Izaicinošs pārbaudījums “PĀRdzīvo – PIEdzīvo” Mārupes novada jauniešiem

Izaicinošs pārbaudījums “PĀRdzīvo – PIEdzīvo” Mārupes novada jauniešiem

Biedrība “Pierīgas Partnerība”, kopā ar biedrību “Jaunolaines attīstībai”, projekta “Kā Tev iet? Dabā iet!” ietvaros 19. oktobrī, Ziemassvētku kauju vietas Tīreļpurva apkārtnē rīko Mārupes novadu jauniešu āra dzīves neformālās izglītības pasākumu PĀRdzīvo – PIEdzīvo.

Neformālās izglītības pasākums tiks veidots, lai veicinātu jauniešu socializēšanos, iespēju izprast aktīvās atpūtas iespējas un pieejamību, tās ietekmi uz psihoemocionālo stāvokli un apzinātos savus iekšējos resursus. Jauniešus sagaida pārgājiens, meistarklases, izaicinājumi un šķēršļi mežā, dabas elementu iepazīšana, izdzīvošana dabā, drosmes un izturības pārbaudījumi, tikšanās ar interneta satura veidotāju Viktoru Blūmu un sarunas pie ugunskura ar psihoterapeitu Emīlu Ūdri.

Aicināti Mārupes novada jaunieši vecumā no 13 līdz 15 gadiem (ieskaitot), kurus ir ietekmējusi Covid-19 pandēmija. Īpaši aicināti jaunieši, kuru sekmes ir Covid-19 pandēmijas laikā pasliktinājušās, kuri jūtas nomākti un vēlas saņemt psihoterapeita atbalstu sevis apzināšanai.

Vietu skaits ierobežots. Pieteikšanās līdz 12.oktobrim.

Pieteikuma anketa: https://ieej.lv/pieteikumsMarupe
Dalība ir bez maksas. Pasākums pieejams jauniešiem ar sadarbspējīgu covid-19 sertifikātu, kas apliecina izslimošanu vai vakcinēšanos pret covid-19.

Programma:

12.00 Tikšanās pie Mārupes Valsts ģimnāzijas;

12.30 Brauciens uz Ziemassvētku kauju vietu;

13.00 Dabu un vēsturi izzinošs pārgājiens pa Ziemassvētku kauju vietu, fiziskie uzdevumi veiklībai, drosmes un izturības pārbaudījumi;

16.30 Izdzīvošana dabā, izveidojot drošu uguns vietu, nojumi. Vakarēšana, sarunas pie ugunskura ar psihologu Emīlu Ūdri, spēles, uzdevumi, dalīšanās ar pieredzi. Tikšanās ar viedokļa līderi Viktoru Blūmu;

18.00 Atvadīšanās un mājupceļš.

Projekta mērķis – Mārupes un Olaines novadu jauniešu Covid-19 pandēmijas seku mazināšana, nodrošinot neformālās izglītības aktivitātes, lai veicinātu pozitīvu jauniešu dzīves kvalitāti un garīgo veselību.

Tāpat projekta ietvaros tiks izstrādāts pētījums „Covid-19 seku mazināšana jauniešiem ar āra dzīves elementiem” Olaines un Mārupes novadā. Pētījuma ietvaros, pētnieks, veiks jauniešu tiešo anketēšanu, fokusa grupu organizēšanu (projekta pasākumu laikā. Pētījuma rezultātā tiks sniegti pašvaldībām priekšlikumi un iespējamie risinājumi jauniešu atbalsta mehānismu nodrošināšanai citiem jauniešiem Covid-19 seku mazināšanai.

Projekts „Kā Tev iet? Dabā iet!” īstenots Izglītības un zinātnes ministrijas Jaunatnes politikas valsts programmas 2021.-2023. gadam ietvaros. Projekta pieteikums Nr. VP2021/1-101

Biedrības "Pierīgas partnerība" darbības nodrošināšana un teritorijas aktivizēšana” projekta Nr. 23-00-U31523.0-000003

Atbalsta Zemkopības ministrija un Lauku atbalsta dienests

© 2022 biedrība "Pierīgas partnerība"

Mājaslapas izstrādi finansē Islande, Lihtenšteina un Norvēģija EEZ un Norvēģijas grantu programmas “Aktīvo iedzīvotāju fonds” ietvaros.