15. maijā tika aizvadīta tematiskā domnīca “Apkaimes, kopienas”

15. maijā tika aizvadīta tematiskā domnīca “Apkaimes, kopienas”

2023. gada 15. maijā tika aizvadīta tematiskā domnīca “Apkaimes, kopienas”, kuras mērķis bija kopīgi pārrunāt aktuālos jautājumus Mārupes un Olaines novadu apkaimju, biedrību un aktīvo līderu starpā, tostarp atgādināt gan par NVO info punkta darbību un atbalstu tām, gan arī pastāstīt par biedrības “Pierīgas partnerība” atbalsta iespējām ar tikko uzsākto Sabiedrības integrācijas fonda atbalstīto projektu “Kaimiņu kopienu spēks”.

Projekts “Kaimiņu kopienu spēks” ir uzsākts 3 novados – Mārupes, Olaines un Ķekavas novados, lai stiprinātu esošās kopienas, bet jo svarīgāk – veicinātu arī jaunu apkaimju kopienu veidošanos. Sākums ikvienam ir grūts, bet svarīga ir arī kapacitātes stiprināšana turpmākajam darbam, tieši tādēļ šis projekts palīdzēs kopienām, līderiem, sniedzot iespēju darboties un veidot pozitīvu ietekmi savā apkaimē. Domnīcā piedalījās tikai neliela daļa, piemēram, no Mārupes – tikai 3 apkaimes, taču šajā novadā ir definētas 12 apkaimes, kurās varētu būt arī mazākas, lokālākas kopienas papildus. Nu ar projektu “Kaimiņu kopienu spēks” būs 12 apkaimēm īstenot kādu no aktivitātēm, piemēram, kopīgu vides sakopšanu, kultūras un sporta pasākumu organizēšanu u.c. , lai vairotu gan sev, gan apkaimei prieku. Vairāk par projektu: https://ej.uz/SIF_kopienu

Domnīcas dalībniekiem tika sniegta atgādinājuma informācija arī par NVO info punkta darbību. NVO info punkts sniedz svarīgu atbalstu un palīdzību nevalstiskajām organizācijām dažādos jautājumos, kas saistīti ar to dibināšanu, attīstību un darbību. Tas veicina pilsonisko līdzdalību un iedzīvotāju aktīvo iesaisti sabiedriskajā darbībā. NVO info punkts ir vērtīgs resurss un atbalsta avots Mārupes un Olaines novadu nevalstiskajām organizācijām. Ieskaties: https://ej.uz/info_punkts

Paldies visiem, kas piedalījās, jo tikšanās radīja sajūtu, ka kopienas ir aktīvas ar vēlmi darboties, dalīties idejās un risināt kopīgas problēmas, jo tās spēj radīt pozitīvas pārmaiņas!

NVO info punkta aktivitātes tiek īstenotas projektā "Biedrības "Pierīgas partnerība" kapacitātes stiprināšana efektīvai līdzdalībai". Eiropas Ekonomikas zonas un Norvēģijas finanšu instrumentu 2014.-2021. gadam Aktīvo iedzīvotāju fonda Latvijā programmas “Demokrātijas kultūra” ietvaros, projekta līgums Nr. AIF/2022/KAPAC2/126.

Biedrības "Pierīgas partnerība" darbības nodrošināšana un teritorijas aktivizēšana” projekta Nr. 23-00-U31523.0-000003

Atbalsta Zemkopības ministrija un Lauku atbalsta dienests

© 2022 biedrība "Pierīgas partnerība"

Mājaslapas izstrādi finansē Islande, Lihtenšteina un Norvēģija EEZ un Norvēģijas grantu programmas “Aktīvo iedzīvotāju fonds” ietvaros.