FOTO: Piņķos notika jauno līderu pārgājiens Olaines un Mārupes novadu jauniešiem

FOTO: Piņķos notika jauno līderu pārgājiens Olaines un Mārupes novadu jauniešiem

Šī gada 28.novembrī, norisinājās pasākums “Jauno līderu pārgājiens Olaines un Mārupes novadu jauniešiem”, kuru organizēja Eurodesk info punkts biedrība “Pierīgas Partnerība” sadarbībā ar Olaines novada jauniešu centru “Popkorns” un Mārupes novada Jauniešu domi.

Pasākuma dalībnieki devās sniegotā pārgājienā kopā ar gidu Jāni Zariņu pa Mārupes novada teritoriju, iepazīstot  gan dabas, gan aktīvās atpūtas, gan vēsturiskos, gan kultūrvēsturiskos, gan aviācijas tūrisma objektus.  Pārgājiena sākuma un noslēguma punkts bija Babītes vidusskola, ceļā mērojot aptuveni 18km. 

Pārgājiena maršruts piedāvāja izbaudīt ne tikai piesnigušās meža takas, bet arī vērot lidmašīnu pacelšanos un iepazīt dažādus apskates objektus. Maršruts: No Piņķiem caur Beberbeķu kapiem uz Brīvkalniem, tad caur mežu uz Skulti uz lidmašīnu vērošanas punktu un tad caur Beberbeķu kapiem atpakaļ uz Babītes vidusskolu. Pārgājiena laikā jauniešiem bija iespēja izzināt jauniešu līdzdalības iespējas Olaines un Mārupes novados un to, kā ES jaunatnes programmas atbalsta jauniešu līdzdalību. Dalībnieki saņēma informāciju par ES programmu iespējām, un to, kur meklēt informāciju par aktuālajiem piedāvājumiem. Jauniešiem bija iespēja savstarpēji iepazīties un arī tīkloties un, galvenais, aktīvi pavadīt brīvo laiku ārtelpā kopā ar vienaudžiem domājot par to kā uzlabot savu dzīves telpu aktīvi iesaistoties sava novada un starpteritoriālajās līdzdalības programmās. 

Foto: Evija Korovacka

Pārgājienu atbalsta Jaunatnes starptautisko programmu aģentūra un Eiropas jaunatnes informācijas tīkls “Eurodesk Latvija”. Pārgājiens tiek organizēts sadarbībā ar reģionālo koordinatoru jaunatnes organizāciju “Creative minds for culture”, Olaines novada jauniešu centru “Popkorns” un Mārupes novada Jauniešu domi. 

Pasākumā tika ievēroti valstī noteiktie epidemioloģiskie noteikumi Covid-19 ierobežošanai.

Biedrības "Pierīgas partnerība" darbības nodrošināšana un teritorijas aktivizēšana” projekta Nr. 23-00-U31523.0-000003

Atbalsta Zemkopības ministrija un Lauku atbalsta dienests

© 2022 biedrība "Pierīgas partnerība"

Mājaslapas izstrādi finansē Islande, Lihtenšteina un Norvēģija EEZ un Norvēģijas grantu programmas “Aktīvo iedzīvotāju fonds” ietvaros.