Seminārs par kiberdrošības pamatiem digitālajā vidē

Seminārs par kiberdrošības pamatiem digitālajā vidē

Koprades telpa "CoLabora Lielvārde" un koprades telpa "Dzīvoklis" sadarbībā ar Informācijas tehnoloģiju drošības incidentu novēršanas institūciju CERT.LV organizē tiešsaistes semināru "Pasargā sevi un savu uzņēmumu digitālajā vidē - kiberdrošības pamati", kas norisināsies 10. februārī plkst. 15:00-17:00 Zoom.us platformā.

Semināra mērķis - veicināt izpratni par kiberdrošības pamatiem, lai pasargātu savus un uzņēmuma datus digitālajā vidē.

Semināru vadīs -  Gints Mālkalnietis, CERT.LV IT drošības speciālists ar ilggadēju pieredzi dažādu kiber-incidentu risināšanā. Valsts policijas pieaicināts eksperts krimināllietās, kurās iekļautas kiberkomponentes. Pirms pievienošanās CERT.LV komandai strādājis LMT Drošības dienestā un Aizkraukles Bankā.

Dana Ludviga, LU datorzinātņu pētniece, “.lv” reģistra (NIC) mārketinga un komunikācijas vadītāja. Eiropas Nacionālo augstākā līmeņa domēnu reģistru padomes (CENTR) biedre, kura 10 gadu laikā uzkrājusi pieredzi, analizējot un izvērtējot Latvijas kibertelpā esošo uzņēmēju domēnu vārdu izvēlē un administrēšanā pieļautās kļūdas.

Semināra saturs:

  • Ievads par semināru un kiberdrošību.
  • Kiberuzbrukumu veidi.
  • Viltoti e-pasti, un kā tos atpazīt.
  • Šifrējoši izspiedējvīrusi un kāpēc tie strādā.
  • Pikšķerēšana jeb neuzmanības kļūdām, kas maksā dārgi.
  • Kā hakeri izmanto domēnus, lai veiktu uzbrukumus.
  • Kā nekļūt par domēnu “skvoteru” iekārojamāko ķērienu? Kā neļaut citiem uzpelnīties uz Jūsu izveidotās reputācijas rēķina?
  • Kas ir domēna vārda nolaupīšana un kā sevi no tā pasargāt?
  • Domēnu vārdu dzīve pēc to dzēšanas, kādus riskus tas rada domēna vārda iepriekšējam lietotājam?

Pieteikšanās semināram līdz 04.02.2022. šeit: https://ej.uz/kiberdrosibas_pamati

Aicinām semināram pieteikties: koprades telpas "CoLabora Lielvārde" un "Dzīvoklis" rezidentus, esošos un jaunos uzņēmējus no PPP biedrības "Zied zeme" (Ogres novads, Baldones pagasts) un biedrības "Pierīgas Partnerība" (Mārupes novads, Olaines novads) darbības teritorijām.

Seminārs tiek organizēts starptautiskā sadarbības projekta „European cooperation project on coworking spaces in rural areas” Nr.18-00-A019.333-000015 Eiropas Lauksaimniecības fonda lauku attīstībai Latvijas Lauku attīstības programmas 2014.-2020.gadam apakšpasākuma „Starpteritoriālā un starpvalstu sadarbība” ietvaros.

Biedrības "Pierīgas partnerība" darbības nodrošināšana un teritorijas aktivizēšana” projekta Nr. 23-00-U31523.0-000003

Atbalsta Zemkopības ministrija un Lauku atbalsta dienests

© 2022 biedrība "Pierīgas partnerība"

Mājaslapas izstrādi finansē Islande, Lihtenšteina un Norvēģija EEZ un Norvēģijas grantu programmas “Aktīvo iedzīvotāju fonds” ietvaros.