Biedrības „Pierīgas partnerība” un „Jaunolaines attīstībai” uzsāk projektu par ģimenēm draudzīgas vides veidošanu Mārupes, Babītes un Olaines novados

Biedrības „Pierīgas partnerība” un „Jaunolaines attīstībai” uzsāk projektu par ģimenēm draudzīgas vides veidošanu Mārupes, Babītes un Olaines novados

Ar Sabiedrības integrācijas fonda atbalstu ir uzsākts darbs pie  projekta „Par prasmīgām ģimenēm”. Projekta mērķis ir palīdzēt ģimenēm stabilizēt un atgūt mentālo veselību pandēmijās ietekmē, kvalitatīvi pavadot laiku kopā. Projekta laikā tiks īstenotas uz ģimenes vērtību apzināšanos un pozitīvas attieksmes veidošanu sabiedrībā vērstas un ģimeņu godināšanu veicinošas aktivitātes, piepildot kvalitatīvi un radoši ģimeņu kopā pavadīto laiku neformāli izglītojošos pasākumos Babītes, Mārupes un Olaines novados.

Biedrībām saskaroties ar jau iepriekš realizētiem ģimeņu iesaistes projektiem, kļuva skaidrs, ka zināšanas par aktivitāšu iespējām ģimenēm blakus novados ir vājas vai nepilnīgas, ko ir iespējams labot un sniegt aktivitātes, kas palīdzēs iesaistītīties visai ģimenei kopā. Tieši tāpēc ir uzsākts  projekts, kas aptver trīs novadus - Babītes, Mārupes, Olaines. Projekta ieviešanas gaitā tiks nodrošināts trīs pasākumu cikls ar neformālās izglītības darbnīcām, ģimeņu līdzdarbošanos, kurā caur prasmēm, iemaņu un vēstures apgūšanu, tuvējo novadu iepazīšanu, tiks godināta ģimenes kopā būšana un tradīcijas.

Ikvienu novada iedzīvotāju aicināsim iesaistīties šajos pasākumos, kuros interesenti varēs piedalīties amatnieku, rokdarbu un citās radošaajās darbnīcas, kas aktuālas bija 19.gs., 20. gs. un ir  21.gs. Un parādīsim kā šīs prasmes var tikt pielietotas mūsdienās, tādejādi izzinot gan vēsturi, gan iespējas Babītes, Olaines un Mārupes novadā. Projekta noslēgumā ģimenes tiks motivētas turpināt pielietot apgūtās prasmes mājas apstākļos un  ar bildēm dalīties sociālajos tīklos, piedaloties konkursā ar balvām. Tādejādi būs sniegtas idejas un motivācija kvalitatīvai laika pavadīšanai ģimenē ikdienā, kā arī papildus būs informēta un veicināta līdzdarboties plašāka sabiedrība, iedvesmotas arī citas ģimenes, kuras pasākumos nav piedalījušas.

Projekta rezultātā vēlamies  stiprināt ģimenes - veicināt savstarpējo komunikāciju un garīgo veselību ģimenē. Lai iedzīvotāji gūst zināšanas, prasmes un izpratni par iniciatīvu attīstīšanu pašvaldībās, ir motivēti līdzdarboties.

Projekts „Par prasmīgām ģimenēm” ir sagatavots ar Sabiedrības integrācijas fonda finansiālu atbalstu no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. Projekta pieteikums Nr. 2021.LV/ĢDP/136.

Biedrības "Pierīgas partnerība" darbības nodrošināšana un teritorijas aktivizēšana” projekta Nr. 23-00-U31523.0-000003

Atbalsta Zemkopības ministrija un Lauku atbalsta dienests

© 2022 biedrība "Pierīgas partnerība"

Mājaslapas izstrādi finansē Islande, Lihtenšteina un Norvēģija EEZ un Norvēģijas grantu programmas “Aktīvo iedzīvotāju fonds” ietvaros.