Mārupē notiks iedzīvotāju forums „Ideju skrejceļš”

Mārupē notiks iedzīvotāju forums „Ideju skrejceļš”

Biedrības „Pierīgas Partnerība” un „Partnerība Daugavkrasts” projekta „Kaimiņu sadarbība kopīgai attīstībai” Nr.2021.LV/NVOF/MAC/039 ietvaros, kuru finansiāli atbalsta Sabiedrības integrācijas fonds no Kultūras ministrijas piešķirtajiem Latvijas valsts budžeta līdzekļiem, vēlas īstenot aktivitāti iedzīvotāju forumu „Ideju skrejceļš”.

Aktivitātes: Iedzīvotāju forums „Ideju skrejceļš” mērķis ir veicināt novada kopienu aktīvos iedzīvotāju iesaisti novada attīstībai. Nodrošinot iedzīvotāju forumus katrā no projekta darbības novadiem (t.i. kopā projektā plānots īstenot 3 šādus forums, attiecīgi katru organizējot Mārupes novadā, Olaines novadā un Ķekavas novadā), tiks veicināta iedzīvotāju iesaiste Teritorijas attīstības plānošanā.

Plānotā norise:

8.jūlijs pl. 17-19 Olaines Popkorna skvērā – Olaines novada iedzīvotājiem

15.jūlijs pl.17-19 Mārupē – Mārupes un Babītes novada iedzīvotājiem

22.jūlijs pl.17-19 Ķekavā – Ķekavas un Baldones novada iedzīvotājiem

Iedzīvotāju forums tiks veidots kā platforma komunikācijas veidošanai gan starp iedzīvotājiem, gan dialogam iedzīvotājiem ar biedrībām un iedzīvotājiem ar pašvaldību. Tādēļ norise plānoti kā klātienes āra pasākumi nelielām darba grupām (5 grupas), kas brīvā atmosfērā diskutētu par apkaimju attīstībai svarīgām tēmām moderatoru vadībā:

  • Kultūra un izglītība – moderatore Eva Johansone
  • Vide, mājoklis, drošība – moderators Kristaps Kauliņš
  • Uzņēmējdarbības attīstība, tūrisms, amatniecība – moderatore Alīna Lukjanceva
  • Sports, atpūta, iespējas jauniešiem – moderatore Sandra Zilberta
  • Iedzīvotāju kopienas – moderators Āris Ādlers.
  • Paša pasākuma vadītājs un cilvēku iesaistes veicinātājs: Ansis Bogustovs.

Plānots, ka katra darba grupa savstarpēji diskutē ar katras tēmas moderatoru palīdzību pa 20 minūtēm, sniedzot katram iespēju izteikties un piedāvāt priekšlikumus katrā no tām. Kopā pasākums ilgtu līdz 2 h.

Iegūtie rezultāti tiks apkopoti un vērsti, gan, lai rastu jaunas idejas un turpinātu tās darīt paši iedzīvotāji, gan lai palīdzētu radīt  novada ilgtspējīgas attīstības stratēģiju un novada teritorijas plānojumu, iesniedzot idejas pašvaldībai.

Tādejādi ar aktivitāti „Ideju skrejceļš” starpniecību tiks veicināta novada iedzīvotāju proaktivitāte, izglītošana, interešu aizstāvība, uzlabos iedzīvotāju tīklošanos un savstarpējo toleranci.

Iepriekšējā pieteikšanāshttps://ej.uz/ideju_skrejcels

Ja zini kādu senioru, kurš vēlētos piedalīties, droši sazinieties ar mums telefoniski: tel.25418113 vai palīdzi piereģistrēties.

Pasākums norisināsies nelielās darba grupās, kurās varēs dalīties ar savu redzējumu un idejām, diskutēt par vērtībām, problēmām un vajadzībām.

Nodrošinot šo ideju pēctecību un aktualizējot to nozīmi, pēc pasākuma biedrības “Pierīgas partnerība” un “Partnerība Daugavkrasts” apkopos tās un nodos pašvaldībām teritorijas attīstības veicināšanai.

Tā kā pasākums notiks klātienē ārtelpās, pasākumu norises laikā tiks ievēroti epidemioloģiskie drošības pasākumi. Aicinām apmeklētājus izvērtēt savu veselības stāvokli un, ja jūtat, ka tas nav atbilstošs pasākuma apmeklēšanai, lūdzam palikt mājās un neapdraudēt citus pasākuma dalībniekus.

Iepriekšēja pieteikšanās obligāta!

NĀC IEPAZĪTIES UN SARUNĀTIES!

Aktivitāte tiek īstenota projekta „Kaimiņu sadarbība kopīgai attīstībai”, projekta Nr.2021.LV/NVOF/MAC/039, ietvaros, sadarbojoties biedrībām “Pierīgas partnerība” un “Partnerība Daugavkrasts”. Projektu finansiāli atbalsta Sabiedrības integrācijas fonds no Kultūras ministrijas piešķirtajiem Latvijas valsts budžeta līdzekļiem.

Biedrības "Pierīgas partnerība" darbības nodrošināšana un teritorijas aktivizēšana” projekta Nr. 23-00-U31523.0-000003

Atbalsta Zemkopības ministrija un Lauku atbalsta dienests

© 2022 biedrība "Pierīgas partnerība"

Mājaslapas izstrādi finansē Islande, Lihtenšteina un Norvēģija EEZ un Norvēģijas grantu programmas “Aktīvo iedzīvotāju fonds” ietvaros.