Mūziķe Lauma Matule Dzilnuciemā: “Kokle ir trauslums, mīļums un miers.”

Mūziķe Lauma Matule Dzilnuciemā: “Kokle ir trauslums, mīļums un miers.”

Latvijas iedvesmas stāstu vietnē TUESI.LV publicēts video par mūziķi Laumu Matuli, kura spēlē kokli: https://tuesi.lv/trauslums-milums-miers/ .

“Kokle ir trauslums, tīrība, mīļums, siltums un miers, ko es varu gūt. Turot rokās kokli, ir sajūta, ka es to samīļoju,” atklāj mūziķe Lauma Matule no Dzilnuciema Babītes novadā.

“Man patīk oriģinālkompozījas, kas mijas ar improvizāciju. Mūsu senči noteikti neskatījās notīs un nespēlēja tā, kā tur ir rakstits - kokles spēle nāca no viņiem pašiem,” ir pārliecināta Lauma.

“Svarīgi ir nebaidīties uzsākt kaut ko darīt - uzdrīkstēties un nebaidīties. Tas nav vienkārši, bet ļoti grūti. Ir jāpatērē daudz enerģijas, lai atrastu ceļu, kas tev dzīvē patīk,” uzskata Lauma.

“Es dzīvoju mazā ciemā, bet man tā vienmēr ir bijusi liela vieta. Es ļoti lepojos, ka šeit dzīvoju. Tagad Dzilnuciems uzplaukst, uz šejieni pārceļas cilvēki un pļavas tiek apbūvētas. Šai vietai tas nāk tikai par labu.”

Latvijas simtgades projekts TUESI.LV rada video stāstus par jauniem un iedvesmojošiem cilvēkiem dažādās Latvijas vietās, kuri ar savu darbu un piemēru veido labāku Latviju. Projekta īstenotāju iecere ir uzdāvināt Latvijai 100.dzimšanas dienā 100 iedvesmas stāstus par jauniem cilvēkiem Latvijas reģionos. Projektu TUESI.LV īsteno biedrība “NEXT” sadarbībā ar Izglītības un zinātnes ministriju.

Latvijas valsts simtgades svinības notiek laikā no 2017.gada līdz 2021.gadam. Latvijas valsts simtgades svinību galvenais vēstījums ir „Es esmu Latvija”, akcentējot, ka Latvijas valsts galvenā vērtība ir cilvēki, kuri ar savu ikdienas darbu veido tās tagadni un kopā ar jauno paaudzi liek pamatus rītdienai. TUESI.LV ir viena no Latvijas valsts simtgades svinību norisēm.

Papildus informācija:
Projekts “TUESI.LV
info@tuesi.lv
22382139

 

Biedrības "Pierīgas partnerība" darbības nodrošināšana un teritorijas aktivizēšana” projekta Nr. 23-00-U31523.0-000003

Atbalsta Zemkopības ministrija un Lauku atbalsta dienests

© 2022 biedrība "Pierīgas partnerība"

Mājaslapas izstrādi finansē Islande, Lihtenšteina un Norvēģija EEZ un Norvēģijas grantu programmas “Aktīvo iedzīvotāju fonds” ietvaros.