FOTO: Jaunmārupē aizvadīts pirmais ģimeņu pārgājiens

FOTO: Jaunmārupē aizvadīts pirmais ģimeņu pārgājiens

Svētdien, 3. jūlijā, Jaunmārupē, projekta “Par aktīvām ģimenēm” ietvaros ģimenes devās pārgājienā, kur ģimenes apvienojumā ar radošām darbnīcām un aktīvu uzdevumu spēlēm iepazina vietējo apkaimi pārgājiena vadītāja Māra Rešņa pavadībā.

Ap 20 ģimeņu devās 3 km garā pārgājienā, kurā tika gūtas jaunas ierosmes, kā dažādot ģimenes brīvā laika pavadīšanu, un tostarp, kā izmantot dabas materiālus un elementus praktisko lietu izgatavošanai. Pastaigu maršruts sākās pie biedrības “Pierīgas partneriba”, Mazcenu aleja 33/3 un turpinājās gar Jaunmārupes stadionu līdz Švarcenieku muižas parkam un noslēdzās Jaunmārupes dabas parkā. Katrā maršruta punktā ģimenes sagaidīja radošas darbnīcas. Vienā no darbnīcām kopā ar mākslinieci Santu Lubāni ģimenes radīja gleznu vēstules, definējot pašvaldībai savas vēlmes par novada attīstību ģimenes jautājumu jomā. Visi radītie darbi tiks nodoti pašvaldībai kā ierosmes kļūšanai par ģimenēm draudzīgāku pašvaldību. Otrajā darbnīcā ģimenes apgleznoja auduma maisiņus, bet trešajā veidoja lielformāta āra spēli “Krustiņi un nullītes”, ko varēja ielikt un uzglabāt apgleznotajā maisiņā. Noslēguma punktā ģimenēm tika prezentēts veids, kā skaisti un atbildīgi pret dabu veidot pikniku. Mazākie apmeklētāji kopā ar lāci un laumiņu apguva spēles, rotaļas, ko iespējams spēlēt ikvienā vietā, atrodoties brīvā dabā, bet vecāki dalījās ar savu pieredzi un ieteikumiem kur un kā doties pārgājienos ar ģimeni. Tas viss ģimenēm kalpos kā lielisks motivators pavadīt laiku kopā, doties pārgājienos un izmantot jauniegūtās spēles un prasmes.

Nākamie projekta “Par aktīvām ģimenēm” pārgājieni 24. jūlijā Jaunolaines meža masīvā un 14. augustā Piņķu ūdenskrātuves apkārtnē.

Dalība pasākumos ir bez maksas. Iepriekšējā pieteikšanās obligāta. Dalībnieku skaits ierobežots. PIETEIKUMA anketa 24. jūlija pasākumam: https://ej.uz/SIFJaunolaine

Foto: Raimonds Subatovičs

Projektu "Par aktīvām ģimenēm" īsteno biedrība "Pierīgas Partnerība" sadarbībā ar biedrību „Jaunolaines attīstībai. Projekts ir sagatavots ar Sabiedrības integrācijas fonda finansiālu atbalstu no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. Projekta pieteikums Nr. 2022.LV/ĢDP/51.

 

Biedrības "Pierīgas partnerība" darbības nodrošināšana un teritorijas aktivizēšana” projekta Nr. 23-00-U31523.0-000003

Atbalsta Zemkopības ministrija un Lauku atbalsta dienests

© 2022 biedrība "Pierīgas partnerība"

Mājaslapas izstrādi finansē Islande, Lihtenšteina un Norvēģija EEZ un Norvēģijas grantu programmas “Aktīvo iedzīvotāju fonds” ietvaros.