Aizvadīts otrais Olaines novada iedzīvotāju sarunu pasākums “Ideju skrejceļš”

Aizvadīts otrais Olaines novada iedzīvotāju sarunu pasākums “Ideju skrejceļš”

Šogad 19.maijā biedrība “Pierīgas partnerība” sadarbībā ar biedrību "Jāņupes iedzīvotāji" rīkoja nu jau otro Olaines novada iedzīvotāju sarunu pasākumu “Ideju skrejceļš”, kas ir aizsākts divus gadus atpakaļ.

Pasākums tika aizvadīts  brīvā atmosfērā tālākajā Olaines novada daļā – Jāņupē, lai tajā satiktos  novada aktīvie iedzīvotāji. Kā pasākuma nosaukums vēsta, tas tika veidots kā savstarpēju sarunu pasākums iedzīvotājiem, lai ekspertu un lektoru iedvesmoti un mudināti varētu identificēt aktuālās tēmas, kuras attīstot varētu palīdzēt novadā celt arī iedzīvotāju labbūtību.

Pasākuma sākumā biedrības"Jāņupes iedzīvotāji" pārstāvji dalījās pieredzē par Jāņupes karjera labiekārtošanu un kopienas aktivitātēm. Biedrības “Partnerība laukiem un jūrai” pārstāve Ieva Avetisjana pasākuma dalībniekiem palīdzēja apzināt kopienas resursus,  identificēt stiprās puses apkaimei.

Agita Pusvilka  no biedrība “Zaļā Brīvība” rosināja diskusijas par  atkritumu šķirošanu un tās iespējām, tostarp Jāņupē. Šis pasākums ir labs piemērs sadarbībai gan starp biedrībām, gan pašiem iedzīvotājiem, tostarp palīdzot iekārtot norises telpu, komunicēt un padalīties ar informāciju.

Pateicamies AS “Olaines ūdens un siltums” pārstāvim Sandrim Raitumam  par atbalstu līdzdarbojoties diskusijās, argumentējot atkritumu šķirošanas attīstības plānus un iespējas. Lielisku un brīvu atmosfēru radīja ne tikai bērni, iesaistoties sev saistošā darbnīcā, bet arī Olaines novada jauniešu centra “Popkorns” jaunieši un Olaines novada jauniešu mobilais darbinieks, kas ļāva jauniešiem iepazīties ar iespējām, potenciālajām aktivitātēm novadā kopā projekta “Jaunieši Olaines novadā” ietvaros.

Lai paši iedzīvotāji spētu novērtēt sadarbības lomu, tika rīkots arī stādu maiņas punkts, kā arī māksliniece Ieva Erlecka-Cucure mudināja savus kreklus personalizēt. Lielu atsaucību guva arī biedrības “Repair Café Riga” dalība pasākumā, kas paši aizguvuši ideju no Nīderlandes piemēra, aizsākuši kustību Latvijā, pamācot lietu īpašniekus salabot savu priekšmetu.

Sarunu pasākumu organizēja biedrības “Pierīgas partnerība” un “Partnerība Daugavkrasts” sadarbības projektā „Kaimiņu kopienu kopspēks” (Nr.2023.LV/NVOF/MAC/041/58). Projektu finansiāli atbalsta Sabiedrības integrācijas fonds no Kultūras ministrijas piešķirtajiem Latvijas valsts budžeta līdzekļiem.

Biedrības "Pierīgas partnerība" darbības nodrošināšana un teritorijas aktivizēšana” projekta Nr. 23-00-U31523.0-000003

Atbalsta Zemkopības ministrija un Lauku atbalsta dienests

© 2022 biedrība "Pierīgas partnerība"

Mājaslapas izstrādi finansē Islande, Lihtenšteina un Norvēģija EEZ un Norvēģijas grantu programmas “Aktīvo iedzīvotāju fonds” ietvaros.