Švarcenieku muižas ēkas sakārtošana

Projekta īstenotājs: Mārupes novada pašvaldība

Projekta nosaukums: Kultūras pieminekļa Švarcenieku muižas ēkas sakārtošana, paaugstinot pakalpojumu pieejamību un kvalitāti

Projekta numurs: 19-04-AL04-A019.2205-000004

Publiskais finansējums: 41855.05EUR (kopējā summa: 46505.61 EUR)

Projekts īstenots 28.09.2020.

Projekta mērķis: Kultūras pieminekļa Švarcenieku muižas (Mazcenu aleja 4) iekšējo telpu grupas sakārtošana (grīdu nomaiņa/atjaunošana, sienu apdares atjaunošana, podiņu krāsnīm veikt restaurāciju, digitālās sienas izveide, ugunsdzēsības apziņošanas sistēmas ieviešana) ar mērķi paaugstināt telpu pieejamību un uzturēšanās kvalitāti tajās, kas ļautu attīstīt kultūras produktu piedāvājumu un veicinātu muzeja izveides progresu.

Švarcekmuiža jeb Švarcenieku muiža ir vecākā ēka Mārupes novadā, kura celta 1826.gadā, kā vasaras mītne un tikusi izmantota medību un atpūtas mērķiem. Tā ir vienstāvu koka konstrukcija celtne ar stāvu divslīpju jumtu, kura gali daļēji nošļaupti. Projekta ietvaros tiks uzlabotas sociālās un sabiedriskās aktivitātes, jo muižas telpu sakārtošana pozitīvi ietekmē telpās esošo dienas centru "Švarcenieki", padarot bērnu, jauniešu, senioru u.c. uzturēšanos telpās patīkamāku, veselīgāku, ērtāku un drošāku.

Kontakti

www.marupe.lv

marupe@marupe.lv

Adrese: Mazcenu aleja 4, Jaunmārupe,  Mārupes novads.

Biedrības "Pierīgas partnerība" darbības nodrošināšana un teritorijas aktivizēšana” projekta Nr. 23-00-U31523.0-000003

Atbalsta Zemkopības ministrija un Lauku atbalsta dienests

© 2022 biedrība "Pierīgas partnerība"

Mājaslapas izstrādi finansē Islande, Lihtenšteina un Norvēģija EEZ un Norvēģijas grantu programmas “Aktīvo iedzīvotāju fonds” ietvaros.