Mārupes novadā labiekārtots vēstures un dabas pārgājiena maršruts

Mārupes novadā labiekārtots vēstures un dabas pārgājiena maršruts

Jaunmārupes apkārtnē blakus golfa laukumam ,,Viesturi'' ir parādījusies jauna labiekārtota atpūtas vieta. Šeit ir iespēja uzzināt interesantu un līdz šim nezināmu vietas vēsturi par pirmā pasaules kara laika periodu. Aktīva dzīvesveida piekritējus patīkami pārsteigs iespēja izstaigāt pārgājienu maršrutu vai tieši pretēji pasēdēt pie piknika galda svaigā gaisā.

Pēc  Mārupes novada gida Miķeļa Jakunova iniciatīvas biedrība „Pierīgas partnerība” īsteno projektu “Vēstures dabas pārgājiena maršruta pilnveidošana Mārupes novadā”. Projekta ietvaros izveidoti  divi informatīvie stendi par novada vēsturi, dabu un Bermontiādes laiku, kā arī labiekārtota piknika vieta pie otrā pieminekļa pirmās neatkarīgās Latvijas Republikas karavīriem.

Pārgājiena maršruts savieno divus Mārupes novada tūrisma objektus - atpūtas kompleksu ,,Bejas'', kas atrodas ļoti gleznainā vietā, un golfa laukumu ,,Viesturi'', kas ir vecākais golfa laukums Latvijā . Dabas taka kopumā ir vairāk kā 800 m gara un lielākoties atrodas ,,Rīgas mežu'' teritorijā.

Projekts dažādo brīvā laika pavadīšanas iespējas Mārupes novada iedzīvotājiem, kā arī ļauj gūt informāciju par dabu, novada teritoriju un tās vēsturi.

Projekta iesniedzējs: biedrība „Pierīgas Partnerība”. Piešķirtais finansējums: 5000,00 € no projektu konkursa ,,Mārupe mūsu mājas 2019’’ (līguma Nr. 1/4 - 6/11-2019) ietvaros.

Biedrības "Pierīgas partnerība" darbības nodrošināšana un teritorijas aktivizēšana” projekta Nr. 23-00-U31523.0-000003

Atbalsta Zemkopības ministrija un Lauku atbalsta dienests

© 2022 biedrība "Pierīgas partnerība"

Mājaslapas izstrādi finansē Islande, Lihtenšteina un Norvēģija EEZ un Norvēģijas grantu programmas “Aktīvo iedzīvotāju fonds” ietvaros.