FOTO: Jaunolainē aizvadīts otrais ģimeņu pārgājiens ciklā ”Par aktīvām ģimenēm”

FOTO: Jaunolainē aizvadīts otrais ģimeņu pārgājiens ciklā ”Par aktīvām ģimenēm”

Svētdien, 24. jūlijā, Jaunolainē, projekta “Par aktīvām ģimenēm” ietvaros, ģimenes devās pārgājienā, kur apvienojumā ar radošām darbnīcām un aktīvu uzdevumu spēlēm iepazina Jaunolaines apkaimi pārgājiena vadītāja Māra Rešņa pavadībā.

Ap 20 ģimeņu devās 3 km garā pārgājienā, kurā tika gūtas jaunas ierosmes, kā dažādot ģimenes brīvā laika pavadīšanu, tostarp, kā izmantot dabas materiālus un elementus praktisko lietu izgatavošanai. Ģimenes pulcējās pie Jaunolaines stadiona, kur kopā ar mākslinieci Santu Lubāni ģimenes radīja gleznu vēstules, definējot pašvaldībai savas vēlmes par sava novada attīstību ģimenes jautājumu jomā. Tālāk ģimenes kopā ar vadītāju Māri Resni devās pārgājienā pa Jaunolaines meža masīvu, gar Mežezeru un noslēdza to Jaunolaines kultūras namā, kur ģimenes sagaidīja radošās darbnīcas. Vienā no darbnīcām ģimenes apgleznoja auduma maisiņus, izmantojot dabas materiālus, kurus paši pārgājiena laikā mērķtiecīgi salasīja, bet otrā darbnīcā ģimenes veidoja spēli “Trāpi mērķī”. Noslēgumā ģimenēm tika prezentēts veids, kā skaisti un atbildīgi pret dabu veidot pikniku vai svinēt svētkus piemājas dārzā. Mazākie apmeklētāji kopā ar vāveri un ziedu princesi apguva spēles, rotaļas, ko iespējams spēlēt ikvienā vietā, atrodoties brīvā dabā, bet vecāki dalījās ar savu pieredzi un ieteikumiem kur un kā doties pārgājienos ar ģimeni. Tas viss ģimenēm kalpos kā lielisks motivators pavadīt laiku kopā, doties pārgājienos un izmantot jauniegūtās spēles un prasmes.

Nākamais projekta “Par aktīvām ģimenēm” pēdējais pārgājiens 14. augustā Piņķu ūdenskrātuves apkārtnē. Dalība pasākumos ir bez maksas. Iepriekšējā pieteikšanās obligāta. Dalībnieku skaits ierobežots. PIETEIKUMA anketa 14. augusta pārgājienam: https://ej.uz/SIFPinki

Projekta “Par aktīvām ģimenēm” ietvaros arī tiek nodrošinātas tiešsaistes sarunas ar ekspertiem, lai vecākiem sniegtu nepieciešamās zināšanas un iedvesmu uzdrīkstēties doties ģimenes pārgājienos. 21. jūlijā notika jau otrā Facebook LIVE saruna, kur  aktīva dzīvesveida piekritēja, 3 bērnu mamma Aija Bandere kopā ar psihologu Emīlu Ūdri runāja par tēmu “Bērnu psiholoģija. Kā risināt dažādas situācijas pārgājienos.”. Sarunā var rast atbildes uz jautājumiem: Kā bērnu emocionāli sagatavot pirmajam pārgājienam? Kādas problēmsituācijas var rasties pārgājiena laikā un kā tās risināt? Kā motivēt bērnu, kad viņam pārgājiena laikā uznāk nogurums? Kā runāt ar bērnu pārgājiena laikā? u.c. Pilnu sarunu iespējams noskatīties šeit: https://ej.uz/SIF_LIVE2

Foto: Raimonds Subatovičs

Projektu "Par aktīvām ģimenēm" īsteno biedrība "Pierīgas Partnerība" sadarbībā ar biedrību „Jaunolaines attīstībai. Projekts ir sagatavots ar Sabiedrības integrācijas fonda finansiālu atbalstu no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. Projekta pieteikums Nr. 2022.LV/ĢDP/51.

Biedrības "Pierīgas partnerība" darbības nodrošināšana un teritorijas aktivizēšana” projekta Nr. 23-00-U31523.0-000003

Atbalsta Zemkopības ministrija un Lauku atbalsta dienests

© 2022 biedrība "Pierīgas partnerība"

Mājaslapas izstrādi finansē Islande, Lihtenšteina un Norvēģija EEZ un Norvēģijas grantu programmas “Aktīvo iedzīvotāju fonds” ietvaros.