz lielāki un vieglāk nāks. Nebaidīties un mēģināt!
Vairāk informācijas par “Lūšu Drava”: www.lusudrava.lv
Otrā stāsta varoņi bija uzņēmums Divendi, kas nodarbojas ar kostīmu ražošanu. Kostīmu izveide ir roku darbs, ko veic 7 cilvēku liela komanda, galvenokārt, veidojot dažādus dzīvnieku kostīmus bērniem. Gluži kā pirmajā stāstā, arī šis ir ģimenes uzņēmums, un visi darbi tiek veikti pašu spēkiem, nepiesaistot papildus jomu ekspertus, kā mārketinga guru, fotogrāfi u.c. Uzņēmums ir vienīgais iztikas avots ģimenē, kas pierāda, ka ar pacietību, atdevi un mīlestību pret savu darbu ir iespēja panākt veiksmīgus un konkurētspējīgus rezultātus. Tomēr bez šķēršļiem neiztikt, kā atzina uzņēmuma pārstāvis – ir grūtības atrast labus darbiniekus, tādēļ savējie tiek sargāti un loloti. Ar grūtībām nākas saskarties arī lielāku lēmumu pieņemšanā, īpaši ierobežotā laikā, piemēram, plānojot uzņēmuma tālāko attīstību, analizējot attiecīgo dokumentāciju un likumdošanu. Nozīmīga ir spēja pieņemt svarīgus lēmumus īstajos brīžos, piemēram, kā samazināt pašizmaksu, bet palielināt iepirkumus. Jāpiemin, ka loģistika arī ir visai ietekmējošs faktors uzņēmuma attīstībā, jo lielākoties uzņēmums nodarbojas ar eksportu.
Kā atzina Divendi pārstāvis Rolands – Viens no lielākajiem ieguvumiem ir brīvība. Tu neej strādāt darbu, kas nepatīk, un dari to, kas patīk! Pats plāno savu laiku. Brīvība ir vērtība. Kā arī papildus dzinulis ir klientu novērtējums un atsauksmes.
Ieteikums jaunajiem uzņēmējiem, entuziastiem un ideju uzsācējiem:
Iesaistīties inkubatoros, koprades telpās, kopienās – savstarpēji tīkloties un mācīties, jo apkārtējie cilvēki sniedz vērtīgus padomus. Ticēt tam, ko tu dari!
Vairāk informācijas par “Divendi”: www.divendicostumes.com
Ja arī tu vēlies uzsākt savu biznesu, attīstīt savas idejas, gūt papildus iedvesmu un padomus – iesaisties kopienā un kļūsti par koprades telpas “Dzīvoklis” rezidentu, aizpildot rezidenta pieteikuma anketu, un sūtot to uz kristiana@pierigaspartneriba.lv. Turpini sekot līdzi mūsu aktivitātēm, uz piedalies nākošajos PIE_REDZ_ES stāstu pasākumos.
Īpašs paldies mūsu stāstu varoņiem Divendi un Lūšu Drava, un LIAA Jūrmalas biznesa inkubatoram par sadarbību!
Pasākums tika organizēts projekta „European cooperation project on coworking spaces in rural areas” Nr.18-00-A019.333-000015 Eiropas Lauksaimniecības fonda lauku attīstībai Latvijas Lauku attīstības programmas 2014.-2020.gadam apakšpasākuma „Starpteritoriālā un starpvalstu sadarbība” ietvaros.