Iepazīsties ar Mājas kafejnīcu piedāvājumu Mārupes un Olaines novadā 2024!

Iepazīsties ar Mājas kafejnīcu piedāvājumu Mārupes un Olaines novadā 2024!

Mārupes un Olaines novados, paslēpjoties no ikdienas galvaspilsētas kņadas, darbojas aktīvi, viesmīlīgi un radoši iedzīvotāji. Jauni cilvēki ar jaunu redzējumu un jaunām idejām aicina draugus, radus un viesus baudīt jaunas garšas. Pierīga ir kā labi glabāts dimants: tā piedāvā lielisku brīvdienu daudzveidību gan ģimenēm draudzīgu, gan relaksējošu un mieru baudītājiem piemērotu. Viesojoties pie mums, varēsi arī vērot, kā lidmašīnas ceļas gaisā, doties pastaigās pa dabas takām vai zirgu izjādēs, iepazīt vēstures liecības un ļauties aktīvai atpūtai veikparkos vai velotrasēs.

Mūsu māju kafejnīcu dienā 3.un 4. augustā viesmīlības galvenā atslēga būs paši kafejnīcu saimnieki un viņu raksturojošās maltītes: pankūkas, zupas, kūkas, tradicionāla maltiešu virtuve un pat ķiploku alus. Gatavosim gan mājās, gan dabā. Katrs saimnieks viesus ir gatavs sagaidīt unikāli: ar relaksējoši dvēselisku mūziku, izzinošām meistarklasēm, ekskursijām, kino un citiem pārsteigumiem. Svarīgākais – tā būs iespēja satikties un lieliski pavadīt laiku! To visu nav jāmeklē tālu – Pierīga ir tepat blakus!

Viesos aicina 15 dažādas mājas kafejnīcas!

 

Mārupes novadā:

“Saules māja”
3.augustā 11:00-21:00
4.augustā 11:00-19:00
Adrese: Krones iela 20, Mārupe, Mārupes novads
Kontakti: Annija Prisjolkova - Bottiglieri, 29162048, annijap@gmail.com
Ēdienkarte, cenas un aktivitāšu apraksts pieejams ŠEIT.
Ikdienā uz “Saules Māju” cilvēki ierodās baudīt pirtiņu un Mārupē mūs vairāk pazīst kā “Pirts Maģija” ar pirtnieci Lindu.
Mājas Kafejnīcu dienās piedalīsimies jau trešo reizi, šoreiz vedot Jūs ceļojumā apkārt pasaulei, lai iepazītu pasaulē iecienītas garšas, tepat Mārupē. Ēst gatavošana, pirts baudīšana un viesu uzņemšana silda mūsu ģimenes sirdis, tādēļ vēlamies šajā siltumā dalīties un kopīgi baudīt garšīgas brīvdienas.
Visi kafejnīcas ēdieni tiek regulāri celti mūsu ģimenes galdā, receptes iegūtas no tuvākiem un tālākiem ārvalstu draugiem, gatavojot ēdienus un kopīgi izzinot viņu kultūru un arī garšvielas to pagatavošanai ceļojušas pie mums pāri okeāniem.
Papildu gardām maltītēm, “Saules Mājā” varēs iepazīt arī BOWEN ārstniecības metodi kopā ar Daņilu un relaksēties izbaudot pirts sausos pērienus ar Lindu. Bērniem tiks nodrošinātas spēles un krāsošanas piederumi.
Z/S “Dižniedras
3.augustā 12:00-18:00
4.augustā 12:00-17:00
Adrese: “Dižniedras”, Gātciems, Salas pagasts, Mārupes novads
Kontakti: Andris Niedra, 22334480, dizniedras@dizniedras.lv
Ēdienkarte, cenas un aktivitāšu apraksts pieejams ŠEIT.
REZERVĒ SAVU VIETU ŠEIT: www.dizniedras.lv
Šī gada Mājas Kafejnīcu Diena Dižniedrās tiks aizvadīta Lielupes upes krastā. Šobrīd saimniecībā tiek lielākā platībā audzēti kartupeļi, citi dārzeņi – sīpoli, kabači, ķirbji, gurķi, tomāti, paprika kā arī, ogas – zemenes, melones un arbūzi.
Visiem interesentiem saimnieki nodrošinās ekskursiju pa dārzeņu lauku, siltumnīcu un meloņu/arbūzu lauku, kā arī visu izloloto būs iespēja iegādāties līdzi, bet miera baudījumam - iespēja izbraukt ar airu laivu pa Lielupi.
“Dīķa veltes” Karpu dīķis
3. augusts 11:00-17:00
Adrese: Atpūtas komplekss “Viesītes”, Jumtiņi, Mārupes novads
Kontakti: Irina Millere, 29991124, info@karpudīķis.lv
Ēdienkarte, cenas un aktivitāšu apraksts pieejams ŠEIT.
Ikdienā “Atpūtas komplekss Viesītes” piedāvā naktsmītnes pakalpojumus un komercmakšķerēšanu. Mājas kafejnīcu dienu laikā, viesiem tiks piedāvātas kūpinātas karpas, brekši – pašu audzētas ganāmpulkā Karpu dīķis, vēži un dzērieni. Izklaide - atrakcijas, vizināšanās ar SUPiem, laivām un peldēšanās. Minizoo apskate.
Ciemos gaidīs ģimenes, kam tuva dabas klātbūtne un savvaļas dzīvesveids, kam svarīga ir kopā būšana.
“Pizzeria Mamma Mia”
3.augusts 12:00-20:00
Adrese: Bataru iela 5, ciemats “Lapsas”, Mārupes nov., LV-2107
Kontakti: Oskars Putāns, 26415232, oskars.putans@gmail.com
Ēdienkarte, cenas un aktivitāšu apraksts pieejams ŠEIT.
Kāda gan ir pirmā asociācija par Itāliju?! Noteikti pica.
Tieši Neapoliešu stila picas jūs varēsiet nobaudīt MKD kafejnīcā Pizzeria MAMMA MIA, kas uz vienu dienu, būs atvērta visiem, kam garšo picas. Picas tiks gatavotas ievērojot labākās itāļu picas mīklas gatavošanas tradīcijas itāļu picas krāsnī.
Ceram, ka tieši mūsu ceptā pica, padarīs vienu skaistu Latvijas vasaras dienu vēl labāku!
Bērniem būs pieejams spēļu namiņš, basketbola grozs, futbola bumbas.  Būs pieejams arī novusa galds un galda tenisa galds. Tiem, kuri gribēs izvingrināt muskuļus, būs pieejamas arī crosmintona raketes ar speederiem.
"Kūkošana Vītolos”
3. augustā 10.00 līdz apēstas visas kūkas
Adrese: Vītolu iela 6, Piņķi, Babītes pagasts, Mārupes novads
Kontakti: Aija Lāce, 26114975, e-pasts – auzinaaija@gmail.com
Ēdienkarte, cenas un aktivitāšu apraksts pieejams ŠEIT.
Ikdienā šeit ir parasta Piņķu māja uz Vītolu ielas, kurā mitinās Lāču ģimene. Mājas kafejnīcu dienu laikā – sestdien, mēs vērsim savus vārtiņus un aicinām viesus uz tasīti kafijas un vienu, diviem … vai pat trim gabaliņiem gardas kūkas mūsu dārzā. Būs sarūpētas arī dažādas spēles, ko uzspēlēt tiem, kam gribas izkustēties. Šī ir vieta, kur vienu reizi gadā valda saldais krēms un biskvīts.
“Māliņi” Ievas Saldumi
3.augusts 10:00-19:00
Adrese: Māliņu iela 11B, Mārupe, Mārupes novads
Kontakti: Ieva Bome, 29102898, ievassaldumi@gmail.com
Ēdienkarte, cenas un aktivitāšu apraksts pieejams ŠEIT.

Ikdienā uzņēmums “Ievas Saldumi” nodarbojas ar konditorejas mājražošanu un izbraukumu tirdzniecību.
Ievas Saldumos top kūkas un kūciņa ,maziem un lieliem svētkiem.
Mājas kafenīcas ietvaros aicināsim ciemos pie mums, mūsu mājas pagalmā jau uz brokastu laiku. Dienā būs iespēja nogaršot uz ugusnkura vārītu zupu un šo to vēl, kā arī dažādas gardas kūkas un saldumus, kafiju un kokteiļus.

3. augusts 10:00-19:00
Adrese: Jelgavas ceļš 3, Tīraine, Mārupes novads
Kontakti: Elīna Jeromanova, 28811444, coffeeryshop@inbox.lv
Ēdienkarte, cenas un aktivitāšu apraksts pieejams ŠEIT. 
“The Coffery Shop” mājīgais kruasānu - kafijas namiņš Tīrainē. Superpozitīva atmosfēra, svaigi ceptu gardumu smaržas piesātinātais namiņš gaida Jūs.  Lepnums ir neticami kraukšķīgais un sātīgais kruasāns visdažādākajos ”The Coffeery shop” izpildījumos. Mājas kafejnīcas laikā viesiem tiks piedāvāti kruasāni pavisam interesantā interpretācijā un formās gan saldummīļiem, gan sātīgāku ēdienu mīļotājiem. “The Coffery Shop” moto ir atšķirties un iepriecināt!
“Mākoņi”
3. augustā 12.00-22.00
4.augustā 12.00-22.00
Adrese: Mākoņu ielā 4, Mārupe, Mārupes novads
Kontakti: Evita Ogņeva, 25632779, pajumte@inbox.lv
Ēdienkarte, cenas un aktivitāšu apraksts pieejams ŠEIT.
Mārupes centrā var sajusties kā mākoņos: ar daudzpusīgu ēdienu, ar klasisku, bet tomēr - īpašu ēdienkarti kafejnīca "Mākoņos" gaidīs ciemos arī Mārupē. Evita ar ģimeni sagaidīs ikvienu ar sirsnību, azartu un gaidīs ciemos ikvienu baudītgribētāju!
4.augusts 11-16.00
Adrese: Samuraju parks, Egļuciems, Babītes pagasts, Mārupes novads
Kontakti: Arnis Spurdziņš, 20212693, samurajuparks@gmail.com
Ēdienkarte, cenas un aktivitāšu apraksts pieejams ŠEIT.
Ikdienas skrējienā ir jāatrod miers un iedvesma dabā - "Samuraju parks" šogad aicina Mājas kafejnīca SAMURAJU PARKĀ bez robežām - TAMESHIGIRI no senās Japānas! Paraugdemonstrējumi, tējas procesija, tradicionālo Japānas kultūras iepazīšana un miera gūšana - to visu var atrast šeit - Samuraju parkā.

#jokūkasirjāēd
3. augustā 14.00-20.00
Adrese: Rožu ielas un Pakaviņu ielas stūris, "Pakaviņi", Mārupe, Mārupes novads
Kontakti: Inuta Šaroka/Ilze Žunde, 22329173, inutac@inbox.lv
Ēdienkarte, cenas un aktivitāšu apraksts pieejams ŠEIT.

Kad citur nobaudīti sātīgi kartupeļi un pelmeņi, “Pakaviņi” gaidīs uz saldo ēdienu un laisku pēcpusdienu bērzu pavēnī. Grēcīgi saldas kūciņas, garda maize kūciņu nīdējiem, gardi dzērieni, spēles un mainīšanās ar grāmatām. Baudi brīvdienu, vakaru un sauli (cerams)! Līdzi būs iespējams iegādāties kūkas, maizi, dzērienus!
4. augustā 10.00-20.00
Adrese: "Benūžu - Skauģi", Babītes pagasts, Mārupes novads
Kontakti: Maija Roķe,  kafejnica@laci.lv
Ēdienkarte, cenas un aktivitāšu apraksts pieejams ŠEIT.
Te lietas notiek mazliet citādāk. Pamatīgāk. Ja šejienieši ko dara, tad tā, kā pirms gadu simtiem – pa īstam un patiesi. Ar sirdi, dvēseli, prātu un paši savām rokām. Ikdienā uzņēmums Lāči nodarbojas ar maizes, mīklas izstrādājumu, kūku un šokolādes konfekšu ražošanu.
Lāčos mīklu raudzē īstās koka abrās, mīca ar rokām un veido maizes kukulīti, pārbauda – uzpliķē, vai ir gana labs. Jūt katru negludumu, redz, no kurienes katrs grauds ir nācis, vai zemnieks to audzējot gana centies. Maize Lāčos tiek cepta īstā, ar malku kurinātā krāsnī. Malka tiek kārtota tā, lai katram maizes kukulītim sāniņš ir sasildīts, garoziņa samīļota un viducītis pieķerts. Meistars ar vanaga aci sēž blakus un gaida - kad krāsns mute būs tuč, tuč tik karsta, kā vajag. Kad izcepsies, kad būs gana smaržīgs un gards, lai celtu Tev galdā.
Mājas kafejnīcas dienās mēs ne tikai baudīsim gardu, gluži kā lauku mājās gatavotu maltīti, bet arī dosim iespēju mūsu viesiem ieskatīties maizes krāsniņai puncī un pasmaržot īstu rudzu maizes ieraugu.
Mēs, Lāči aizrausim Jūs neaudz pagātnē, baudot lauku mieru, idilli un tradīciju spēku.

Olaines novadā:

3. augustā 11.00-16.00
4. augustā 11.00-15.00
Adrese: Rītupes, Jaunolaine, Olaines novads
Kontakti: Laura Zīvarte 29118527, laura.zivarte@gmail.com
Ēdienkarte, cenas un aktivitāšu apraksts pieejams ŠEIT.
Atpūtas vieta “DIVI OZOLI” aicina uz pankūku branču Misas upes krastā.
Pankūkas ir ļoti iecienīts ēdiens ģimenē, to ēd gan mazie, gan lielie. Pankūkas – par tām var veselas grāmatas rakstīt, jo cik saimnieku, tik recepšu. Liec virsū ko vēlies, tin iekšā ko vēlies! Vai esi mēģinājis kartupeļu pankūkas ar krējumu un cukuru? Brauc ciemos, varēsi izmēģināt!
Jo šajās dienās piedāvāsim pankūku branču – ēd cik vien vēlies. Vairāki pankūku veidi un dažādi pildījumi!
Gardās pankūkas varēsi baudīt Misas upes krastā. Apkārt daba – koki, mežs, ūdens. Pēc maltītes, bet varbūt, tieši pirms, varēsi iemēģināt kājas un rokas supošanā Misas ūdeņos. Tāpat uz vietas varēsi iegādāties arī filcētus darinājumus. Bet kā būtu ar arī pašam izmēģināt roku un kaut ko skaistu uzfilcēt? Arī to varēsi – piedāvājumā vilnas ziepju uztaisīšana!
Būs mierīgi un baudāmi! Tiekamies!
3. augustā 12.00-18.00
4. augustā 12.00-17.00
Adrese: alus darītava “Migla”, Uzvaras Līdums, Olaines pagasts, Olaines novads
Kontakti: Elīna Zeiliņa, 26109816, alusmigla@gmail.com
Ēdienkarte, cenas un aktivitāšu apraksts pieejams ŠEIT.
Alus darītava MIGLA ir ģimenes uzņēmums, kas brūvē tradicionālu alu mūsdienu interpretācijās. Mājas kafejnīcu dienā daītava vērs savas durvis apmeklētājiem, lai priecētu ne tikai ar gardu alu, bet arī sātīgu maltīti, kuru sagatavos darītavas talantīgās saimnieces. Kafejnīcas piedāvājumā, gluži kā alū, būs gan pārbaudītas vērtības, gan pārsteidzošākas receptes, kas lieliski ļaus garšās izcelt visu, kas aug uz vietas saimniecībā.
3. augustā 12.00-18.00
Adrese: "Lielbaloži", Jaunolaine, Olaines novads
Kontakti: Zane Lindberga, 29991507, Lindberga.zane@gmail.com
Ēdienkarte, cenas un aktivitāšu apraksts pieejams ŠEIT.
Ikdienā “Konditoreja Vaniļa” piedāvā dažādus konditorejas izstrādājumus un uzkodas. Mājas kafejnīcu dienu laikā, esam apvienojušās 4 radošas dāmas – konditorejas meistare, ādas izstrādājumu meistare un divas apģērbu ražošanas meistares, lai radītu radošu un garšīgu auru mūsu kafeinīcas vietā “Meža ielokā”. Lieliem un maziem viesiem būs iespēja tikt pie burvīga īslaicīgā Hennas zīmējuma uz ķermeņa, un, radošajai meža garšai būs vietējo Olaines novada tekstila un ādas apstrādes meistaru darinājumu stendi ar iespēju apskatīt, uzlaikot un arī iegādāties. Uz tikšanos!
“Uzziedi Baznīckalna lavandās”
3. augustā 15.00-20.00
Adrese: Olaines Sv. Elizabetes ev. lut. baznīcas dārzs, Jaunolaine, Olaines novads
Kontakti: Solvita Pumpure, 29458308, solvita.pumpure@gmail.com
Ēdienkarte, cenas un aktivitāšu apraksts pieejams ŠEIT.
Baudpilns laiks Baznīckalna Lavandās! Aicinām Jūs šīs vasaras pilnbriedā pavadīt brīvdienu kopā, baudot gan gardus, mājās gatavotus ēdienus, gan svētku noskaņu un lielisku atmosfēru pie dabas krūts. Visam cauri vīsies dziesmas . Mājas kafejnīca “Uzziedi Baznīckalna Lavandas” Olaines Sv. Elizabetes baznīcas pakājē būs iespēja tuvāk aplūkot un iepazīt kultūrvēsturisko pieminekli – Olaines Sv. Elizabetes baznīcu, vietējo novadnieku mākslas darbu izstādi un bērniem darboties radošajās darbnīcās. Kā brīnišķīgs noslēgums, kas liks Jūsu garšas kārpiņām diet, būs iespēja baudīt gardās Saldummīles kūkas kopā ar tasi aromātiskas kafijas, zāļu tējas vai mājas vīna, klausoties muzikālajā priekšnesumā.
"Māju kafejnīcu dienas" organizē LIAA Tūrisma departaments un Lauku Ceļotājs / Baltic Country Holidays sadarbībā ar reģionu koordinatoriem.

Biedrības "Pierīgas partnerība" darbības nodrošināšana un teritorijas aktivizēšana” projekta Nr. 23-00-U31523.0-000003

Atbalsta Zemkopības ministrija un Lauku atbalsta dienests

© 2022 biedrība "Pierīgas partnerība"

Mājaslapas izstrādi finansē Islande, Lihtenšteina un Norvēģija EEZ un Norvēģijas grantu programmas “Aktīvo iedzīvotāju fonds” ietvaros.