Igauņu delegācija viesojas sadarbībai par vietējās produkcijas un mājražotāju atbalstu

Igauņu delegācija viesojas sadarbībai par vietējās produkcijas un mājražotāju atbalstu

Kāda ir Latvijas pieredze mājražotāju un vietējās produkcijas atbalsta veicināšanā? Kādi ir potenciālie sadarbības projekti? Lai meklētu sadarbības iespējas tūrisma attīstīšanā un atbalstā mājražotājiem, iepazīstot partnerības, īstenotos projektus un vietējos ražotājus, „Pierīgas partnerības” (Mārupes, Olaines, Babītes novadi) un „Gaujas partnerības” (Ādažu novads) teritorijā viesojās pārstāvji no Igaunijas. Ja arī Tu vēlies iepazīt un apmeklēt vietējos ražotājus, sazinies ar biedrību „Pierīgas partnerība”!

Latvijā viesojās pārstāvji no vietējās rīcības grupas Kirderanniku Koostöökogu MTÜ, kas atrodas Igaunijas ziemeļaustrumos un kuras mērķi ir attīstīt uzņēmējdarbību, tostarp vietējo pārtikas produkciju, popularizēt tūrismu, radīt inovatīvus produktus un pakalpojumus, uzlabot vietējās sabiedrības dzīves vidi un virzīt sadarbību.

Iepazīšanās dienu Latvijā igauņi sāka ar viesošanos Ādažu novadā, kur devās uz siernīcu „Soira”, uzzinot vairāk par ražotni, siera vārīšanās procesiem, nogatavināšanas un uzglabāšanas metodēm un novērtējot Rīgas labākajos restorānos slavētos sierus, un uz atpūtas parku „Leiputrija”, kur darbojas ZS „Stirniņas”, kuras vadītājs saviem spēkiem Ādažu poligona teritorijā ierīkojis tūrisma vietu.

Savu ceļu delegācija turpināja „Pierīgas partnerības” teritorijā, sākot ar gardām pusdienām maiznīcā „Lāči”, kur iepazina senās maizes tradīcijas un bija patīkami pārsteigti par vietējo ražotāju produkcijas pieejamību. Saistībā ar LEADER programmu delegācija viesojās pie mājražotāja SIA „Turaidas pils”, kur degustēja un iegādājās gaļas kūpinājumus. Šajā uzņēmumā ar LEADER projekta atbalstu iegādāta kūpināšanas krāsns uzņēmuma attīstībai. Dienu noslēdzām pie mājražotāja, kas pieredzējis LEADER atbalstu šajā periodā un uzsācis projekta īstenošanu — „Dabas gardumi ar odziņu”, kas no pašu audzētām izejvielām gatavo unikālus dabīgus produktus, kā augļu-ogu salmiņi, pulveri, bumbiņas.

„Šīs dienas ietvaros varēja iepazīties ar uzņēmīgiem cilvēkiem, un katrs dalībnieks mājās pārvedīs jaunas zināšanas, kas veicinās vietējās teritorijas attīstību," tā par vizīti vietējās rīcības grupas vadītājs Margus Paalo. Arī „Pierīgas partnerības” pārstāvji guvuši atziņas ikdienas darbam, apzinoties, ka kopā ar vietējiem pārstāvjiem jādodas pie kaimiņiem, ņemot piemēru uzņēmējdarbības atbalsta vides veidošanā (attīstīti uzņēmējdarbības centri).

Biedrības "Pierīgas partnerība" darbības nodrošināšana un teritorijas aktivizēšana” projekta Nr. 23-00-U31523.0-000003

Atbalsta Zemkopības ministrija un Lauku atbalsta dienests

© 2022 biedrība "Pierīgas partnerība"

Mājaslapas izstrādi finansē Islande, Lihtenšteina un Norvēģija EEZ un Norvēģijas grantu programmas “Aktīvo iedzīvotāju fonds” ietvaros.