Visai Latvijai jādzīvo! Piesakies 3. Latvijas lauku kopienu parlamentam

Visai Latvijai jādzīvo! Piesakies 3. Latvijas lauku kopienu parlamentam

​No 15. līdz 18. jūnijam Kandavā notiks 3. Latvijas Lauku kopienu parlaments „Visai Latvijai jādzīvo! – Lauku nākotnes ceļa izstrāde”. Parlamenta norises vieta būs Kandavas kultūras nams (Lielā iela 28), kur vienkopus pulcēsies līdz 300 aktīvo lauku iedzīvotāju, pašvaldību pārstāvji, akadēmiķi, politikas veidotāji un citi lauku attīstības entuziasti.

Šogad Latvijas Lauku kopienu parlamenta centrālā tēma ir „Latvijas vērtības, Latvijas lauku vērtības: vakar, šodien un rīt”, kas ļaus palūkoties Latvijas skaistumā ne tikai pagātnes aspektā un šodienā, bet arī akcentēs to, kādas vērtības vēlamies atstāt nākotnei. Foruma laikā Latvijas lauku kopienu pārstāvji kopā ar politikas veidotājiem un attīstības organizāciju pārstāvjiem veidos kopīgas diskusijas un iespējamos risinājumus lauku attīstībai par šādiem jautājumiem:
- Vērtībās balstīta lauku attīstība;
- Latvijas lauki šodien;
- Vai Latvijas lauki ir pagātne?;
- Latvijas lauku nākotne.

Lauku kopienu parlamenta kulminācija būs 17.jūnijs, kad tiks prezentēta iepriekšējās dienās izstrādātā vīzija un tālākais rīcības plāns lauku nākotnes veidošanai, iekļaujot lauku kopienu un politikas veidotāju apņemšanos konkrētām rīcībām nākamajos divos gados un ilgtermiņā. Pēc tam dalībnieki aicināti piedalīties pieredzes braucienos pa Kandavas un citiem Kurzemes novadiem, izzinot kopienu un uzņēmēju iniciatīvas.

Pasākuma programma

Pieredzes braucienu programma

Facebook pasākums
Latvijas Lauku kopienu parlamentā aicinām piedalīties ikvienu lauku iedzīvotāju, vietējo kopienu līderus, nevalstisko organizāciju un pašvaldību pārstāvjus, uzņēmējus, deputātus, attīstības jautājumu speciālistus, ministriju pārstāvjis un politikas veidotājs -  ikvienu, kurš ir gatavs līdzdarboties kvalitatīvas dzīves veidošanā mazajās pilsētās un lauku reģionos.

Dalība Lauku kopienu parlamentā ir bez maksas. Dalībnieki paši tiek aicināti nodrošināt nokļūšanu uz Kandavu, naktsmītnes un pusdienas, tomēr organizatori ir parūpējušies par jūsu ērtību, apkopojot pieejamās iespējas un izdevīgu piedāvājumu dažādām vēlmēm.

Latvijas Lauku kopienu parlaments notiek reizi divos gados un tā mērķis ir kopīgi rast veiksmīgus risinājumus, kā arī jaunas iespējas lauku attīstībai, veicinot dažādu iesaistīto pušu sadarbību vietējā, reģionālā un nacionālā mērogā. Lauku kopienu parlamenta darbības princips balstās un līdzvērtīgu dialogu/diskusiju starp kopienu pārstāvjiem un politikas veidotājiem.

Pasākumam iespējams reģistrēties ej.uz/3LLKP. Vietu skaits ierobežots.

Latvijas Lauku forums (LLF) ir nacionāla mēroga nevalstiskā organizācija, kas dibināta 2004. gadā. Biedrības misija ir veicināt Latvijas lauku līdzsvarotu attīstību, lai Latvijas lauki kļūtu par vietu, kur dzīvo apmierināti cilvēki, kuri savā dzīves vietā spēj realizēt ekonomiskās un sociālās vajadzības. LLF darbojas 69 biedru organizācijas. Vairāk par LLF: www.llf.partneribas.lv
Latvijas Lauku kopienu parlamentu „Visai Latvijai jādzīvo! – Lauku nākotnes ceļa izstrāde” organizē Latvijas Lauku forums sadarbībā ar Kandavas partnerību un Kandavas novada pašvaldību. Pasākumu finansiāli atbalsta Sabiedrības integrācijas fonds no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. Projekta līguma Nr.2017.LV/NVOF/DAP/MAC/029/01
Picture

 

Biedrības "Pierīgas partnerība" darbības nodrošināšana un teritorijas aktivizēšana” projekta Nr. 23-00-U31523.0-000003

Atbalsta Zemkopības ministrija un Lauku atbalsta dienests

© 2022 biedrība "Pierīgas partnerība"

Mājaslapas izstrādi finansē Islande, Lihtenšteina un Norvēģija EEZ un Norvēģijas grantu programmas “Aktīvo iedzīvotāju fonds” ietvaros.