FOTO: Pieredzes brauciens uz Ogri

FOTO: Pieredzes brauciens uz Ogri

Piektdien, 2023. gada 10. novembrī, kopā ar Olaines un Mārupes novada biedrību, kopienu pārstāvjiem, esošajiem un topošajiem sociālajiem uzņēmējiem un aktīvajiem iedzīvotājiem devāmies pieredzes braucienā uz Ogri.
Kā pirmo iepazinām un apskatījām Ogres Centrālā bibliotēka , kas ir saņēmusi vairākas arhitektūras balvas, un piedāvā izmantot gan bezmaksas kopstrādes telpas, jauniešu tikšanās vietu, bērnu biobliotēkas zonu. Bibliotēkā ir izvietoti arī darbinieces Lienes Kābeles radītie grāmatu mākslas darbiem, kas radīti, izmantojot origami un orimoto tehniku.
Tālāk devāmies uz pašvaldības izveido Sociālo uzņēmumu "Pie Zelta Liepas" (Brīvības ielā 18), kur Dana Bārbale dalījās ar Ogres novads pašvaldības pieredzi un redzējumu attīstīt sociālo uzņēmējdarbību, kāpēc tas ir tik svarīgi, gūtās mācības un nākotnes vīzijas. To starp tiptip.lv dalījās ar savu darbību, kā arī prezentēja ar personu ar īpašām vajadzībām radītajiem darbiem.
Turpinājām mūsu dienu, apmeklējot labdarības veikalu Hopen. Iepazināmies ar viņu aizraujošo stāstu par to, kā viņi rūpējas par saviem labdarības mērķiem un kā aktīvi veicina labdarības pieeju iedzīvotāju vidū. Kopā varam rast veidus, kā dot savu ieguldījumu un palīdzēt tiem, kuriem vajadzīgs visvairāk.
Tālāk jau iegriezāmies Ogre Radošais kvartāls PASTS. Pārsteidzoši redzēt, kā šī vieta aktīvi veicina sadarbību un piedāvā daudzveidīgus resursus ikvienam. Tāpat bija unikāla iespēja iepazīties ar Ogres pilsētu no cita skatu punkta, kā arī dzirdēt interesantus stāstus no arhitekta Pētera Zilberta. Ogre patiesi atspoguļo radošumu un iespēju bagātību.
Noslēgumā ciemojāmies pie biedrības "Talantu Kalve", kuri dalījās ar pieredzi jauniešu iesaistē, līdzdalības stiprināšanā, un jauniešiem sniegtā mentoringa nodrošināšanā. Iepazīstoties ar viņu darbu, mēs redzējām, kā vienkāršas idejas un apņemšanās var radīt pozitīvas pārmaiņas jauniešu dzīvēs.
Šādas piedzīvojumu bagātīgas dienas ne tikai paplašina mūsu izpratni par vietējiem sociālajiem uzņēmumiem, biedrībām un organizācijām, bet arī sniedz iedvesmu jaunām idejām un palīdz veidot jaunas sadarbības. Šī pieredze atver durvis jaunām iespējām un palielina apziņu par to, cik svarīgs ir aktīva piedalīšanās un atbalsts.
Paldies visiem dalībniekiem par jūsu pozitīvo enerģiju, kas padarīja šo dienu īpašu!
Lielā pateicība visām organizācijām par sirsnīgo uzņemšanu un to, ka spējat iedvesmot citus.
Uz tikšanos citreiz!
Pasākumu organizēja biedrība "Pierīgas Partnerība", pasākumu finansiāli atbalstīja biedrība “Olaines NVO apvienība” un Olaines novada pašvaldība.

Biedrības "Pierīgas partnerība" darbības nodrošināšana un teritorijas aktivizēšana” projekta Nr. 23-00-U31523.0-000003

Atbalsta Zemkopības ministrija un Lauku atbalsta dienests

© 2022 biedrība "Pierīgas partnerība"

Mājaslapas izstrādi finansē Islande, Lihtenšteina un Norvēģija EEZ un Norvēģijas grantu programmas “Aktīvo iedzīvotāju fonds” ietvaros.