Parakstīts sadarbības līgums par kopīgām aktivitātēm tūrismā

Parakstīts sadarbības līgums par kopīgām aktivitātēm tūrismā

19. janvāris kļuvis par atskaites punktu un vēsturisku mirkli sešiem Pierīgas novadiem. Svinīgā pasākumā Ķekavas, Mārupes, Babītes, Olaines, Ozolnieku un Jelgavas novadu vadītāji un trīs vietējās rīcības grupas – biedrības “Pierīgas partnerība”, “Lauku partnerība “Lielupe”” un “Partnerība Daugavkrasts” – parakstīja sadarbības līgumu par kopīgām aktivitātēm tūrisma nozares stiprināšanai.

Pirms pasākuma svarīgākās daļas – līguma – parakstīšanas, uzstāties ar savām prezentācijām tika aicināti dažādi tūrisma nozares speciālisti. Par starpteritoriālo sadarbību tūrisma un atpūtas resursu attīstībai stāstīja un skaidroja Dr.geogr., Vidzemes Augstskolas un HESPI institūta docents, pētnieks un šī pasākuma moderators Andris Kleperis. Tieši viņa vadībā tiks īstenota viena no projekta aktivitātēm – tūrisma stratēģijas izstrāde. Pēc šodienas prezentācijas ir skaidrs: katrā novadā var atrast ko tādu, kas kopējo piedāvājumu var tikai papildināt un dažādot. Savukārt SIA “Karšu izdevniecības Jāņa sēta” IT pārdošanas vadītājs Visvaldis Gercāns iepazīstināja ar jaunumiem telpisko datu izmantošanai tūrismā un jaunākajām tendencēm tūristu paradumos. Attīstoties tehnoloģijām, neizbēgami, mainās arī ceļotāju paradumi un populārāki kļūst risinājumi, kas nekavējoties spēj dot atbildi tūristu vēlmēm. Nobeigumā savā pieredzē un tūrisma reģiona “Daugavas lejtece” veiksmes stāstā dalījās tās dibinātājs un viens no idejas autoriem – šobrīd arī Ķekavas novada domes deputāts Juris Žilko. Viņš ir pārliecināts, ka tikai sadarbojoties var sasniegt daudz vairāk. Par to, ka šis projekts dos tikai pozitīvu ietekmi uz kopējo nozares attīstību, bija arī vienisprātis novadu vadītāji, kuriem vārdu deva īsi pirms līgumu parakstīšanas.

Par pamatu sadarbības līguma slēgšanai ir Lauku atbalsta dienesta apstiprināts projekts “Tūrisms kopā”, Nr.17-00-A019.332-000005, kas tiks īstenots Lauku attīstības programmas 2014.–2020. gadam programmas pasākumā “Starpteritoriālā un starpvalstu sadarbība” LEADER sadaļā. Projekts paredz ne tikai mārketinga aktivitātes, bet arī vienotas infrastruktūras uzlabošanu un vides objektu uzstādīšanu. Līdz 2019.gada beigām tiks izstrādāta tūrisma stratēģija, organizētas gidu apmācības un konkurss skolēniem, plānoti jauni maršruti, veidoti video, apvienotas interaktīvās kartes, uzstādīti lielformāta fotorāmji un vides objekti. Iecerēts, ka šīs aktivitātes dos papildu impulsu tūrisma attīstībai šajā reģionā, un tas ir ļoti svarīgi tieši tiem novadiem, kuri ģeogrāfiski atrodas vistuvāk galvaspilsētai.

Informāciju sagatavoja Aiva Veršiņina

Biedrības "Pierīgas partnerība" darbības nodrošināšana un teritorijas aktivizēšana” projekta Nr. 23-00-U31523.0-000003

Atbalsta Zemkopības ministrija un Lauku atbalsta dienests

© 2022 biedrība "Pierīgas partnerība"

Mājaslapas izstrādi finansē Islande, Lihtenšteina un Norvēģija EEZ un Norvēģijas grantu programmas “Aktīvo iedzīvotāju fonds” ietvaros.