Īstenots projekts "Latgales novada tautas tērpi deju kolektīvam "Dārta""

Īstenots projekts "Latgales novada tautas tērpi deju kolektīvam "Dārta""

Eiropas Savienības ELFLA programmas pasākuma „Lauku ekonomikas dažādošana un dzīves kvalitātes veicināšana vietējo attīstības stratēģiju īstenošanas teritorijā” ietvaros „Deju kolektīva „Dārta” atbalsta biedrība” īstenojusi projektu „Latgales novada tautas tērpi deju kolektīvam „Dārta””.

Iegūtais finansējums no Eiropas Savienības Eiropas Lauksaimniecības fonda lauku attīstībai devis iespēju Babītes novada vidējās paaudzes deju kolektīva „Dārta” desmitgadi atzīmēt nule iegūtajos Latgales novada tautastērpos. „Dārta” pateicas visiem, kas ieguldījuši darbu apjomīgā projekta īstenošanā.

Pēdējās sezonās „Dārta” īpaši pievērsusies Latgales novada dejām, kas bijis jauns radošais izaicinājums kolektīvam. Lai iegūtu labāku izpratni par Latgales kultūras un dejas tradīciju, „Dārta” rīkoja deju nometni Latgalē, kas sniedza iespēju gūt padziļinātu interesi un priekšstatu par latgaliešu kultūras vērtībām un raksturīgākajām iezīmēm.

Savu ideju par koncertprogrammu ar Latgales dejām „Dārta” bija pieteikusi Eiropas Lauksaimniecības Fondam lauku attīstībai, un tagad, saņemot šī fonda finansējumu, „Dārta” var lepoties ar nupat iegūtajiem Latgales novada tautastērpiem. SIA „Musturi” radītos tautastērpus varēja redzēt horeogrāfes Lilijas Liporas un kolektīva vadītāja Laura Siliņa iestudētajā koncertuzvedumā „Īsa pamācība mīlēšanā” šī gada 20.jūnijā Piņķu futbola laukumā.

Pateicoties Eiropas Lauksaimniecības fonda lauku attīstībai un Babītes novada pašvaldības piešķirtajam finansējumam, jau 2011.gadā „Dārta” varēja iegādāties skaistos Nīcas tautastērpus, kuri vairākkārt izmantoti dažādu koncertprogrammu īstenošanā.

Ieguldījums tautastērpu kolekcijas papildināšanā paver plašākas iespējas ieraudzīt tautastērpa unikalitāti un vērtību, kas tautas dejas sniegumu padara vēl krāšņāku.

Informāciju sagatavoja Evelīna Vanaga un Lauris Siliņš.

Biedrības "Pierīgas partnerība" darbības nodrošināšana un teritorijas aktivizēšana” projekta Nr. 23-00-U31523.0-000003

Atbalsta Zemkopības ministrija un Lauku atbalsta dienests

© 2022 biedrība "Pierīgas partnerība"

Mājaslapas izstrādi finansē Islande, Lihtenšteina un Norvēģija EEZ un Norvēģijas grantu programmas “Aktīvo iedzīvotāju fonds” ietvaros.