FOTO: projekta "KOPA/kopienu pārdomāta attīstība" noslēguma pasākums “Kopienu tikšanās”

FOTO: projekta "KOPA/kopienu pārdomāta attīstība" noslēguma pasākums “Kopienu tikšanās”

16.martā Babītes kultūrizglītības centra filiālē Salas pagastā “Vietvalži”, Spuņciemā notika LEADER sadarbības projekta "KOPA/kopienu pārdomāta attīstība" noslēguma pasākums, kur tikās projekta īstenotāji, sadarbības partneri, kopienu līderi un veidotāji.

Klātesošajiem bija iespēja gan palūkoties uz projektā notikušajām aktivitātēm, gan dalīties pieredzē, iedvesmoties jaunām idejām, kā arī radoši pavadītu laiku kopā. Noslēguma pasākumu moderēja kopienu attīstītāja, mācību vadītāja un moderatore Inese Šubēvica, taču lekcijas un praktiskās nodarbības kopienu izaugsmei vadīja moderators un video projektu producents Vilis Brūveris, emocionālās inteliģences treneris, uzņēmējs Zuarguss Zarmass un Eiropas Informācijas sniedzēju vietējai attīstībai asociācijas (AEIDL) Valdes loceklis Āris Ādlers. Kopienas dalījās stāstos, kāda situācija kopienās ir šobrīd, un pieredzē, kas gūta veidojot kopienu un piedaloties projektā. Dienas otrajā daļā par pasākuma pozitīvu gaisotni parūpējās improvizācijas teātra PLIT atraktīvie aktieri Juris Kozlovskis un Jānis Kozlovskis.

Atskatoties uz projekta norisi, varam droši teikt, ka mums ir ar ko lepoties. Katra projekta aktivitāte, noorganizētais pasākums ir kā uzvara - ilgstošajam kopienu veidotāja darbam,  kopienas līdera brīvprātīgajam darbam un partnerības atbalstam.  Tāpēc plānojot aktivitātes, nevis finansējums bija noteicošais, bet atrast īstos cilvēkus, kas "pavelk" pārējos un iet laikam pa priekšu. Paldies visiem, kas bija ar mums!” tā stāsta projekta "KOPA/kopienu pārdomāta attīstība" idejas autore, vadošā partnera biedrības “Pierīgas partnerība” valdes locekle Alīna Lukjanceva.

Projektu ar Eiropas Lauksaimniecības fonda lauku attīstībai atbalstu īsteno četri partneri – biedrība Pierīgas Partnerība,  Biedrība "Darīsim paši", Cēsu rajona lauku partnerība CRLP, biedrība Zied zeme.

Projekts „KOPA / Kopienu pārdomāta attīstība”, Nr. 19-00-A019.332-000003 tiek īstenots Eiropas Lauksaimniecības fonda lauku attīstībai Latvijas Lauku attīstības programmas 2014.-2020.gadam apakšpasākuma „Starpteritoriālā un starpvalstu sadarbība” ietvaros.

Biedrības "Pierīgas partnerība" darbības nodrošināšana un teritorijas aktivizēšana” projekta Nr. 23-00-U31523.0-000003

Atbalsta Zemkopības ministrija un Lauku atbalsta dienests

© 2022 biedrība "Pierīgas partnerība"

Mājaslapas izstrādi finansē Islande, Lihtenšteina un Norvēģija EEZ un Norvēģijas grantu programmas “Aktīvo iedzīvotāju fonds” ietvaros.