4. Latvijas Lauku kopienu parlamentā tika izstrādāta rezolūciju ar septiņiem galvenajiem virzieniem, kas būtu jāiekļauj visu līmeņu attīstības plānošanas dokumentos. Vairāk nekā 200 dalībnieki no visiem Latvijas reģioniem apstiprina rezolūcijā ietverto, ka jāveicina izpratne par viedo kopienu veidošanu, jānodrošina pievilcīgi apstākļi dzīvošanai un uzņēmējdarbībai laukos, efektīvi un ilgtspējīgi jāizmanto vietējie resursi, jāpalielina iedzīvotāju un NVO ietekme pašvaldību lēmumos, plānojot publiskā finansējuma prioritātes, jāveido atbalsta programmas arī mazo un vidējo uzņēmumu attīstībai un videi draudzīgas saimniekošanas principu ievērošanu.
Latvijas lauki un mazpilsētas ir bagātas ar daudzveidīgu pieredzi un pilsoniskām un uzņēmējdarbības iniciatīvām, ko iedzīvotāji, uzņēmumi, organizācijas un pašvaldību pārstāvji īsteno sociālekonomiskās situācijas un vides uzlabošanai. 4. Lauku kopienu parlamentā prezentētie vairāk nekā 50 pieredzes stāsti atspoguļoja jaunās lauku paradigmas iedzīvināšanu, ar jaunām pieejām un risinājumiem gan sniedzot atbildes uz ilgstošiem izaicinājumiem, piemēram, depopulāciju un jauniešu aizbraukšanu no lauku teritorijām, pakalpojumu kvalitāti un pieejamību, gan radoši izmantojot jaunās tehnoloģijas, pieejas un zināšanas, kā arī izstrādājot nebijušus risinājumus uzņēmējdarbībā un kopienu vides veidošanā. Pieredzes veiksmes stāstu iepazīšana un daudzināšana veicina mūsdienīgām attīstības tendencēm atbilstošu risinājumu integrēšanu rīcībpolitiku izstrādē un attīstītības dokumentu plānošanā, ar mērķi tuvināt politikas izstrādātājus un lēmumu pieņēmējus iedzīvotājiem.
Kopienu parlaments notika no 5. līdz 7. jūnijam Jelgavas novada Zaļeniekos. Tas pulcēja vairāk nekā 200 dalībnieku, tai skaitā Latvijas lauku un mazpilsētu kopienu pārstāvjus, uzņēmējus, nacionālā, reģionālā un vietējā darbības mēroga nevalstisko organizāciju biedrus, darbiniekus un atbalstītājus, valsts pārvaldes institūciju pārstāvjus, Latvijas augstskolu profesorus, docentus, lektorus un studentus, pašvaldību deputātus un dažādu nodaļu un pašvaldību institūciju pārstāvjus, jaunienācējus laukos un citus jauno lauku paradigmu īstenotājus un lauku attīstības entuziastus. Parlamenta darbā piedalījās arī ārvalstu pārstāvji no deviņām valstīm.
Latvijas lauku telpas profesionāļu un entuziastu sanākšana notiek reizi divos gados, un tās mērķis ir kopīgi rast veiksmīgus risinājumus, kā arī jaunas iespējas lauku attīstībai, veicinot dažādu iesaistīto pušu sadarbību vietējā, reģionālā un nacionālā mērogā. Lauku kopienu parlamenta darbības princips balstās un līdzvērtīgu dialogu / diskusiju starp kopienu pārstāvjiem un politikas veidotājiem.
4.Lauku kopienu parlamenta rezolūcija
Vairāk informācijas un Kopienu parlamenta rezolūcija pieejama: laukuforums.lv
Kontakti:
Anita Seļicka
Latvijas Lauku foruma izpilddirektore
anita.selicka@gmail.com, 29442492
Latvijas Lauku kopienu parlamentu organizē biedrība
„Latvijas Lauku forums” sadarbībā ar Jelgavas novada pašvaldību, Lauku
partnerību „Lielupe” un Zemgales NVO centru. Pasākumu finansiāli atbalsta
Sabiedrības integrācijas fonds no Kultūras ministrijas piešķirtajiem Latvijas
valsts budžeta līdzekļiem. Par saturu atbild Latvijas Lauku forums.