Pieredzes lidojums Jēkabpils novadā

Pieredzes lidojums Jēkabpils novadā

Lai tuvāk iepazītu un izprastu nevalstiskā sektora darbību un sadarbības iespējas, pagājušajā nedēļas nogalē vietējās rīcības grupas "Pierīgas partnerība" organizētā braucienā biedrību un pašvaldību pārstāvji devās iepazīt labos piemērus Jēkabpils novadā.

Mūsu pirmajā pieturas vietā Kaldabruņā izbaudījām patiesu tuvojošos Ziemassvētku garšu biedrības "Ūdenszīmes" atjaunotajā bijušās skolas ēkā. Apskatījām Pļavas muzeju, par kura izveidošanu dienu iepriekš saņemts Latvijas kultūras mantojuma apliecinājums, īpašo relaksācijas telpu ar video projekcijām un audio pavadījumu,amatniecības darbnīcas kurās klātienē izbaudījām rotu tapšanas un kokapstrādes procesus. Noslēgumā pie ar Adventes vainagu rotātā galda baudījām gan kafiju un kūkas, gan pelēkos zirņus. Runājām par izaicinājumiem, sadarbību un nākotnes plāniem. Viens no nozīmīgiem notikumiem tiek plānots jūlijā, siena skulptūru plenēra ietvaros. Tā kā ieplānojam tikšanos jūlijā Kaldabruņā.

Nākamais pieturas punkts: Jēkabpils NVO resursu centrs ar senām, jau Latvijas atmodas laikos iedibinātām tradīcijām, laikam ejot, aizvien pilnveidojot piedāvājuma klāstu. Zem viena jumta pensionāri, jaunieši, invalīdu biedrības pārstāvji un sava darba entuziasti, kuri ikdienā vieno interesentus dažādām aktivitātēm – datorlietošanas un valodas apmācības, kokapstrādes darbnīca, apģērba šūšanas un mazgāšanas pakalpojums, vingrošana, brīvprātīgo jauniešu piesaiste no ārvalstīm un daudz citu aktivitāšu. Jau tuvākajā laikā tiks uzsākta arī ēkas renovācija. Pašvaldība biedrībai ir uzticējusi organizēt Dienas centra darbību.

Dienas noslēgumā tiekamies ar biedrību „Izglītības iniciatīvu centra” radošo un profesionālo komandu. Kopš biedrības dibināšanas 2001 gadā skolu programmās realizēts ievērojams apjoms dažādu iniciatīvu – kursi, semināri, bukleti, publikācijas, metodikas mācību materiāli ar nemainīgu vīziju – bērni, kas labprāt un ar prieku iet uz skolu.

Jēkabpils novadā pieredzētais viennozīmīgi apstiprina, ka nevalstiskajam sektoram ir un arī turpmāk būs nozīmīga loma pilsoniskās sabiedrības attīstību veicinošās aktivitātēs, tā palielinoties iedzīvotāju atbildības līmenim par savu vietu un tās attīstību. Pilnveidojoties NVO sektoram un kopienu saliedētībai arvien būtiskāka loma ir vietējām rīcības grupām, kuru darbības pieredze ir efektīvi izmantojama gan savstarpēju biedrību koordinējošu atbalsta mehānismu uzturēšanā, gan kopienu sadarbībai ar pašvaldībām un valsts sektoru.

Pasākumu rīkoja biedrība "Pierīgas partnerība" sadarbībā ar biedrību "Olaines NVO apvienība". Finansē Olaines novada pašvaldība.

Rakstu sagatavoja:
Guntis Ruskis

Biedrības "Pierīgas partnerība" darbības nodrošināšana un teritorijas aktivizēšana” projekta Nr. 23-00-U31523.0-000003

Atbalsta Zemkopības ministrija un Lauku atbalsta dienests

© 2022 biedrība "Pierīgas partnerība"

Mājaslapas izstrādi finansē Islande, Lihtenšteina un Norvēģija EEZ un Norvēģijas grantu programmas “Aktīvo iedzīvotāju fonds” ietvaros.