Pieredzes un iedvesmas pilns lidojums uz Valmieras novada fondu

Pieredzes un iedvesmas pilns lidojums uz Valmieras novada fondu

30. augustā Mārupes, Olaines un Babītes novadu nevalstiskās organizācijas viesojās Valmieras novada fondā. Ansis Bērziņš, VNF valdes priekšsēdētājs, dalībniekiem izstāstīja par fonda darbību, struktūru, atbalstītajiem projektiem. Fonds ir mūsdienīga labdarības organizācija, kas rod nepieciešamos resursus iedzīvotāju idejām.

VNF sniedz atbalstu iedzīvotāju iniciatīvām, rīkojot konkursu "Sev, Tev, Novadam", atbalsta talantīgākos iedzīvotājus, sniedz sociālo palīdzību, darbojas kā NVO atbalsta centrs un koordinē brīvprātīgos.

Konkurss "Sev, Tev, Novadam" tiek rīkots no iedzīvotāju saziedotajiem līdzekļiem, attiecīgi projektu īstenotājiem ir lielāka atbildība, jo projektu, iespējams, ir atbalstījis kaimiņš. Projektus līdzīgi kā biedrībā "Pierīgas partnerība" vērtē vietējie iedzīvotāji. Viens no interesantiem īstenotiem projektiem, piemēram, ir Zilākalna pagastā atbalstīta veļasmašīnas iegāde, kas pārtapa par iedzīvotāju pulcēšanās vietu, kur pārrunāt aktualitātes un socializēties.

Fondā darbojas Jauniešu ideju laboratorija, ar kuras darbību un aktivitātēm iepazīstināja Samanta Berga.

Dalībniekus interesēja jautājums par finansējuma piesaisti — VNF izstāstīja par dažādām aktivitātēm, kā piesaistīt finansējumu, piemēram, VNF Valmieras pilsētas svētkos organizē labdarības bumbu ralliju vai VNF JIL organizē "aklo randiņu ar grāmatu".

Svarīgs ir darbs arī ar ziedotājiem. VNF ir izveidots Ziedotāju klubs, un tiek organizētas tikšanās gan ar PSV pārstāvjiem, gan ziedotājiem.

Pieredzes brauciena dalībnieki iepazinās arī ar fonda “Iespēju tilts” un dienas centra “Stropiņš” darbību, kurā tiek organizētas nodarbības jauniešiem ar īpašām vajadzībām.

Pēc pastaigas pa Valmieru Valmieras augstskolas integrētajā bibliotēkā dalībnieki domāja, kā atrisināt ikdienas organizāciju vajadzības - nepieciešams finansējums, komunikācija un informācija, trūkst savstarpējās sadarbības, cilvēkresursu un laika.

 
Kā VNF A.Bērziņš norādīja: "Nevalstiskajām organizācijām svarīgi ir nebaidīšanās no augstiem mērķiem un degsme cilvēku acīs!"
Seko turpmākajām aktivitātēm!
Pieredzes brauciens notika projekta "NVO atbalsta nodrošināšana Babītes, Mārupes un Olaines novados", ko organizē biedrība "Pierīgas partnerība" ar Sabiedrības integrācijas fonda atbalstu no valsts budžeta līdzekļiem.

Biedrības "Pierīgas partnerība" darbības nodrošināšana un teritorijas aktivizēšana” projekta Nr. 23-00-U31523.0-000003

Atbalsta Zemkopības ministrija un Lauku atbalsta dienests

© 2022 biedrība "Pierīgas partnerība"

Mājaslapas izstrādi finansē Islande, Lihtenšteina un Norvēģija EEZ un Norvēģijas grantu programmas “Aktīvo iedzīvotāju fonds” ietvaros.