Mārupes un Olaines novadā notiks pasākumu cikls ģimenēm – “Par aktīvām ģimenēm”

Mārupes un Olaines novadā notiks pasākumu cikls ģimenēm – “Par aktīvām ģimenēm”

Ar Sabiedrības integrācijas fonda atbalstu biedrība „Pierīgas partnerība” sadarbībā ar biedrību „Jaunolaines attīstībai” īsteno projektu „Par aktīvām ģimenēm”. Projekta mērķis ir motivēt ģimenēs piepildīt kvalitatīvi un aktīvi kopā pavadīto laiku dabā, stiprinot savstarpējo socializēšanos un ģimenes kopības sajūtu, kā arī veicināt savu vajadzību definēšanu pašvaldībai par ģimeņu atbalsta jautājumiem.

Turpinot iepriekšējā gada projektu “Par prasmīgām ģimenēm”, šoreiz biedrība īstenos 3 pārgājienu ciklu ar radošām darbnīcām un 3 sarunu ciklu tiešsaistē ar ekspertiem. Pārgājienu laikā ģimenēm būs iespēja iepazīt vietējo novadu apkaimes pārgājiena vadītāja Māra Rešņa pavadībā, kas apvienojumā ar radošām darbnīcām un aktīvu uzdevumu spēlēm uzlabos ģimeņu fizisko un emocionālo pašsajūtu. Pārgājienu laikā tiks gūtas jaunas ierosmes, kā dažādot savas ģimenes brīvā laika pavadīšanu, un tostarp, kā izmantot dabas materiālus un elementus praktisko lietu izgatavošanai. Pārgājienu laikā maršrutos mīsies ceļi pa pilsētvidi ar ceļiem pa mežiem, parkiem. Vienā no pārgājiena darbnīcām ģimenes tiks aicinātas radīt gleznu vēstules, definējot pašvaldībai savas vēlmes par novada attīstību ģimenes jautājumu jomā. Visi radītie darbi tiks nodoti attiecīgās pašvaldības pārstāvjiem kā ierosmes kļūšanai par ģimenēm draudzīgāku pašvaldību. Savukārt pārējās trīs darbnīcas būs vērstas uz brīvā laika pavadīšanas iespējām kopā ar ģimeni, piemēram, koša putnu būrīša izveidošana. Pārgājiena noslēgumā tiks prezentēts veids, kā skaisti un atbildīgi pret dabu veidot piknikus. Savukārt mazākie apmeklētāji kopā ar meža zvēriem apgūs spēles, rotaļas, ko iespējams spēlēt ikvienā vietā, atrodoties brīvā dabā. Trīs pārgājienu cikls ģimenēm:

  • 3. jūlijā, plkst. 14:00 – 18:00, Jaunmārupes dabas parkā;
  • 24. jūlijā, plkst. 14:00 – 18:00, Jaunolaines meža masīvā;
  • 14. augustā, plkst. 14:00 – 18:00, Piņķu ūdenskrātuves apkārtnē.

Dalība pasākumos ir bez maksas. Iepriekšējā pieteikšanās obligāta. Pieteikuma anketa: www.ej.uz/SIF22.

Pēc katra pārgājiena dalībnieki tiks aicināti aizpildīt anketu par pieredzi pārgājienos, lai uzzinātu ģimeņu viedokli par procesu, par ieguvumiem, ko pārgājienu pieredze mainīs viņu ģimenē. Aizpildot anketu, dalībniekiem būs iespēja piedalīties balvu izlozē, kur trīs laimīgie tiks pie vērtīgām balvām, kas rosinās turpināt aktīvi pavadīt laiku kopā.

Lai motivētu ģimenes pārgājienus un atpūtu dabā izvēlēties kā regulāru ģimenes kopā pavadīšanas laiku, biedrība nodrošinās arī 3 sarunu ciklu tiešsaistē, biedrības “Pierīgas Partnerības” Facebook lapā. Sarunas vadīs moderators un katrai sarunai tiks piesaistīti atbilstoši nozares eksperti, kas sniegs nepieciešamās zināšanas un iedvesmu uzdrīkstēties, veicinot ģimenēm kopā aktīvi pavadīt laiku dabā, mazinot iekšējo spriedzi ģimenē un uzlabojot savu veselību - fizisko, garīgo. Trīs sarunu cikls ar ekspertiem tiešsaistē (“Pierīgas partnerība” Facebook lapā):

  • 30. jūnijā, plkst. 19:00 – 20:00, “Padomi ģimenēm draudzīgiem pārgājieniem” (moderatore: aktīva dzīvesveida piekritēja, 3 bērnu mamma Aija Bandere / eksperts: dabas pētnieks Māris Olte);
  • 21. jūlijā, plkst. 19:00 – 20:00, “Bērnu psiholoģija, kā mierīgi, prātīgi risināt dažādas situācijas pārgājienos” (moderatore: aktīva dzīvesveida piekritēja, 3 bērnu mamma Aija Bandere / eksperts: psihologs Emīls Ūdris);
  • 14. augustā, plkst. 19:00 – 20:00, “Atbildīga iešana dabā un attieksme pret dabu” (moderatore: aktīva dzīvesveida piekritēja, 3 bērnu mamma Aija Bandere/eksperts: dabas izglītības darba speciāliste Linda Liepiņa).

Tādejādi projektā tiks veicināta ģimeņu savstarpējo sadarbība, pārgājienu prasmes apgūšana un sniegtas zināšanas par ģimeņu pozitīva emocionālā klimata stiprināšanu pārgājienu laikā. Rezultātā tiks stiprinātas ģimenes, veicināta savstarpējā komunikācija, aktīva kopīga brīvā laika pavadīšana un garīgā veselība ģimenē.

Lūdzu sekojiet līdzi aktuālajai informācijai “Pierīgas partnerība” mājaslapā www.pierigaspartneriba.lv un sociālajos tīklos.

Projekts „Par aktīvām ģimenēm” ir sagatavots ar Sabiedrības integrācijas fonda finansiālu atbalstu no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. Projekta pieteikums Nr. 2022.LV/ĢDP/51.

Biedrības "Pierīgas partnerība" darbības nodrošināšana un teritorijas aktivizēšana” projekta Nr. 23-00-U31523.0-000003

Atbalsta Zemkopības ministrija un Lauku atbalsta dienests

© 2022 biedrība "Pierīgas partnerība"

Mājaslapas izstrādi finansē Islande, Lihtenšteina un Norvēģija EEZ un Norvēģijas grantu programmas “Aktīvo iedzīvotāju fonds” ietvaros.