Olaines novadā izveidotas 11 velosipēdu apkopes stacijas un velonovietne pie Olaines dzelzceļa stacijas

Olaines novadā izveidotas 11 velosipēdu apkopes stacijas un velonovietne pie Olaines dzelzceļa stacijas

Pabeigta projekta “ Velonovietnes  un velosipēdu apkopes staciju izveide Olaines novadā” realizācija. Lai veicinātu veselīgu dzīvesveidu un dažādot sabiedriskās aktivitātes, projekta “Velonovietnes  un velosipēdu apkopes staciju izveide Olaines novadā” (Nr. 20-04-AL04-A019.2201-000001) ietvaros Olaines novadā ir uzstādīta velonovietne ar jumtu un piecas velosipēdu apkopes stacijas, kā arī ierīkotas papildus sešas veloapkopes stacijas, kas ir finansētas no pašvaldības līdzekļiem.

Projekta ietvaros uzstādītā velonovietne ar jumtu atrodas Olainē pie dzelzceļa stacijas Stacijas ielā 6 , tās izveides mērķis ir veicināt velosipēda un vilciena pārvietošanās veidu kombinēšanu. Savukārt velosipēdu apkopes stacijas ir izvietotas Olaines pilsētā (Olaines mežaprakā, pie Olaines dzelzceļa stacijas, pie asfaltētās velotrases)un lielākajos novada ciemos – Jaunolainē, Medemciemā, Jāņupē, Stūnīšos, kā arī uz gājēju velosipēdu ceļiem Olaine-Jaunolaine un Olaine-Līdumu karjers. Sīkāku informāciju par apkopes staciju atrašanās vietu var atrast ŠEIT.

Nākotnē plānots attīstīt veloapkopes staciju tīklu arī pārējos novada ciemos un vienlaicīgi ar Jaunolaines dzelzceļa stacijas peronu rekonstrukciju arī Jaunolaines stacijā izveidot velonovietnes ar jumtu.

Projekts “Velonovietnes  un velosipēdu apkopes staciju izveide Olaines novadā”(Nr. 20-04-AL04-A019.2201-000001) ir līdzfinansēts no Eiropas Lauksaimniecības fonda Lauku attīstībai  (ELFLA) . Projekta kopējās izmaksas ir 18 844,73 EUR, no kurām attiecināmās izmaksas ir 15 000,00 EUR , tajā skaitā publiskais finansējums - 13 500,00 EUR.

Biedrības "Pierīgas partnerība" darbības nodrošināšana un teritorijas aktivizēšana” projekta Nr. 23-00-U31523.0-000003

Atbalsta Zemkopības ministrija un Lauku atbalsta dienests

© 2022 biedrība "Pierīgas partnerība"

Mājaslapas izstrādi finansē Islande, Lihtenšteina un Norvēģija EEZ un Norvēģijas grantu programmas “Aktīvo iedzīvotāju fonds” ietvaros.