Izsludināts lielākais konkurss nevaldības organizācijām – “NVO fonds”

Izsludināts lielākais konkurss nevaldības organizācijām – “NVO fonds”

Sabiedrības integrācijas fonds izsludinājis projektu pieteikumu konkursu lielākajā programmā nevaldības organizāciju (NVO) atbalstam  “NVO fonds”, kuras mērķis ir stiprināt pilsoniskās sabiedrības ilgtspējīgu attīstību un demokrātiju Latvijā. Programmas ietvaros pieejamais finansējums 2022.gadā ir gandrīz par 500 000 EUR lielāks nekā šogad, sasniedzot nepilnus 2 milj. EUR.

2022. gada “NVO fonds” konkursā saglabāti priekšnosacījumi, kuri veiksmīgi ir adaptēti iepriekšējos gados. “NVO fonds” ietvaros iespējams saņemt finansējumu kādā no četriem darbības virzieniem: “NVO darbības stiprināšana”; “NVO interešu aizstāvības stiprināšana”; “atbalsts NVO pilsoniskās sabiedrības aktivitātēm” un “NVO un iedzīvotāju savstarpējās sadarbības stiprināšana”. Konkursā makroprojektu kategorijā 2022.gadā paredzēts finansējums 1 510 470 EUR apmērā, savukārt mikroprojektiem – 377 618 EUR.

Pērn veiktajā "NVO fonds" pētījuma rezultāti rāda, ka pēdējo gadu laikā jaunu atbalstīto organizāciju skaits ir būtiski pieaudzis – ja 2018. gadā tika atbalstīti 31 organizācijas projekti, tad 2019. gadā – 48 un 2020. gadā – 70, toties 2021.gadā jau 87, ļaujot finansējumam nonākt pie pēc iespējas plašāka organizāciju loka un nekoncentrējoties atsevišķu organizāciju lokā.

2014.-2020.gadā īstenotie projekti visbiežāk bijuši vērsti uz tēmām un problemātiku, kas skar pilsoniskās sabiedrības attīstību (47%), sociālo aizsardzību, iekļaušanu un pakalpojumus (15%), bērnus, jauniešus un ģimeni (13%), kā arī veselību un sabiedrības veselību (11%). Salīdzinoši bieži projekti skāruši arī dabas, vides, klimata un dzīvnieku aizsardzības tematiku.

"Stratēģiskās plānošanas rezultātā, mērķtiecīgi meklējot iespēju dot NVO brīvākas rokas projektu tēmas izvēlē, īstenotie projekti kļuvuši daudzpusīgāki iekļauto aktivitāšu aspektā. Šogad palielināts ne tikai programmas finansējums, bet palielināti arī projektu finansējuma griesti; mikroprojektiem līdz 10 000 EUR, toties makroprojektiem līdz – 33 000 EUR, tā stiprinot valstisko piederību un demokrātiju, atbalstot pilsoniski izglītotu, aktīvu, atbildīgu, iekļaujošu un saliedētu sabiedrību," skaidro Sabiedrības integrācijas fonda sekretariāta direktore Zaiga Pūce.

Otro reizi kopš 2016.gada konkurss izsludināts tik laicīgi. Tas darīts, lai ātrāk uzsāktu līgumu slēgšanu un nodrošinātu projekta rezultātu ilgtspēju, kā arī palielinātu ietekmi.

Pieteikumus pēc kvalitātes vērtēšanas kritērijiem vērtēs komisija, kuras sastāvā ir pa vienam pārstāvim no Izglītības un zinātnes ministrijas, Labklājības ministrijas, Tieslietu ministrijas, Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas un Pārresoru koordinācijas centra, pa diviem pārstāvjiem no Kultūras ministrijas un Valsts kancelejas, kā arī vismaz viens NVO un Ministru kabineta sadarbības memoranda padomes deleģēts NVO sektora pārstāvis. Projektu pieteikumu vērtēšanai tiks piesaistīti atklātā konkursā atlasīti neatkarīgi eksperti.

Pieteikumu iesniegšanas termiņš ir 2021.gada 30.septembra plkst.12.00.

Lai informētu projektu iesniedzējus par pieteikšanos un konkursa norisi, 22.septembrī plkst. 11.00 tiks organizēts tiešsaistes informatīvais seminārs, kura laikā interesentiem būs iespējams uzdot savus jautājumus.

Ar plašāku informāciju, kā arī konkursa nolikumu, pieteikuma un budžeta veidlapu iespējams iepazīties www.sif.gov.lv sadaļā "Projektu konkursi".

 

Biedrības "Pierīgas partnerība" darbības nodrošināšana un teritorijas aktivizēšana” projekta Nr. 23-00-U31523.0-000003

Atbalsta Zemkopības ministrija un Lauku atbalsta dienests

© 2022 biedrība "Pierīgas partnerība"

Mājaslapas izstrādi finansē Islande, Lihtenšteina un Norvēģija EEZ un Norvēģijas grantu programmas “Aktīvo iedzīvotāju fonds” ietvaros.