Divas galvas labi, trīsdesmit - vēl labāk

Divas galvas labi, trīsdesmit - vēl labāk

Ar viedā latviešu sakāmvārda variāciju var raksturot Babītes, Olaines un Mārupes novadu jauniešu tikšanos vēsā 16. janvāra dienā, lai sildītos ar kopīgām idejām savu novadu attīstībai un starpnovadu sadarbībai. Biedrība „Pierīgas partnerība” aicināja satikties pa desmit aktīvajiem jauniešiem no katra novada, lai izkustinātu ne tikai ķermeņus, bet arī prātus kopīgam mērķim un idejām.

Jaunieši no dažādām organizācijām un interešu grupām tikās biedrības „Piedzīvojuma gars” lauku mājās „Rites”, kur starp kupenām un taciņām viņus gaidīja dažādi saliedēšanās uzdevumi, kopīgu problēmu un iespēju apspriešana, iepazīšanās, dalīšanās idejās un darbs pie Pierīgas reģiona attīstības. Ar LEADER jaunā projektu iesniegšanas termiņa elpu pakausī kopīgais jautājums bija viens — ko mēs, jaunieši, varam darīt katrs savā novadā un visi kopā šī reģiona attīstībai? Kādas idejas gribam īstenot?

Galarezultāts izpaudās ne tikai lieliski pavadītā dienā, jaunos kontaktos un sadarbības iespējās, bet arī konkrētās pasākumu idejās, piemēram, velobrauciens caur visiem šiem novadiem un labās pieredzes apmaiņa. Paši jaunieši par vienu no nākotnes mērķiem uzstādīja „kaimiņu būšanu” — būt informētam un izmantot blakus novadu sniegtās iespējas.

Pasākuma dalībniece no Mārupes novada, Aija Žukovska, piedzīvoto izteica dzejolī:

Brīnumainā dienā

Wow, es teikšu tikai to
Par šo dienu labāko!
Visiem smaidi sejās bija,
Jautru laiku pavadīja.

Labākas par šo dienu
Nenosauktu nevienu citu.
Neskatoties uz bargo ziemu,
braši visi turējāsi!
Bridām cauri kupenām lielām,
Kāpām pāri mūra sienām,
Purvus šķērsojām mēs kopā,
Komandas mums bij kā stropā.
Laiks mums paskrēja tik ātri,
Mums jau mājās jādodāsi.
Domāju pa ceļam vienu
Kaut šī diena nebeigtosi.

Biedrība saka paldies visiem iesaistītajiem dalībniekiem, novadu pašvaldībām un biedrībai „Piedzīvojuma gars”, kas arī šo dienu palīdzēja padarīt par piedzīvojumu.

Biedrības "Pierīgas partnerība" darbības nodrošināšana un teritorijas aktivizēšana” projekta Nr. 23-00-U31523.0-000003

Atbalsta Zemkopības ministrija un Lauku atbalsta dienests

© 2022 biedrība "Pierīgas partnerība"

Mājaslapas izstrādi finansē Islande, Lihtenšteina un Norvēģija EEZ un Norvēģijas grantu programmas “Aktīvo iedzīvotāju fonds” ietvaros.