Norisinājušās pirmās kopienu veidotāju apmācības.

Norisinājušās pirmās kopienu veidotāju apmācības.

28.aprīļa pēcpusdienā norisinājās  aizraujošs vebinārs “Kopienu veidošana un ievads viedā ciema stratēģijas izveidē” projekta „KOPA / Kopienu pārdomāta attīstība”  ietvaros.

Tā kā apmācībās norisinājās  zoom tiešsaistē, tām pieslēdzās 89 dalībnieki no visas Latvijas. Aktīvie iedzīvotāji,  kuriem interesē un aizrauj ideja par kopienu veidošanu un mērķtiecīgu savas dzīves vietas uzlabošanu. Pasākumā piedalījās gan tie, kas līdz šim iesaistījušies projekta “Kopa/Kopienu pārdomāta attīstība” aktivitātēs, gan arī tie, kas jūtas sabiedriski aktīvi un vēlas savā dzīves vietā veidot gudras un aktīvas kopienas.

Tiešsaistes pasākumā, kuru vadīja Āris Ādlers, bija iespēja uzzināt kopienu veidošanas pamatprincipus, kā veicināt kopienu iesaisti kopdarbībā un arī par to kas ir Vieds Ciems un ko darīt šī koncepta iedzīvināšanai. Apmācību laikā dalībnieki uzzināja, kas ir pašģenerējoša kopiena un cik svarīgs ir kopienas attīstības plāns , lai augtu, attīstītos un virzītos uz vienotu kopienas mērķi.

Āris Ādlers dalījās 14 gadus uzkrātā pieredzē par kopienu attīstību un Viedo Ciemu projektiem gan Latvijā, gan ārvalstīs. Iepazīstināja dalībniekus ar dažādu kopienu piedzīvotajiem veiksmes un neveiksmes stāstiem.

Kopienu pieredzes ir ļoti dažādas, tomēr, lai  kopiena veidotos, ir nepieciešams līderis, iniciators- kopienas veidotājs. Apmācību mērķis ir apmācīt kopienu līderus,  lai Latvijā veidotos jaunas, spēcīgas un  pašpietiekamas kopienas.

 

Aicinām arī turpmāk piedalīties Projekta „KOPA / Kopienu pārdomāta attīstība”  īstenotajās aktivitātēs!

Aktīvi plānojam nākošās kopienu veidotāju apmācības  un pasākums, par ko ziņojam sociālajos tīklos, tādēļ turpiniet sekot līdzi biedrības “Pierīgas partnerība” aktualitātēm un ierakstiem mājaslapā www.pierigaspartneriba.lv , kā arī www.facebook.com/pierigaspartneriba.

Ja vēlaties iesaistīties Projekts „KOPA / Kopienu pārdomāta attīstība” raksti uz jolanta@pierigaspartneriba.lv.

Projektu ar Eiropas Lauksaimniecības fonda lauku attīstībai atbalstu īsteno četri partneri – biedrība “Pierīgas partnerība” (vadošais partneris), biedrība “Darīsim paši!”, biedrība “Cēsu rajona lauku partnerība”, biedrība “PPP biedrība “Zied zeme”.

 Projekts „KOPA / Kopienu pārdomāta attīstība”, Nr. 19-00-A019.332-000003 tiek īstenots Eiropas Lauksaimniecības fonda lauku attīstībai Latvijas Lauku attīstības programmas 2014.-2020.gadam apakšpasākuma „Starpteritoriālā un starpvalstu sadarbība” ietvaros.

 

Biedrības "Pierīgas partnerība" darbības nodrošināšana un teritorijas aktivizēšana” projekta Nr. 23-00-U31523.0-000003

Atbalsta Zemkopības ministrija un Lauku atbalsta dienests

© 2022 biedrība "Pierīgas partnerība"

Mājaslapas izstrādi finansē Islande, Lihtenšteina un Norvēģija EEZ un Norvēģijas grantu programmas “Aktīvo iedzīvotāju fonds” ietvaros.