“Sociālās uzņēmējdarbības ideju attīstības laboratorijā” meklē risinājumus sabiedrībai nozīmīgām problēmām

“Sociālās uzņēmējdarbības ideju attīstības laboratorijā” meklē risinājumus sabiedrībai nozīmīgām problēmām

Gulbenē trīs dienu garumā “Sociālās uzņēmējdarbības ideju attīstības laboratorijā” tika meklēti radoši un inovatīvi risinājumi dažādām sociālām, sabiedrībai nozīmīgam problēmām.

 Vairāk kā 50 dalībnieku, 20 sākotnējas idejas, bet deviņas idejas, kas tālāk ekspertu vadībā tika attīstītas –  tik darbīgi no 4. līdz 6. septembrim Gulbenes novadā tika strādāts, lai no sākotnējām iecerēm, kā piemēram, atpūtas dārzs iedzīvotājiem, atbalsta centrs jauniešiem, ārpusskolas nodarbību centrs, stikla pudeļu otrreizēja pārstrāde, veidotu jau praktiskus risinājumus to realizācijai.

Laboratorijas noslēgumā žūrija par labāko atzina “Green way” ideju nodarbināt bijušos ieslodzītos otrreizējā tekstila pārstrādē.  Evija Jansone, komandas “Green way” pārstāve, neslēpj sajūsmu par uzvaru: “Liels paldies organizatoriem par sirsnīgu sagaidīšanu, rūpēm, padomiem un iedrošinājumu doties pretī saviem mērķiem! Paldies, ka tika dota iespēja piedzīvot emocijas un sajust, ka visi vēlamies dzīvot skaistā, radošā un sakoptā vidē!”

Galvenā balva uzvarētājiem ir pieredzes brauciens pie sociālā uzņēmuma “Dabas zirgi”,  kur noritēs arī darbs kopā ar mentoriem, lai vēl vairāk attīstītu un pilnveidotu ieceri.

“Piedzīvojot veselu emociju un ideju evolūcijas ciklu, šodien, jau pēc pasākuma, "dzima" jauna ideja un radās lielāka motivācija darboties” norāda viena no pasākuma dalībniecēm, Asnāte Busule. Šis vieš cerību, ka arī daudzo citu ideju pieteicēji laboratorijas laikā būs guvuši apstiprinājumu savas idejas nozīmīgumam, saskatījuši tās realizācijas iespējas.

Ideju laboratorija bija viena no LEADER sadarbības projekta „Veiksmīgs sociālais uzņēmējs lauku teritorijā” ietvaros realizētajām aktivitātēm, kur desmit novadu pašvaldību (Alsunga, Babīte, Gulbene, Jelgava, Ķekava, Kuldīga, Skrunda, Mārupe, Olaine un Ozolnieki) iedzīvotājiem tiek sniegts atbalsts jaunu sociālo uzņēmumu veidošanā. Līdz šim katrā pašvaldībā ir realizētas gan iedzīvotāju, gan pašvaldības darbinieku apmācības, ir izdota rokasgrāmata, izveidotas videolekcijas par sociālās uzņēmējdarbības tēmām, izveidota Facebook lapa “Biznesa siltumnīca”.

Projekts „Veiksmīgs sociālais uzņēmējs lauku teritorijā”, projekta Nr.19-00-A019.332-000009, tiek īstenots Latvijas Lauku attīstības programmas 2014.-2020. gadam apakšpasākuma „Starpteritoriālā un starpvalstu sadarbība” ietvaros. Projektā iesaistītas biedrība “Partnerība Daugavkrasts”, biedrība “Lauku partnerība “Lielupe””, biedrība “Darīsim paši!”, biedrība “SATEKA” un biedrība “Pierīgas partnerība”.

Biedrības "Pierīgas partnerība" darbības nodrošināšana un teritorijas aktivizēšana” projekta Nr. 23-00-U31523.0-000003

Atbalsta Zemkopības ministrija un Lauku atbalsta dienests

© 2022 biedrība "Pierīgas partnerība"

Mājaslapas izstrādi finansē Islande, Lihtenšteina un Norvēģija EEZ un Norvēģijas grantu programmas “Aktīvo iedzīvotāju fonds” ietvaros.